18 Yaş Altına Kredi Veren Bankalar (Gerçek Bilgi)
3 Şub, 2019 18:23 tarihinde eklendi

18 Yaş Altına Kredi Veren Bankalar (Gerçek Bilgi)

18 Yaş Altına Kredi Veren Bankalar (Gerçek Bilgi)

18 yaş altına kredi veren bankalar araştırması yapıyorsanız ve 18 yaş altındaysanız nakit ihtiyacınız için en çok merak ettiğiniz konulardan birisi kredi alabilir mi olduğunuzdur. Bankalar kredi verirken belirli politikalara göre kredi vermektedirler.  Bu yüzden bir kişi kredi alacağı zaman 18 yaşını doldurması gerekmektedir. Çünkü bu yasal bir zorunluluktur. Bankalar genel olarak 18 yaşındaki kişilere kredi vermek istemezler. Ama bazı bankalar 18 yaşına giren ve kefil bulan kişilere ufak miktar kredi verebilmektedirler. Buda kişinin sigortalı olması ve kefilinin de iyi bir kredi notuna sahip olması gerekmektedir. 18 yaş altında bir bireyin bankadan para kullanması içinde bazı şartlara uygun olması gerekmektedir. Şimdi sizlere 18 yaş altına kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

İlgili Konu: Sitemizde yer alan Öğrencilere Anında 10000 TL Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı da okuyarak, hangi bankalardan nasıl kredi alabilirsiniz öğrenebilirsiniz. Eğer öğrenci iseniz bu yazımızın size faydalı olduğunu düşünmekteyiz.

18 Yaş Altına Kredi Alınır mı? (Önemli)

Bankalar 18 yaş altına kredi vermezler. Öncelikle bunu söylemek istiyoruz. Eğer 18 yaş altında iseniz sadece ailenizden ek kart alabilirsiniz. Bunu da belli bir limite kadar alabilirsiniz. Bankalardan 18 yaşından sonra ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve ipotekli kredi alabilirsiniz. 18 yaşının altında yani 17 ve 16 yaşındaysanız hiçbir kredi ürününden faydalanamazsınız. Zaten 18 yaşına girdiğinizde bankalar sizin kredi notunuza bakacaklardır. İlk kez 18 yaşında olan bir kişinin kredi notu 0 (sıfır) olarak başlayacaktır. Kredi sicili de tertemiz olduğu için ya sağlam bir kefille 3-5 bin lira arası bir kredi alabilirsiniz ya da sadece bankalardan kredi kartı alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Listesi

Bu konu ile ilgili yazımız olan En Kolay kredi kartı veren bankalar adlı makalemizi okuyarak kolay şekilde kredi kartı nasıl ve hangi bankadan alabilirsiniz bunun hakkında bilgiler alabilirsiniz.Kredi almak istiyorsanız 18 yaşında da olmanız yetmeyebilir. Bazı bankalar 18 yaşını doldurmuş olmanızı yani 19 yaşında olmanızı istemektedir. Ayrıca bankalar erkek olan kişiler için askerlik şartı da aramaktadır. 20 yaşında askere gideceği için bazı bankalar 21 yaş üzerine kredi vermektedirler. Bu bankalardan bankalara değişiklik gösterir. Bunun için ilk olarak başvuru yapacağınız bankaları seçmeniz gerekecektir.

18 Yaş Altı Kredi İçin Ne Yapmalı?

Eğer 18 yaşının altındaysanız ve nakit sıkıntınız var ise ailenizden yardım istemenizi öneririz. Ailenizden alacağınız yardım ile nakit sıkıntınızı karşılayabilirsiniz. İnternet sitelerinde çıkan 18 yaş altına kredi verilir diyen kişilere de itibar etmeyiniz. Bunlar sizden ön ödeme isteyecekler ve daha sonra siz ödemeyi yaptıktan sonra da sizinle irtibatı keseceklerdir. Bu yüzden böyle kişilere bulaşmamanızı öneririz. Ayrıca senetle kredi veren yerlerden de 18 yaş altında olduğunuz için kredi alamazsınız. Bu yüzden 18 yaşına gelmeyi bekleyin ve ilk olarak kredi kartı almayı deneyiniz.

18 Yaşına Geldiğimde Ne Yapayım?

Eğer 18 yaşından sonra bankalar ile kredi ve kredi kartları çalışması yapmak istiyorsanız 18 yaşınıza geldiğinizde çalışıyorsanız, maaş aldığınız bankadan öğrenciyseniz de öğrenciye kredi kartı veren bankalardan ilk önce kredi kartı almayı deneyiniz. Bu kredi kartını aldığınızda ilk 6 ay düzenli ödemeye özen gösteriniz. Ayrıca bol bol alışveriş yapınız. Bu durum sizin kredi notunuzu yükseltecektir. Ayrıca kredi kartı almak isteyenler için yazdığımız makalemiz Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 yazısını okuyarak da bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019

18 Yaşında Olmadan Bankadan Hesap Açılır mı?

Bankalardan hesap açmanız içinde 18 yaşında olmanız gerekmektedir. 18 yaş altına bankalardan hesap açılım işlemi olmayacaktır. Sadece aile bireyleriniz size vekaleten hesap açtırabilirler. Kendinize ait hesabınız olmaz.

Yukarıda sizlere 18 yaşına gelmeden kredi alabilir misiniz bunun hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde 18 yaşına gelmediyseniz bankalardan kredi alamayacağınızı bir daha söylemek isteriz. Eğer kredi ve ürünlerini kullanmak istiyorsanız 18 yaşından sonra bankalara başvuru yapabilirsiniz. Aşağıdaki yorumlar kısmına, görüş öneri ve iletmek istediklerinizi yazabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *