5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi 2019
30 Mar, 2019 16:41 tarihinde eklendi

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi 2019

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi 2019

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi almak istiyorsanız bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. 5 Yıl geri ödemesiz olarak çiftçilere ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza devlet destekli krediler verilmektedir. Hibe krediler haricinde 5 yıl geri ödemesiz kredilerde alabiliyorsunuz. 2019 yılında devlet tarafından hayvancılık destekleri devam edecektir. Bu yazımızda sizlere hayvancılık kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. 5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi nasıl alınır diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi 2019

Hayvancılık kredisine başvuru yapmak için alacağınız kredinin taksitlerini ödeyebilecek güçte olmanız ve çektiğiniz kredi miktarına teminatı olmanız halinde kredi başvurunuz onaylanacaktır. Ödeme gücünüz var ise kamu bankalarından ve katılım bankalarından hayvan kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Hayvan kredilerinde ödeme gücünüzü belirttiğiniz taktirde kredi başvurunuz onaylanacaktır. Eğer ödeme gücünüz yok ise bankalardan kredi almanız biraz zor olur. Bunun için seçtiğiniz banka ile önceden görüşmenizde fayda vardır. 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi hangi tür destekleri kaplar şimdi bunlar hakkında bilgiler verelim.

Koyun Yetiştiriciliği Kredisi

Koyun kredisi almak istiyorsanız devlet tarafından 30 bin TL hibe kredisi alabilirsiniz. Bu kredi başvurusunu Ziraat Bankası üzerinden yapabiliyorsunuz. Koyun yetiştiriciliği hibe kredisi alan kişiler daha sonra 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi de alabilirler. Bu kredi için banka şubelerine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz. Ziraat Bankası koyun yetiştiriciliği kredisi almak isteyen müşteriler için 7 yıl vadeye kadar ödeme tablosu oluşturabiliyorsunuz. Bu kredi ödemelerini de her yıl olarak yapabilir ve 7 taksitle ödeyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Devlet Destekli Sera Kurma Hibe Kredisi (Faizsiz Kredi 2019)

İnek Kredisi

Büyükbaş hayvancılıkla uğraşanlar ve en az 15’ten aşağı ineğe sahipseniz devlet tarafından 30.000 TL hibe destekli hayvan kredisi alabilirsiniz. Kamu bankalarından ve Şekerbank’tan bu kredi başvurularını yapabilirsiniz. Bankalar size büyükbaş hayvan kredisi ile birlikte süt hayvancılığı kredisi de vermektedirler. Daha fazla büyükbaş hayvan kredisi detaylarını merak ediyorsanız Büyükbaş Hayvan Kredileri adlı sayfamıza gidebilir ve bilgileri öğrenebilirsiniz.<<< – – – Genç Çiftiye 30.000 TL Hibe Kredi İçin Tıklayınız – – – >>>

Tavukçuluk Kredisi 2019

Salma tavukçuluk kredisi isteyen hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız en az 1000 tane canlı hayvan alımı yapması dahilinde bu krediye başvuru yapabilirler. Devlet destekli 1000 tane canlı hayvan alımı için geri ödemesiz tavukçuluk kredisi alabilirsiniz.

Arıcılık Kredisi 2019

50 kovandan az arıcılık işi yapanlar için devlet destekli krediler verilmektedir. Ayrıca kamu bankalarından veya özel bankalardan da arıcılık kredileri alabilirsiniz. Arı veya arı ürünleri yetiştiriciliği için bankalardan düşük faizle kredi almanız mümkündür. Bu kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız arı yetiştiriciliği birliğine üye olmanız gerekmektedir.

5 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

5 Yıl geri ödemesiz kredi alabilmeniz için bankalardan kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bazı özel ve kamu bankaları bu krediler için hizmet vermektedirler. Sizde Akbank, Halkbank, Ziraat Bankası, QNB Finansbank, TEB, İş Bankası, Denizbank, Şekerbank, HSBC bankalarına giderek bu krediler hakkında bilgi alabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Geri ödemesiz krediler olmasa da size uygun faiz ve vadelerle hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Şartlar Nedir? (2019)

Bu bankaların arasında en çok tercih edileni ve en çok hayvancılık desteği veren banka şüphesiz ki Ziraat Bankası’dır. Sizde ziraat bankası hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer tarımsal yatırımın projelendirilmesi için kredi istiyorsanız, kredi miktarının tarıma uygun olması, kredinin geri ödeme için gelir belgesi olması, teminatınızın da yeterli olması gerekmektedir. Ayrıca bankalardan kredi başvurusu yaptığınızda risk raporunuzun da yeterli olması durumuna bakılmaktadır. Eğer risk raporunuzu ücretsiz öğrenmek istiyorsanız tıklayınız.

Düşük faizle hayvancılık kredisi almak istiyorsanız yine ilk tercihinizin Ziraat Bankası olması gerekmektedir. Çünkü bu bankada her zaman devlet destekli faiz oranları ve hibe desteği ile kredi alabilirsiniz. 5 yıl geri ödemesiz krediler ile ilgili detayları inceledik. Sizde bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Editörlerimiz size gerekli cevabı verecektir.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *