Bankadan Kredi Çekmek İstiyorum? Hangi Bankaya Başvuru Yapmalıyım?
29 Ara, 2018 15:11 tarihinde eklendi

Bankadan Kredi Çekmek İstiyorum? Hangi Bankaya Başvuru Yapmalıyım?

Bankadan Kredi Çekmek İstiyorum? Hangi Bankaya Başvuru Yapmalıyım?

Bankadan kredi çekmek istiyorum? Ama hangi bankaya kredi başvurusu yapmalıyım bilmiyorum diyorsanız bu yazımız tam size göre. Bankalardan nasıl kredi başvurusu yapılır ve kredi başvurusu yaparken nelere dikkat etmeliyiz bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Günümüzde finansal ihtiyaçlarımızı bankalardan finansal destek isteyerek karşılamaktayız. Kredi olsun kredi kartı olsun bir çok alışveriş ve işlemlerimizi bankalar dahilinde yaparız. Hal böyle olunca cebimizde nakit taşıma alışkanlığımızda biterek tüm alışverişlerimizi kart ile yapmaktayız. Bu sadece ülkemizde değil gelişen teknoloji yüzünden tüm dünyada bu şekilde baş göstermektedir.

Bankalardan kredi çekmek istiyorsanız ve bankalar aracılığı ile kredi hayatına başlamak istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken bir çok konu vardır. Öncelikle bankalardan kredi alabilmeniz için bankanın şartlarına uygun bir müşteri olmalısınız. Ayrıca çekeceğiniz kredi ne ile alakalıysa o kredi türüne yönlenebilirsiniz. Örneğin ev almak istiyorsanız konut kredisine, araba almak istiyorsanız araç kredisine, borç ödemek istiyorsanız ihtiyaç kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde kredinize karar verirseniz değerlendirme süreci o kadar hızlı gelişmektedir. Bugün sizlere bankadan kredi çekmek istiyorum diyen kişilere hangi bankaya başvuru yapmalıyım konusunu işleyeceğiz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz ve size verdiğimiz bankalardan bir tanesine başvuru yapabilirsiniz. İşte kredi hakkında bilmeniz gerekenler.

Kredi Almak İstiyorum

Kredi almak istiyorsanız önce daha önceki banka çalışmalarınıza bir göz atmanızı öneririz. İcralık durum oldu mu ödemeler gecikmeli mi, kart borçları hep asgari mi ödendi? Bu durumda olan kişilerin kredi sicilleri kötü kredi notu da düşük olacaktır. Banka bu tarz müşterilere kredi ve kredi ürünleri (kredi kartı vs.) vermezler. İyi müşterilere ve düzenli kart kullanan kişilere bu desteği vermektedirler. Bu yüzden bankaya kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmenizde fayda vardır. Eğer kredi notunuz 1100 ve üzerindeyse bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ama eğer daha düşük bir kredi notuna sahipseniz banka kredi notu yükseltme işlemlerine bakabilirsiniz. Eğer uygun müşteri olduğunuzu biliyorsanız şu şekilde kredi başvurusu yapmanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Tarım Kredisi, Hangi Banka Ne Kadar Kredi Veriyor?


Hangi Bankadan Kredi Başvurusu Yapmalıyım?

Öncelikle banka seçmeden önce tüm bankaların faiz oranları hakkında bilgi sahibi olmanızı öneririz. Çünkü her bankanın çalışma şartları ve faiz oranları değişik göstermektedir. İlk olarak kredi başvurusu yapmak istiyorsanız maaş aldığınız banka şubesinden başvurunuzu yapmanızı öneririz. Çünkü bankalar kendi maaş müşterileri olan kişilere daha çok alternatif sunarak daha uygun faizlerle kredi vermektedirler. Eğer kendi maaş aldığınız bankadan istediğiniz kredi yoksa daha sonra ilk tercihiniz kamu bankaları olabilir. Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank diğer bankalara nazaran daha düşük faizle kredi veren bankalardır. Özellikle emekliyseniz ve emekli maaşınızı da bu bankaya taşırsanız kredi almanız için hiçbir engel olmayacaktır.

Eğer çalışmıyor ve ya devamlı iş değiştirdiğiniz için düzenli SGK kaydınız yoksa bu sefer gelir belgesiz kredi veren bankalar araştırması yapmalısınız. Gelir belgesiz kredi veren bankaları sayfamızda bulabilirsiniz. Bu bankalara SMS ve ya internet bankacılığı üzerinden başvuru yaparsanız kimliğinizle sadece kredi kullanabilirsiniz. Bu söylediklerimiz tamamen ihtiyaç kredileri içindir. Eğer konut ve araç kredisi almak istiyorsanız araştırmanızı çok iyi yapmanız gerekmektedir. Bazı bankalar diğer bankalara nazaran konut ve araç kredilerinde düşük faizlerle müşterileri kendilerine çekmektedir. Yüksek miktarlı kredilerde faizi uygun olan bankaları seçerek kredi alabilirsiniz. Çünkü miktar ne kadar çok olursa sizin için ödeme gücünüzde o kadar zor olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank'tan SMS Kredi ile Sonbahar Kredisi (3.000TL - 90.000TL)

Yukarıda sizlere bankalardan nasıl kredi çekebilirsiniz ve hangi bankadan ilk önce kredi başvurusu yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verdik. Söylemek istediğimiz son konu ise gelişi güzel kredi başvuruları yapmayınız. Gelişi güzel yapılan kredi başvuruları sizin kredi notunuza direk etki eder ve olumsuz olan başvurularınız uzunca bir süre sisteminizde kalacaktır. Bunun için uygun bankalara başvuru yapınız. Eğer başvurunuz onaylanmadıysa neden onaylanmadığı hakkında bilgi toplayınız.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *