Altın Hesabı Nasıl Açılır ve Avantajları Nelerdir?
14 Mar, 2019 13:50 tarihinde eklendi

Altın Hesabı Nasıl Açılır ve Avantajları Nelerdir?

Altın Hesabı Nasıl Açılır ve Avantajları Nelerdir?

Altın hesabı nasıl açılır diyorsanız sizin için araştırdığımız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Günümüzde altın fiyatları hızlı bir artış biçimindedir. Bu sebeple altın daha güvenilir bir yatırım aracı olmuştur. Döviz yerine altını seçen müşteriler, dövizlerin iniş çıkışları yüzünden altını seçmektedirler. Altın hesabı açarak altınlarınızı artık yastık altında tutmanıza gerek yoktur. Altın hesabı açtığınız banka size istediğiniz zaman altınınızı bozdurabilmeniz için ve ya üstüne daha çok altın koymanız içinde fırsat vermektedir.

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altına yatırım yapan müşteriler doğru kullanımları sonucu iyi bir yatırım yaptıklarına emin olmaya başlamışlardır. Sizde altın hesabını nasıl açarım diye düşünüyorsanız öncelikle bir banka şubesine gitmelisiniz. Sizi en rahat hissettirecek bir banka şubesine giderek altın hesabı açmayı istediğinizi söyleyebilirsiniz. Size yardımcı olacak personelden gerekli bilgileri de öğrenebilirsiniz. Vaktiniz var ise size en yakın bankaya giderek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise çalıştığınız bankanın internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığına giriş yaparak yeni bir altın hesabı oluşturabilir, hesabınızdaki paralarla da altın alıp satabilirsiniz. Bu yöntem genelde en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. İnternet bankacılığını kullanarak zahmetsiz bir şekilde işleminizi yapabilirsiniz.

3. ve son yöntem olarak bankaların telefon şubeleridir. Bankaların kullandığı telefon şubelerinden hızlıca altın hesabı oluşturabilirsiniz. Bu işlemi kullanarak ayrıca altın alıp satabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank Altın Hesabı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Buraya önemli bir not düşmek istiyoruz. Eğer ilk defa bir banka çalışması yapacaksanız ilk önce bankaya gitmeniz gerekmektedir. Bankaya giderek kendinize hesap oluşturduktan sonra dilerseniz internet bankacılığından işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Bankaya giderken sadece nüfus cüzdanınızın yanında olması yeterlidir.Altın Hesabı Avantajları Nelerdir?

Bankalardan açtığınız altın hesabı ile tatil günleri dahil 7 gün 24 saat altın alımı ve satımı yapabilirsiniz. Altın alımlarınızı TL,gram ve çeyrek altın olarak yapılmaktadır. Örneğin hesabınızdan 50 TL karşılığında altın almak istiyorsanız 50 TL’nin kaç gram geliyorsa onun karşılığında altın alabilirsiniz. Aynı şekilde satmak istiyorsanız da aynı şekilde satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Altın hesabınızdan bankadaki diğer hesabınız olan Vadesiz Hesaba altın bozdurup aktarım yapabilirsiniz. Bu işlemide 7 gün 24 saat yapabilirsiniz.

En güvenli yatırım aracı olan Altın ile bankalardan altın hesabı açarak güvenli bir şekilde yatırımınızı yapmaya devam edersiniz. Altınlarınız bankalardan kaybolma ve çalınma risklerine karşı korunur. Bir başka özelliği ise alım satımlarda işçilik parası ödemeniz gerekmez. Eski tarih ve ya yeni tarih problemi yaşamazsınız. İstediğiniz tutarda altın alarak yatırım yapmaya devam edersiniz.

Altın Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın hesabı açtığınız bazı bankalar hesap işletim ücreti almaktadırlar. Yalnız yeni nesil şubesiz bankacılık işlemlerinizi hiç bir ücret almadan masrafsız yapmaktadır. Sizlere bu yüzden şubesiz bankacılıkları tercih edebiliriz.

Yastık altında tuttuğunuz altınlarınızı hesap açacağınız zaman bankaya götürüp, o günkü değerden hesaplanarak gram olarak hesabınıza aktarabilirsiniz. Bankanın kendi uzman eskperleri tarafından kontrol edilen bu işlem o günkü değeriyle hesabınıza aktarılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ING Bank Müşterilerine Özel Vadesiz Altın Hesabı (Güncel)

Altın Hesabı Nasıl Kapatılır?

Öncelikle altın hesabınızı kapatmak istiyorsanız hesabınızdaki altınları bozdurmanız gerekmektedir. O günkü değer üzerinden yapılan bu işlemlerle vadesiz hesabınıza nakit olarak geçiş yapmasını sağlayın. Daha sonra istediğiniz yerden dilerseniz şubelerden dilerseniz internet bankacılığından dilerseniz mobil şubeden hesabınızı kapatabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *