Akbank Chip Para Nasıl Kazanılır? Nasıl Harcanır?
14 Kas, 2018 13:43 tarihinde eklendi

Akbank Chip Para Nasıl Kazanılır? Nasıl Harcanır?

Akbank Chip Para Nasıl Kazanılır? Nasıl Harcanır?

Akbank kredi kartı kullanan müşteriler yaptığı alışverişlerde chip para kazanmaktadır. Sizde Akbank chip para nasıl kazanılır diye merak ediyorsanız bugünkü konumuzu inceleyebilirsiniz. Akbank’a ait kredi kartı kullandığınızda size özel bir çok avantajdan yararlanmaktasınız. Akbank chip para avantajını ise alışveriş yaptıkça kazanmaktasınız. Şimdi dilerseniz chip para nasıl kazanılır bunun açıklamasını yapalım.

Chip Para Nedir?

Akbank Axess kredi kartı sahibiyseniz ve bu kredi kartına üye işyerlerinden alışveriş yaparsanız yaptığınız alışveriş miktarına göre chip para kazanırsınız. Yaptığınız alışveriş ne kadar yüksek olursa chip para kazanma olasılığınız da o kadar yüksek olmaktadır. Bu Akbank’a özel olan bir uygulama olduğu için başka banka kredi kartlarında bu özellik sunulmamaktadır.

Nasıl Kazanılır?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki akbank Axess kredi kartı sahipleri sadece bu chip para kampanyasından yararlanmaktadır. Akbank Axess kredi kartınızla üye işyerlerin de yapacağınız tüm alışverişlerde yaptığınız alışveriş miktarına göre chip para kazanmaktasınız. Bu chip paralar hesabınızda birikmektedir. Bu chip para limiti ise alışveriş yaptığınız kurumun anlaşmasına ve taksitli-peşin alışverişlerinize göre değişebilmektedir. Akbank chip para kazanmak için alışveriş yaptığınız yerin Axess anlaşması yaptığına emin olunuz. Eğer akbank axess anlaşması yoksa bu işyerinde yaptığınız alışverişlerde chip para kazanamazsınız.Akbank chip para kazanmak için sadece alışveriş yapmanız gerekmiyor. Kredi kartınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatlarıyla da chip para kazanabilirsiniz. Bunun için banka 1 talimat için 15 lira, 3 talimat veren müşterileri için 50 lira, 6 ve daha fazla otomatik ödeme talimatı veren müşteriler içinse 100 lira chip para kazanma limiti koymuşlardır. Eğer akbank kredi kartına otomatik ödeme vermek istiyorsanız mobil uygulamadan, çağrı merkezinden ve banka şubelerinden bu işlemi yapabilirsiniz. Bu otomatik talimatı verirken kredi kartına vereceğinizi unutmayın. Eğer akbank hesabına talimat verirseniz chip para kazanamazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  CVV Kodu Nedir? Ne İşe Yarar?

Nasıl Harcanır? 

Yaptığınız alışverişlerden kazandığınız chip paraları nasıl harcayabilirsiniz? Akbank axess kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerinde kolayca chip para kazandığınız gibi kolayca chip para da harcayabilirsiniz. Bir işyerinden biriktirdiğiniz chip paraları kullanarak alışveriş yapmak istiyorsanız ödeme yapacağınız zaman belirtmeniz gerekmektedir. Ne kadar chip paranızın olduğunu mobil uygulamadan, internet bankacılığından ve ya size gelen kredi kartı ekstrenizden öğrenebilirsiniz. Eğer yüksek chip para biriktirdiyseniz alışverişinizi de karşılıyorsa hiç para ödemeden tüm chip paranızla bedava alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu chip paralarınızı biriktirerek senelik kart aidatını ödeyebilirsiniz. Bunun için bankaya talimat vermeniz yeterli olacaktır.

Akbank Axess Kredi Kartınız yoksa başvurmak için tıklayınız.

Yukarıda sizlere Akbank Axess Kredi Kartı chip para nasıl kazanılır ve kazandığınız bu chip paraları nasıl harcama yapabilirsiniz onu anlattık. Eğer sizinde kafanıza takılan soru olursa aşağıdaki yorum kısmından bize sorularınızı sorabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *