100.000 TL Faizsiz Konut Kredisi 120 Ay Vade (Vakıf Katılım)
11 Eki, 2018 20:02 tarihinde eklendi

100.000 TL Faizsiz Konut Kredisi 120 Ay Vade (Vakıf Katılım)

100.000 TL Faizsiz Konut Kredisi 120 Ay Vade (Vakıf Katılım)

Faizsiz konut kredisi almak isteyen kişiler genellikle katılım bankalarındaki helal kredileri seçerek kredi başvurularını yaparlar. Katılım bankaları ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve diğer ihtiyaçlarınız için kredilerde tüm kampanyalarını faizsiz olarak yapmaktadır. Konut kredilerini de helal kredi ile almak isteyen müşterilerin en çok tercih ettikleri bankalardan bir tanesi de Vakıf Katılım Bankasıdır.

Vakıf Katılım Bankası Faizsiz Konut Kredisi Başvuru

Hayalinizdeki evi almak için faizle kredi almak istemiyorsanız, Vakıf Katılım bankasından konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıf Katılım bankasından kullanacağınız tüm ürünlerde hiç bir faiz alınmamaktadır. İslami şartlara uygun verilen krediler ile sizde ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bu kredide de vade oranını diğer bankalar gibi 120 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Vakıf Katılım faizsiz konut kredisine başvurmak için sadece şubelerden başvuru almaktadır. Size en yakın Vakıf Katılım Bankası şubesine giderek hızlı bir şekilde kredi başvurunuzu yapabilir ve sonucunu anında öğrenebilirsiniz.

Faizsiz konut kredisi başvurusunda bulunduğunuzda bankanın belli başlı politikalarına uymanız gerekmektedir. Alacağınız gayrimenkulün ekspertiz değerine göre konut kredisi verilmektedir. Ekspertiz değerinin % 80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Yani 200 bin lira eksper değeri olan bir ev almak istiyorsanız 160 bin lira kredi kullanabilir, kalan 40 bin liralık kısmı bankaya teminat olarak yatırmalısınız. Vakıf Katılım faizsiz konut kredisinde %100 konut kredisi kampanyası yoktur. Bu krediyi 120 ay vade yaparak da kullanabilirsiniz. Banka sizden aylık kar payı alacaktır. Bunu sizin taksit miktarınıza ekleyecekler ve aydan aya ödeme yapabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 (Helal Kredi)


Faizsiz konut kredisine başvurmak için bankanın istediği evrakları tamamlayarak banka şubesine gitmelisiniz. Vakıf Katılım Bankası konut kredisi için istenilen evraklar : Başvuru formu, Nüfus cüzdanı, Gelir Belgesi, Şubeden istenecek diğer belgeler, Gayrimenkulün tapu fotokopisi, ikametgah belgesi ve gerekli görünmesi durumunda kefillerin evrakları. Kefil istendiği vakit, kefiller de aynı evrakları banka şubesine getirmesi gerekmektedir.

Vakıf Katılım bankasından faizsiz konut kredisi kullanmanız için kredi notunuz çok önemlidir. Eğer başka bir bankaya borcunuz ve ya avukatlık bir durumunuz var ise kredi başvurunuz direk olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Ama eğer kredi notunuz düşük ve ya daha hiç kredi notunuz oluşmadıysa kefil kendinize kredi notu yüksek bir kefil belirleyerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz tabloyu 11.10.2018 tarihinde Vakıf Katılım Bankası resmi internet sitesinden almış bulunmaktayız. Siz bu yazıyı okuduğunuz zaman kar payı oranları değişiklik gösterebilir. Bankanın resmi internet sitesine girerek hızlı bir şekilde kar payı oranlarına bakabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *