Acil Nakit Nasıl Bulurum? (Çözümler Burada)
22 Oca, 2019 21:43 tarihinde eklendi

Acil Nakit Nasıl Bulurum? (Çözümler Burada)

Acil Nakit Nasıl Bulurum? (Çözümler Burada)

Acil Nakit İhtiyacım var ve Acil Nakit Nasıl Bulurum diye düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre.Para hayatımızı, yaşantımızı devam ettirebilmek için neredeyse her gün kullandığımız bir araçtır. Hayatımızın belli dönemlerinde de çoğumuz finansal olarak sıkıntılar çekmekte, yatırım veya yüksek meblağlarda bir ürün veya hizmet almak veya sorumlu olduğumuz bir borcu ödeyebilmek için nakit paraya ihtiyaç duyarız. Bireysel olarak bunu karşılayamadığımız zaman ve acil bir durum söz konusu olduğunda aklımıza gelen ilk şey tabi ki de borç almak. Ailemizden, akrabalarımızdan kısacası çevremizden borç isteyerek bu sürece başlarız. Tabi ki de bu süreçte size yardımcı olacak çevrenizden başka belli başlı kuruluşlar da vardır. Bu yazımızda da sizinle nasıl acil nakit bulanabileceğini açıklayacağız. Bir önceki konumuz olan Haftada 750 TL Nasıl Kazanırım adlı yazımızı okuyarak da bilgi alabilirsiniz.

Kredi Çekerek Acil Para Bulma Yöntemi

Özellikle kamu ve özel bankalar olmak üzere bu konuda yetkisi olan tüm finans şirketlerinden kredi alabilmeniz mümkün. Elbette her başvurunun onaylanmadığını ve kredi alabilmek için belli koşulları yerine getirmeniz gerektiğini bilmenizde fayda var. Özellikle aylık sabit gelirinizi gösteren bir belge ile başvurmanız gerekir. Bununla birlikte istediğiniz krediyi alabilmek için kredi notunuzun çok iyi olması ve hakkınızda yasal takip olmaması gerekir. Bununla birlikte kredi çektiğiniz zaman üzerine faiz eklenip ödemelerinizi de ona göre yapacaksınız. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce tüm bankaların faiz oranlarını araştırıp, düşük faizli olanlarını seçmenizi tavsiye ederiz. Bu faiz oranının belli dönemlerde değişebileceğini de unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Para Kazanma Yolları-Haftada 750 Lira Kazanmak


Elbette acil nakit ihtiyacınız için başvuracağınız yer sadece bankalar değildir. Bazı finansal resmi kuruluşlar da (factoring kuruluşları gibi) kredi vermekle yetkilidir.

Taşınmazların İpotek Edilmesi ile Nakit Bulabilirsiniz

Taşınmazlar veya önemli derecede değerli eşyaların ipotek edilerek kredi almak acil durumlarda oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Faktoring veya varlık yönetim şirketleri acil durumda ihtiyacınız olan krediyi bankalardan alamadığınızda size kapı açabilecek kuruluşlardır. Bu durumda bu şirketler yüksek kar elde etmekte ama aynı zamanda siz de ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Çek veya Senet Kırdırma

Faktoring şirketleri henüz vadesi dolmamış belli bir işletme üzerinden alınan güvenli ve geçerli çek ve senetleri kırdırarak acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Elbette tüm bu yukarıda belirtilen işlemlerde ilgili banka veya şirket kar amacıyla çektiğiniz tutara faiz ekleyerek sizden geri ödeme isteyecektir. Bu yüzden sizin için en faydalı olacak, veya en ideal düşük faiz oranlarını dikkatli bir şekilde araştırmadan başvuru yapmamanızı öneririz.

Bunlardan başka genel olarak illegal bir yöntem olan tefecilerde bir başka seçenek olarak düşünülebilir. Yasal açıklardan faydalanan yurtdışı kökenli bu birimler size ihtiyacınız olan nakiti sağlayabilir. Yalnız tefecilerden alınan para sizin için güzel sonuçlar doğurmayabilir. Bu yüzden sitemiz olarak sizlere tefecileri önermiyoruz. Eğer para sıkıntınız var ise bir diğer konumuz olan Evde Yapabileceğiniz 7 Paketleme İşi yazımızı okuyarak da günlük nakit sıkıntınızı karşılayabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *