Akbank EFT Saatleri Öğrenme ve Detaylı Anlatım (2018-2019)
31 Oca, 2019 19:42 tarihinde eklendi

Akbank EFT Saatleri Öğrenme ve Detaylı Anlatım (2018-2019)

Akbank EFT Saatleri Öğrenme ve Detaylı Anlatım (2018-2019)

Akbank EFT Saatlerini öğrenerek EFT yapabilir, paranızı doğru zamanda transfer edebilirsiniz. Akbank EFT sorgusu yapmak isteyen müşteriler hangi saatlerde yapılacağını bilmemektedir. EFT için Akbank’ın hizmet verdiği bir saat aralığı vardır. Bu saatler arasında yapılan EFT’ler gün içinde karşı tarafın hesabında olmaktadır. Akbank’tan başka bir bankaya Örneğin Garanti Bankası’na yapacağınız para transferine EFT denilmektedir. Akbank bu yıl 16.30 olan EFT kapanış saatini 17.15’e alarak diğer bankalara nazaran daha uzun hizmet vermektedir. EFT Yapmanız için aşağıda vereceğimiz saat dilimleri arasında yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Akbank EFT Saatleri

EFT uzun ismi ile Elektronik Fon Transferi müşterilerin hızlı ve kolay para transferi yapmalarını sağlar. Akbank ise EFT gönderim saati olarak 09.00 – 17.15 arasında bir saat dilimi oluşturmuştur. Bu saatler içinde yapılan EFT’niz 5 ile 20 dakika arasında karşı hesaba geçmektedir. Tatil günlerinde, Mesai günleri dışında, Mesai saatleri dışında ve hafta sonları EFT Yapamazsınız. Bunun nedeni ise EFT İşlemlerini Merkez Bankası Onayı olmadan yapamazsınız. Bu sebeple Merkez Bankasının kapalı olduğu ve ya tatil zamanlarında EFT işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer EFT Yaptınız ve 20 dakika üzerinde işleme geçmediyse sistemsel bir hatanın olduğunu söylemek isteriz. Çünkü günümüz teknolojisinde sistem hatalarıyla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bazı işlem yoğunlukları yüzünden de EFT işleminiz geç gidebilir ama büyük çoğunlukla 20 dakikayı geçmemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Halkbank EFT Saatleri Bilgileri (2018-2019)

Akbank EFT Limitleri

Akbank EFT Limitlerinde alt limit 10 TL üst limit ise günlük 1000 TL olarak belirlenmiştir. Bir tek kurumsal firmalar için bu rakamlar farklılık göstermektedir. Eğer bir başka Akbank hesabına para yatırmak isterseniz bu HAVALE olmaktadır ve havaleyi 7 gün 24 saat yapabilmektesiniz. Gönderdiğiniz para ise hemen karşı tarafa geçmektedir. Havale ile EFT’yi birbirine karıştırmayın. Havale bankanın kendi arasındaki para transferi, EFT ise başka bir bankaya yapılan para transferidir.Akbank EFT Sorgulama

Akbank’ta gerçekleştirdiğiniz EFT’ler bazı sebeplerden dolayı (bu sebeplerin başında teknik sebepler ve yoğunluk gelmektedir.) karşı tarafa ulaşmayabilir. Para transferinizi gerçekleştirememiş olabilirsiniz. Bu işlemi takip etmek mümkündür. Normal şartlarda Akbank’tan yapılan EFT ler 5 ile 20 dakika arasında karşı tarafa transfer olmaktadır. Ancak 20 dakikayı geçen EFT’ler de paranız karşı tarafa gönderilmediyse müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25 numaralı telefonu arayarak EFT hakkında bilgi alabilir, durum sorgulamasını yapabilirsiniz.

EFT’yi karşı tarafa sağlıklı ve hızlı bir şekilde yapmanız için IBAN No ve ya Hesap numarası almanız gerekmektedir. En kolay yöntem ise IBAN numarası ile yapılan EFT’lerdir. Hızlı ve Kolay bir şekilde IBAN numarasını kullanarak para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank’ın EFT gönderim saati sabah 09.00 ‘da başlamaktadır. En son EFT saati ise gün içinde 17.15 olarak belirlenmiştir. Eğer mesai dışında ve ya gün içinde belirtilen saatler dışında EFT yapıyorsanız, Bu EFT gelecek eft gününe ve ya saatinde işleme geçecektir. Cuma günü saat 17.30 ve sonrası yaptığınız EFT’ler pazartesi günü ve ya ilk iş günü (Pazartesi resmi tatil değilse) bankaların EFT saatleri arasında yani sabah 09.00 ‘da işleme geçecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank EFT Saatleri ve Bilgileri (2018-2019)

Akbank EFT Ücretlendirme

Akbank EFT ücreti 2018-2019 yıllarında şubelerden yapılan EFT için asgari 55 TL, Akbank internet şubesi ve ya Akbank Direkt uygulamasından yapılan EFT’le ise asgari 4.90 TL geç yapılan EFT’ler 7.50 TL olarak ücretlendirmektedir. Geç yapılan EFT 16.00 ve 17.15 saatleri arasında yapılan EFT’lerdir. ATM’ler üzerinden yapılan EFT’lerde ise 12 TL ücret alınmaktadır. Bu sebeple en kolay ve ucuz yöntem internet şubesi ve ya Direkt uygulamasından yapacağınız EFT’lerdir. Detaylı bilgiler için Akbank şubesine giderek bilgi alabilir ve ya Akbank’ın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıda sizlere güncel Akbank EFT saatleri hakkında bilgiler verdik. Sizde bu saatler içersinde EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *