Araç İpotekli Kredi 2019 (Bankalar Araştırması)
19 Tem, 2019 11:53 tarihinde eklendi

Araç İpotekli Kredi 2019 (Bankalar Araştırması)

Araç İpotekli Kredi 2019 (Bankalar Araştırması)

Araç ipotekli kredi almak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda bankalardan ipotekli kredi alırken en çok sorulan sorulardan birisi ile karşınızdayız. Bankalar genellikle ipotekli ihtiyaç kredilerinde taşınmaz malları teminat olarak almaktadırlar. Müşterilerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de araç ipoteği alan bankalar var mı olmuştur. Bankalardan yüksek miktarlı kredi başvurularınızda sizden kefil veya teminat istenmektedir. Bu yüzden sizde bankalara üzerinize kayıtlı malları ipotek ettirip istediğiniz krediyi almak istersiniz. Ama bazı bankalar sizin sadece gayrimenkulünüz üzerinden kredi vermek isterken bazı bankalar ise arsa vb. gibi taşınmazlarınıza da kredi vermektedirler. Yalnız araç ipoteği alan banka sayısı çok azdır. Bugün sizlere araç ipotekli kredi ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 hakkında bilgiler vereceğiz. Bu kredilerin bir diğer adı da teminatlı kredi olup en fazla 48 ay vade ile verilmektedir. Eğer normal ipotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız bir diğer yazımız olan İpotekli Kredi Veren Bankalar adlı makalemizi okuyabilir ve gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Araç Rehinli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Araç ipotekli ihtiyaç kredisine başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle banka sicilinizin ve banka kredi notunuzun yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca gelir belgesiz olarak ipotekli kredi almanız da imkansızdır. Bankalar sizin kredi sicili ve kredi notunu uygun görürlerse ikinci aşamada gelir durumunuzu kontrol edeceklerdir. Bu gelir durumuna göre en uygun kredi ve faiz oranı ile sizlere ipotekli ihtiyaç kredisi verilecektir. Bu yüzden banka politikasına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Bankalar ayrıca kendilerini teminat altına almak için sizin gelir durumunuza göre çalışma yaparlar. Tüm bankalardan alacağınız kredi miktarı en fazla 48 ay vadeye kadar verilmektedir. Alacağınız kredi miktarının da gelirinizle örtüşmesi gerekir. Bankanın uyguladığı şartlara uygun bir müşteri olduğunuzu bilirseniz banka size kredi için gerekli evrakları söyleyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (Tüm BANKALAR)

Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar 2019

İnternet üzerinden en çok aranan konulardan bir tanesi de araç ipotekli kredi olmuştur. Eğer sizde aracınız var ve bu aracınızı ipotek ederek kredi almak istiyorsanız öncelikle aracınızın üzerinde her hangi bir banka borcu olmadığını ve vergi borcu olmadığını öğrenmeniz gerekir. Ayrıca araç ipoteği vereceğiniz araca banka borcunuzun vadesi boyunca ipotek koyacaktır ve siz bu aracı borcunuzu ödemeden satamaz ve borcunu ödemeden devir edemeyeceksiniz. Bu yüzden bu şartları bilmenizi isteriz. Şimdi sizlere araç ipoteği ile kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.Vakıfbank Otomobil Karşılığı İpotekli Kredi

Vakıfbank normal taşınmaz mülklere ipotek karşılığı verdiği gibi, araç ipoteği alarak da kredi vermektedir. Bu krediyi en fazla 48 ay vade ile kullanabilirsiniz. Otomobil rehin karşılığı kredi diye geçen bu ipotekli ihtiyaç kredisine sadece banka şubelerine giderek direk başvuru yapabilirsiniz. Sizin adınıza ait otomobili bankaya rehin göstererek ihtiyaçlarınız doğrultusunda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu krediyi kullanan vatandaşlar eğer banka şartlarına uygun bir müşteri grubundaysa taksit ödemelerini ister aylık isterse de 3 aylık olarak oluşturabilirler. Bu bankadan kredi almanız için aylık sabit bir gelirinizin olması gerekir. En az 6 aydır son iş yerinizde sigortalı olarak çalışmalı ve toplamda da en az 1 yıllık çalışma geçmişiniz olmalıdır. Ayrıca kredi sicili ve kredi notu yüksek olan kişilere bu kredi verilmektedir. Eğer kredi notunuz düşükse Kredi Notu Yükseltme adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ayda 280 TL Ödeyerek 24 Ay Vadeli 5000 TL Kredi İşbank'ta

Bankaya vereceğiniz aracın değerine göre banka size kredi verecektir. Kasko değerinin %50’sine kadar bu bankadan kredi kullanabilirsiniz. 120 bin liralık bir arabanız var ve kasko değeri de aynı orandaysa 60.000 TL 48 ay kredi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu için istenilen evraklar ise şunlardır.

  • T.C Kimlik belgesi (Nüfus Cüzdanı)
  • İpotek vereceğiniz aracın ruhsat fotokopisi
  • İkametgah Belgesi
  • Gelir Belgeleri

Önemli Not: Kredi sürecinde tüm masraflar kredi alacak kişi tarafından ödenmektedir. (Masraflar, sigortalar vs.) Ayrıca ipotek vereceğiniz aracın kasko sigortası muhakkak olmalıdır. Vize tarihide geçmiş olmamalıdır.

Yukarıda sizlere araç ipotekli kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. 2019 yılında bir tek banka olan Vakıfbank araç ipotekli kredi vermektedir. Sizde eğer araç ipotekli kredi almak istiyorsanız en yakın Vakıfbank şubesinden direk kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bir önceki konumuz olan Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019 adlı yazımızı da okuyarak bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *