İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar (2019)
2 Eki, 2018 22:25 tarihinde eklendi

İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar (2019)

İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar (2019)

İşyeri açma kredisi araması yapan bir çok vatandaşımız vardır. Son zamanlardaki asgari ücretin yetmeyişi ve ekonomideki pahalılıklar geçim durumlarını zorlamaktadır. Vatandaşlar bu sebeple, kendilerine iş yeri açmak için bir çok yola başvuru yaparlar. Devlet KOSGEB adı altında bir kredi çeşidi vermektedir. 50 bin hibe 100 bin faizsiz kredi seçenekleriyle bir çok kişiyi iş yeri sahibi yapmıştır. Ama bu krediyi alabilmek için KOSGEB kurallarına ve politikalarına uygun olmanız gerekmektedir. Bazı vatandaşlarımız ise özel bankaları seçerek işyeri açmak için kredi başvurularında bulunmaktadırlar. Etrafımızdaki insanlara baktığımızda herkesin kendi işyeri hayali ve kendine göre iş planları bulunmaktadır. Yalnız parasızlık bu iş kurma hayallerini son buldurmaktadır. Bu tür olumsuzlukları önlemek için bankalar işyeri açma kredisi adı altında müşterilerine kredi başvurusu seçenekleri sunmaktadır.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İşyeri açmak isteyen kişiler çeşitli teşviklerden yararlanarak hayalindeki işyerini açıp kendi işlerini kurmaktadırlar. Eğer sizinde bir işyeriniz var ise bankalardan ve ya devlet destekli kredilerden başvuru yaparak kendi işinizi kolayca kurabilirsiniz. İşyeri kredisi veren bankalara geçersek, bu bankalar ile ilgili tüm bilgileri sizler için toparladığımızı söylemek isteriz. İşyeri açma kredisi veren bankalar öncelikle sizin ne iş yapacağınıza göre kredi değerledirmesi yapmaktadır. Yani verilecek kredi yapacağınız işe göre değişiklik göstermektedir. Bu her banka için geçerlidir. A bankasına göre uygun olmayan işiniz B bankasında uygun olabilir. Bu bankalara başvurmadan önce ilk olarak kamu bankalarına ve özellikle Ziraat Bankasına başvurmanızı öneririz. Ama tabi yapacağınız işe göre de bu kredi olumsuz olabilir. Şimdi sizlere işyeri açmak için kredi veren bankalardan bazılarını söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ? (Detaylı Anlatım)

Ziraat Bankası : Ziraat Bankası iş kurma hayali olan herkese kredi vermemektedir. Özellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşıyorsanız ilk tercihiniz Ziraat Bankası olmaktadır. Çiftçilere yönelik oldukça cazip kredi imkanları hazırlayan bu bankadan iş yeri açmak için de kredi kullanabilirsiniz. Üstelik işiniz tarım ve hayvancılıkla ilgiliyse krediniz için daha cazip faiz oranlarından yararlanabilmektesiniz. Eğer krediyi kendi kafanızdaki iş için istiyorsanız konut ve ya arsa ipoteği vererek kredi kullanabilirsiniz. Üstelik bu kredilerde vade 48 aydır. Daha fazla bilgi için Ziraat Bankası işyeri açma kredisi sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Halk Bankası: Halk bankası genelde KOSGEB ortaklı çalışmaktadır. Bu kredide düşük faiz ve ya hibe şeklinde müşterilere sunmaktadır. Bu kredilere başvurmak için aklınızdaki tüm işlerle ve iyi bir iş planınızla başvurmanız gerekmektedir. Kredi başvurunuza hızlı bir şekilde geri dönüş yapılır ve kredi alıp alamayacağınızı anında öğrenebilirsiniz. Halkbankasının girişimciler için hazırladığı kredi bilgilerini buradan öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank : Vakıfbank iş hayali olup projesini bir türlü parasal yönden piyasaya çıkartamayan müşterilere destek olmaktadır. Ödeme yönünden de kolaylıklar sağlayan bankaya iş fikrinizle başvurmanız gerekmektedir. İyi ve kaliteli bir iş fikriniz var ise Vakıfbank kredisi alabilirsiniz. Eğer Vakıfbank kredisine başvuru yapıp verilen kredi miktarı size yetmiyorsa teminat ve kefil bularak kredinizin limitini çoğaltabilirsiniz. Vakıfbank müşterileri için hazırladığı dükkan ve ya işyeri açma kredisi ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kobilere İpotek Karşılığı Kredi QNB Finansbank'ta (1 Milyon TL)

İş Bankası : İş Bankası da işyeri açmak isteyen müşterilerin yanında olan bir bankadır. İş fikriniz için gerekli şartları sağladığınızda İş Bankası Avrupa Yatırım Fonu Desteği ile size kredi vermektedir. İş bankasına işyeri açma kredisi başvurusu yapabilir ve sonucunu anında öğrenebilirsiniz. Eğer kredi başvurusunda bulunduğunuzda kredi limitini arttırmak istiyorsanız teminat vererek limit artışı yaptırabilirsiniz. İş bankası dükkan ve ya işyeri açmak için kredi bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz bankalar haricinde diğer bankalardan da teminat vererek ipotek karşılığı işyeri açma kredisi alabilirsiniz. Kredinizin vadesi ipotekli kredilerde 48 ay olacaktır. İş fikirleriniz ve iş planınızı iyi yaparsanız bu kredilere başvurduktan sonra olumsuz sonuç almazsınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *