Akbank Güncel ATM Para Yatırma ve Çekme Limitleri
15 Mar, 2019 20:12 tarihinde eklendi

Akbank Güncel ATM Para Yatırma ve Çekme Limitleri

Akbank Güncel ATM Para Yatırma ve Çekme Limitleri

Akbank ATM para yatırma ve para çekme işlemlerini bankanın uyguladığı limitler doğrultusunda yapabilirsiniz. Eğer limit üstü işlem gerçekleştirirseniz bunun için bankaya komisyon ödemek zorundasınız. Ama bankanın belirlediği limitler içersinde bu işlemi yaparsanız komisyon ödemezsiniz.

Akbank ülkemizdeki bankacılık sektörünün öncü bankalarından biridir. Gerek bireysel müşteriler, gerekse de kurumsal müşterileri için çeşitli finans ve kredi kampanyaları yapan bir bankadır. Akbank ülkemizdeki bir çok şube ve ATM’leriyle hizmet vermektedir. Ayrıca internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığını da kullanarak çeşitli hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Akbank müşterilerine ATM işlemlerini yerine getirebilmek için kolay ve hızlı imkanlar sunarak ATM üzerinden para çekme ve para yatırma limitlerini de çeşitli düzenlemeler yaparak müşterilerinin hızlı işlem yapmasını sağlamıştır.

Akbank ATM Para Çekme Limiti

Akbank müşterinin güvenliğini sağlamak adına ATM üzerinden para çekme limiti getirmektedir. Bu uygulama sayesinde Akbank müşterileri günde tek bir sefer belirlenen limit kadar para çekebilmektedir. Hesabında kalan para ise güvenli bir şekilde korunmaktadır. Bu para çekme limiti sayesinde doğacak dolandırıcılıklardan da bir nevi tedbir almış olmaktadır.Akbank ATM’lerinden günlük para çekme limiti karta göre 1.500 TL ile 4.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu limitin üzerinde para çekmek isteyen müşteriler ise belli bir miktar komisyon ödeyerek istedikleri kadar para çekebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ödeme Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

Akbank ATM Para Yatırma Limiti

Akbank ATM üzerinden para çekme limiti gibi ATM para yatırma limiti getirmemektedir. Akbank müşterisi olan herkes dilediği kadar hesabına para yatırabilmektedir. ATM üzerinden para yatıracağınız zaman dikkat etmeniz gereken nokta ise, ATM’nin tek seferde 30 adet banknot almasıdır. Bu sebeple yatıracağınız para fazla ise bu size biraz zaman kaybına yol açabilir. Kartsız işlem yapan müşteriler için yani Akbank müşterisi olmayan kişiler için ATM para yatırma limiti getirilmektedir. Her bir T.C Kimlik numarasına günlük para yatırma limiti 19.990 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank ATM İşlem Ücretleri

Akbank ATM ile çeşitli bankacılık işlemleri yaptığınızda karşınıza ücretlendirme çıkmaktadır. Akbank kendi müşterilerine limit aşımı para çekme işlemlerinde en az 5 TL işlem ücreti almaktadır. Başka bankanın kart borcunu öderseniz 15 TL, iler vadeli EFT’de 15 TL, diğer bankalara para transferinde 15 TL, 250 TL üzeri masraf işlemlerinde 20 TL komisyon almaktadır.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *