Acil Paraya İhtiyacı Olanlar Muhakkak Okumalı
12 Şub, 2019 10:44 tarihinde eklendi

Acil Paraya İhtiyacı Olanlar Muhakkak Okumalı

Acil Paraya İhtiyacı Olanlar Muhakkak Okumalı

Acil para bulmam lazım. Hepimizin ne zaman paraya ihtiyacımız olacağı belli olmaz. Para öyle bir şeydir ki ihtiyacınız olduğunda bulunmaz. Para ihtiyacımız olduğu zaman hemen ilk işimiz eşimiz ve dostumuz olan kişilerdir. Bu kişilere para ihtiyacınızı söyleyerek yardımcı olmalarını isteriz. Çok nadir görülür, eşinin dostunun yardımcı olduğu. Genellikle hep olumsuz cevap alırız ve kendi kendimize sıkıntıya gireriz. Böyle durumlarda ise akıllı düşünemeyiz ve ne yapacağımızı şaşırırız. İşte şimdi sizlere neler yapabileceğimizi söyleyerek yardımcı olmak istiyoruz.

1- İşyerinden Nakit Avans

Eğer bir işiniz var ve maaş almanıza daha çok var ise, patronlarınızla görüşüp ihtiyacınız kadar nakit avans alabilirsiniz. Eğer patronunuz iyi yürekli bir insan ve ihtiyacınızı karşılayabilecek bir güçte ise size ilaç gibi gelecektir. Bazı işyerlerinde çalışma süreniz uzun ve kendinizi sevdirdiyseniz kredi gibi para alabilir onu maaşınızdan çektirtebilirsiniz. Yani maaşınıza belli bir ödeme planı koyarak o koyduğunuz miktar kadar maaşınızı eksik alırsınız. Bu maddenin en önemli noktası faizsiz olmasıdır.

2- Bankalardan Kredi Başvurusu

Günümüzde bankalar anında kredi hizmetleri ile müşterilerine anında kredi başvurusu yaptırmaktadır. Anında kredi başvurusu yaparak ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Hızlı kredi veren bankaları sitemizden araştırabilirsiniz. Bazı bankalar kendi müşterilerine şubeye gitmeden belli bir miktar karşılığında kredi başvurusu sunmakta ve anında onaylanan kredi miktarını hesabınıza aktarmaktadır. Bankalardan kredi başvurusu yapmanız için tabiki öncelikli olan kredi notunuzun düzgün olmasıdır. 1100 ve üzerinde kredi notuna sahipseniz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  HSBC Bank Güncel EFT Saatleri Bilgileri

Tc ile Kredi notu sorgulamak için tıklayınız.

En Kolay Kredi veren bankaları öğrenmek için tıklayınız

3- Kredi Kartınızdan Nakit Avans

Kredi kartı kullanıyorsanız ve çok acil paraya ihtiyacınız var ise kredi kartınızın limiti kadar nakit avans kullanabilirsiniz. Yalnız bu parayı çekerken düşünmeniz gereken ani para çekimlerinde kredi kartı faizleri akdi faiz yani alışveriş faizini uygulayarak size para vermektedir. Yani o da en yüksek faiz oranındadır. Paraya çok ihtiyacınız var ve kimseye boyun eğmek istemiyorsanız bu işlemi uygulayabilirsiniz. Düşük miktarlı ihtiyaçlarınızda sadece para çekme işlemi yapabilirsiniz.4- Banka Kartınıza KMH ( Artı Para Limiti ) Tanımlama

Bankalar maaş alan müşterilerine ve ya kredi çeken müşterilerine KMH hesabı tanımlarlar. Bu size artı para olarak gözükür. Kredi çeken müşterilere kredi ödeme miktarı kadar, maaş çeken müşterilerine ise maaşının 2 ve ya 3 katı kadar limit vermektedirler. Eğer böyle bir hesabınız yoksa, bankanıza gidererek başvurabilir bu KMH limitini anında hesabınıza tanımlatabilirsiniz. Bu limitten harcama yaptığınızda ay sonunda akdi faiz uygulayarak ödemenizi isteyeceklerdir. Bu üründen faydalanmak için kredi notunuzun da belirli bir düzeyde olması gerekir.

5- İpotek Karşılığı Kredi

Eğer ihtiyacınız çok büyük ise bu kredi çeşidine başvurarak ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Eğer bir iş kurmak istiyorsanız ve paraya ihtiyacınız var ise, bankalara teminat karşılığında kredi çekerek ihtiyacınız kadar miktarı kullanabilirsiniz. Tabiki bu krediyi kullanmak için bankanın uyguladığı politikalara uymanız gerekmektedir. Kredi notu vereceğiniz teminat en önemli iki faktördür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Odeabank Mevduat Faiz Oranları (Yeni 2019)

Burgan Bank’tan 500000 TL’ye kadar kredi çekmek için tıklayınız.

6- İkinci El Eşya Satışı

İnternet kullanımının artmasıyla ikinci el eşya satışı da ülkemizde tavan yapmıştır. Özellikle Letgo ve Facebook üzerinde yapılan satışlardan gün içersinde dönüş yapılmakla birlikte anında kullanmadığınız eşyaları paraya çevirme fırsatı sunmaktadır. Eğer kullanmadığınız eşyalarınız var ise bunların başka kişilere ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bu şekilde hem sıkıntınızı giderirsiniz hem de başkalarına yardımcı olmuş olursunuz.

7- Günlük İşler

Eğer ihtiyacınız düşük seviyede ise günlük ve ya haftalık işlere giderek kendinize para sağlayabilirsiniz. Eğer çalıştığınız bir iş var ve ek işe ihtiyacınız var ise internet üzerinden günlük işlere başvuru yapabilir ve çalıştığınız günün parasını anında ödeyebilirsiniz.

Haftada 750 TL kazanmak için tıklayınız.

Umarım ihtiyaçlarınızı karşılamak için destek olmuşuzdur. Krediler ve Bankalar ile ilgili yazılarımızı sitemizin ana sayfası bölümünden takip edebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *