Al Baraka Türk Katılım Bankası EFT Saatleri
15 Ara, 2018 20:38 tarihinde eklendi

Al Baraka Türk Katılım Bankası EFT Saatleri

Al Baraka Türk Katılım Bankası EFT Saatleri

Ülkemizde katılım bankası olarak hizmet veren Al Baraka Türk Katılım bankası faizsiz kredi isteyen ve islami şartlara uygun bankacılık işlemi yapmak isteyen kişilere hizmet vermektedir. Ülkemizde bulunan 5 katılım bankasından ilk kurulan bankadır. Sizde eğer bu banka üzerinden para transferi yapmak istiyorsanız EFT ve HAVALE işlemleri yaparak transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.Al Baraka Türk katılım bankasından EFT ve Havale işlemi yapmak istiyorsanız bankanın belirlediği saatler içersin de bu işleminizi yapmanız gerekmektedir.Sizde eğer EFT saatleri hakkında bilginiz yoksa yazımızı okuyarak bu bankanın EFT ve HAVALE saatleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sizlere EFT ile Havale arasındaki farktan da bahsedeceğiz.

Al Baraka Türk Katılım Bankası EFT Saatleri

EFT yani uzun adıyla Elektronik Fon Transferi bir bankadan başka bir bankaya yaptığınız para transferine verilen işleme denir. Yani siz AlBaraka Türk’ten, İş Bankasına para gönderiyorsanız bunu EFT işlemini kullanarak yapmalısınız. Eğer aynı banka üzerinde başka hesap numaralarına para gönderecekseniz bunu Havale işlemi yaparak yapmalısınız. Havale işlemi 7 gün 24 saat yapılmaktadır. Yalnız EFT işlemi için bankaların belirlediği EFT saatleri bulunmaktadır. Sizde bankalardan EFT yapmak istiyorsanız bu bankanın belirlediği EFT saatleri içinde işleminizi yapmalısınız. Bunun sebebi ise EFT işlemleri daha güvenilir olması için merkez bankasının onayından geçmektedir. Yani gönderdiğiniz parayı merkez bankası onayladıktan sonra karşı tarafın hesabına geçecektir. Bu yüzden EFT saatleri merkez bankasının açık olduğu zamanlarda yapılmaktadır. Bu da mesai saatleri içinde olan bir uygulamadır. Ama siz hafta sonu da EFT işlemi yapabilirsiniz. Bu EFT işlemlerini hafta sonu yaptığınızda para transferiniz ilk iş günü eft saati içinde yapılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şekerbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Yöntemi


Al Baraka Türk Katılım Bankasının EFT saatleri ise 08.30 ile 17.00 arasında belirlenmiştir. Bu saatler içersin de yapılan EFT işlemleri 10-15 dakika içersin de karşı tarafın hesabına geçmektedir. Eğer EFT işleminiz yarım saat kadar süre ile karşı tarafa iletilmediyse hemen Al Baraka Türk müşteri hizmetleri numarası olan 444 5 666 numaralı telefonu arayarak işleminiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer işleminiz henüz onaylanmadıysa iptal ettirebilir ve ya yaşanan aksaklığın sebebini öğrenebilirsiniz. Çok nadir zamanlarda EFT beklenmektedir. Eğer EFT işleminiz beklemeye girdiyse bu büyük ihtimalle servis yoğunluğu ve ya sistem sıkıntısı yüzünden olabilir. Ayrıca siz EFT işlemi yapmadan önce gönderdiğiniz IBAN numarasının da hatalı almış olabilir ve bu yüzden EFT işleminiz karşı tarafa ulaşmamış olabilir.

Al Baraka Türk EFT İşlemleri

Al Baraka Türk Katılım bankasından EFT işlemi yapmak istiyorsanız en yakın banka şubesine gidebilir, banka atmlerinden yapabilir,444 5 666 numarasını arayarak EFT işleminizi gerçekleştirebilir ve internet bankacılığı ile mobil bankacılığı kullanarak anında EFT işleminizi yapabilirsiniz.Sitemiz olarak size önermek istediğimiz mobil bankacılık ve ya internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığından yapılan işlemlerde EFT işlemi için ücret alınmamaktadır. EFT işlemlerini ücretsiz yapan bankalardan bir tanesi de Al Baraka Türk Katılım bankasıdır. Yalnız diğer işlemlerden banka komisyon almaktadır. Sadece internet bankacılığını kullanan müşterilere özel bir uygulamadır. Sizde kolay ve hızlı bir şekilde EFT işleminizi yapmak istiyorsanız internet bankacılığını muhakkak denemelisiniz. Ayrıca Havale işlemlerini de bu sistem üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank EFT Saatleri ve Bilgileri (2018-2019)

Al Baraka Türk internet bankacılığından ayrıca tüm bankacılık işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bugünkü konumuzda sizler Albaraka Türk katılım bankasının eft saatleri ve havale saatleri hakkında bilgiler verdik. Sayfamızda diğer bankaların EFT saatleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *