48 Ay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
19 Ara, 2018 13:37 tarihinde eklendi

48 Ay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

48 Ay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankalardan kredibaşvurusu yapmak istediğiniz zaman kredi türüne göre vadelerle ihtiyacınızıgiderebilirsiniz. Son gelen düzenleme ile birlikte tüm kredi vadelerindedeğişiklikler olmuştur. İhtiyaç kredisi almak isterseniz artık 36 ay vade ilekredi almaktasınız. Eskiden 48 ay olan kredi vadesi ihtiyaç kredilerinde sadece36 aya düşürülmüştür. 36 ay vadeli kredilerde ödeme yapmak biraz zor olduğuiçin vatandaşlarımız 48 ay kredi çekmek için bankalara başvursa da olumsuzyanıt almaktadırlar. Bugünkü konumuzda sizlere 48 ay vade ile kredi verenbankalar hangileridir, hangi şartlarda kredi alabilirler bunun hakkındabilgiler vereceğiz. Eğer sizde bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanızyazımızı okuyabilirsiniz.

48 Ay Vadeli Kredi Başvurusu Yapmak

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki eğer ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız 36 ay vadeden fazla kredi alamazsınız. Bu yasal bir karar olup BDDK tarafından onaylanmıştır. 48 ay kredi almak istiyorsanız araç kredisi ve ya ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi almanız gerekmektedir. Eğer 36 ay vadeli ödemeler size zor geliyorsa ev teminatı vererek hem kredi miktarınızı yükseltebilir hem de vadeyi 48 aya kadar çıkartabilirsiniz. Bu işlemin biraz masrafı olsa da çok tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır.

İpotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız da bankanın uyguladığı politikalara uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. İcralık durumunuz var ve ya kredi siciliniz kötüyse ipotekli kredi almanız imkansızdır. Kredi notuna ise bazı bankalar önem verirken bazı bankalar ise kredi notu düşük kişilere teminat karşılığında kredi vermektedir. Eğer ev değil de araba ipoteği vermek istiyorsanız sadece Vakıfbank’a başvuru yapabilirsiniz. Vakıfbank tüm adınıza ait mülkleri teminat olarak kabul ederek 48 aya kadar varan vadelerle kredi imkanı sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ING Bank Kredileri ve Başvuru Koşulları


48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi ile ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi arasında vade farkı bulunmaktadır. İhtiyaç kredileri 36 ay vade olurken ipotekli krediler 48 ay vadeye kadar çıkabilmektedir. Yalnız ipotek karşılığı kredisini gelir belgesiz ve ya aynı gün almanız imkansızdır. Çünkü vereceğiniz teminata banka ekspertiz değeri biçecek ve bu değere göre sizi kredilendirecektir. Bu yüzden ipotekli kredi almak isteyenler bu süreyi hesaplamalarına katlamaları gerekmektedir. Banka ve ekspertize göre bu 3-5 gün sürebilmektedir. Kredi onayı ve ekspertiz raporu bankaya ulaştığı gün kredinizin kullanımını yapabilir ve tapu işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankalar verdiğiniz teminata 1.dereceden ipotek koymaktadır. Bunun sebebi ise 90 gün üzeri ödeme gerçekleştirmezseniz banka sizin verdiğiniz teminatı satma hakkına sahiptir. Bu sebeple ödemelerinizi düzenli yapmalısınız. Aksi takdirde bankalardan icralık olup verdiğiniz teminat satışa çıkacaktır. Ayrıca bankalardan kırmızı kalem yiyerek bir daha da işlem yapamayacaksınız. Eğer 48 ay vadeli kredi almak istiyorsanız şu bankalardan kredi başvurusu yaparak hızlı ve kolay bir şekilde ipotekli kredi alabilirsiniz.

  • Denizbank
  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • ICBC Bank
  • Burgan Bank
  • QNB Finansbank
  • ING Bank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Alternatif Bank

Bu bankalardan ipotekli kredi başvurusu yaparak 48 ay ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bankaların faiz oranları için sitemizi ziyaret edebilir ve ya banka şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *