50 Bin TL Aylık Mevduat Faiz Getirisi Nedir? (2019 TÜM BANKALAR)
8 Şub, 2019 16:59 tarihinde eklendi

50 Bin TL Aylık Mevduat Faiz Getirisi Nedir? (2019 TÜM BANKALAR)

50 Bin TL Aylık Mevduat Faiz Getirisi Nedir? (2019 TÜM BANKALAR)

50 Bin TL Aylık faiz getirisi bildiğiniz gibi tüm bankalara göre değişiklik göstermektedir. Son zamanlarda merkez bankasının faiz oranlarını yükseltmesinden sonra tüm bankalarda mevduat faiz oranlarında yükselişe geçmişlerdir. Eğer 50 bin TL Nakit paranız var ve ne yatırım yapmam gerekiyor diye düşünüyorsanız bankaların mevduat hesaplarına paranızı yatırabilirsiniz. 32 günlük mevduat hesabı açarak ve bankaların hoş geldin faizlerinden yararlanarak kolay bir şekilde paranıza para katabilirsiniz.

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Paranızı değerlendirmek istiyorsanız ve bankadan faizle mevduat hesabı açmak istiyorsanız bankaların size sunduğu hoş geldin faizinden yararlanabilirsiniz. Genel olarak ilk defa o bankadan hesap açacaksanız, bankalar size özel faizler uygulamaktadır. 32 günlükten başlamak üzere istediğiniz süre boyunca 1 seneye kadar paranızı faize yatırabilirsiniz. Otomatik olarak kazandığınız para hesabınıza yatacaktır.

50 Bin TL Mevduat En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Şimdi sizlere 50.000 TL’nin aylık ne kadar faiz getireceği hakkında bir tablo göstereceğiz. Burada en yüksek oran veren bankalardan en düşük oran veren bankalara doğru işlem yapacağınız. Sizde eğer bu bankalardan mevduat faizi hakkında bilgi almak istiyorsanız, banka şubelerine direk giderek özel faiz oranı isteyebilirsiniz. İşte 50 bin liraya 32 günlük mevduat faizi ne kadar getirir bunu size gösterelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankasından Emekliye Anında Kredi (En Son Faiz Oranları)


Banka Adı Faiz Oranı 32 Günlük Vade Sonunda Kazanç
Aktifbank N-Kolay %22.50 887 TL
Burgan Bank %23 889 TL
ING Bank %21 788 TL
HSBC Bank %20 745 TL
Enpara.com %19.50 726 TL
Denizbank %19.50 726 TL
Alternatif Bank %19.50 726 TL
Halkbank %19.25 717 TL
Şekerbank %19 707 TL
TEB %19 707 TL
Akbank %18.50 689 TL
Ziraat Bankası %18 670 TL
Yapı Kredi Bank %17.45 690 TL
Vakıfbank %17 633 TL
İş Bankası %16.50 614 TL

Bu bankalardan en yüksek vadeli mevduat hesabı açmak istiyorsanız son faiz oranlarını banka şubelerine giderek öğrenebilirsiniz. Çünkü siz bu yazıyı okuduğunuzda mevduat faizleri değişmiş olabilir. Ama en yüksek mevduat faizi veren bankalardan birincisi Aktifbank N-Kolay Bono Mevduat Hesabı’dır. Dijital banka olan bu bankadan kolay bir şekilde internet sitesi üzerinden hesap açabilirsiniz.

E-Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Bankalar artık tamamen dijital banka olmaya doğru yol almıştır. Sizde eğer bir bankadan mevduat hesabı açacaksanız internet üzerinden e-vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Çünkü yukarıda verdiğimiz oranların bir çoğu internet üzerinden açılan hesaplar için geçerlidir. Eğer banka şubelerine giderek bu hesapları açarsanız daha düşük faizlerle size hizmet vereceklerdir.

E-vadeli mevduat hesabı açmak için o bankanın internet bankacılığını veya mobil şubesini kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra hesaplarım menüsüne giriyoruz, daha sonra yeni hesap, daha sonrada vadeli mevduat hesabını seçerek ne kadar miktar yatıracağınızı ve kaç günlük faiz işleteceğinizi seçiyorsunuz ve anında hesabınız açılmış oluyor. Hesap açtıktan sonra da mevduat faizi işlemeye başlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yapı Kredi Gram Altın Nasıl Alınır?

Yukarıda sizlere 50 Bin TL Mevduat Faizine en yüksek veren bankaları araştırdık. Ayrıca diğer konumuz olan En Yüksek Mevduat Faizi Veren Banka adlı makalemizi de okuyarak bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *