Bankalardan Emeklilere Düşük Faizli Kredi
13 Nis, 2019 16:53 tarihinde eklendi

Bankalardan Emeklilere Düşük Faizli Kredi

Bankalardan Emeklilere Düşük Faizli Kredi

Bankalardan Emeklilere Düşük Faizli Kredi almak için bazı şartlara uygun olmanız gerekir. Emekliye kredi veren bankalar genel olarak düşük faizle krediler vermektedirler. Kredi faizleri için yapılan son güncellemelerden sonra emekliye kredi kapsamında bankalar emeklilere düşük faizli kredi vermek için kollarını sıvadı. Yaklaşık 12 milyon emeklinin faydalanabileceği bu kredide bazı şartlar vardır. Bu yazımızda bu kredi ile ilgili bilgileri ve bu kredinin başvuru şartlarını yazdık. Sizde yazımızı okuyarak emekliye düşük faizle kredi veren bankaları öğrenebilirsiniz.

Emekliye Düşük Faizle Kredi

Ağustos 2018 yılında ihtiyaç kredilerinde faiz oranı %3’lere kadar yükselmişti. Bu nedenle kredi almak isteyenler bu faizlerle kredi almak zorunda kalmıştı. Yalnız son güncellemeden sonra çok olmasa da faizlerin düştüğünü söyleyebiliriz. Yine banka faizleri %2’nin üzerindeyken düşük faizle kredi almanız söz konusu değildir. Bu durumda bankaların kredi kullandırım açıkları olduğu için emeklilere özel kredi kampanyası hazırlanmıştır. ”Düşük faiz” ve ”Ertelemeli Ödeme” seçenekleriyle emeklilerin kullanabileceği bu krediden tüm emekliler faydalanabilmektedir.

Bu kredide faiz 0.85 ile %1 arasında olması planlanmaktadır. Tabiki bu krediden faydalanmak isteyenler için bankaların uyguladığı şarta uymanız gerekmektedir. Öncelikle banka emekliye düşük faizli krediyi sadece kendi bankasından maaş alan kendi müşterileri için vermektedir. Eğer siz maaşınızı başka bankadan kredinizi başka bankadan çekmek isterseniz düşük faizli emekli kredisinden faydalanamazsınız. Ayrıca kredi kullanacak emeklinin kredi kartı başvurusu yapılması ve en az 2 adet otomatik ödeme fatura talimatı da vermesi istenecektir. Tüm bu şartlara uyan emeklilerin bilmesi gereken son şey eğer bu krediye başvuru yapacaksanız hiç bir bankaya borcunuz olmaması ve kredi notunuzun da yeterli olması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar 2019 (Hızlı Başvuru)


Faizsiz Kredi Başvuru Limiti

Eğer yukarıda ki şartlara uyguluyorsanız kredi başvurusu yaptığınızda banka size en fazla maaşınızın 10 katı kadar kredi verecektir. 1.500 TL maaş alan bir müşteri faizsiz kredi için en fazla 15.000 TL kredi alabilmektedir. Bu krediyi 36 ay vadeye kadar kullanabilirsiniz. Düşük faizli kredi başvurusu yapan emeklilerin kredi taksitleri maaşlarından otomatik olarak kesilecektir. Bunun için sizin herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Yine de maaş aldığınızda kredi taksidinin ödenip ödenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Düşük Faizli Kredi İçin Kredi Notu

Her kredi çeşidinde olduğu gibi faizsiz kredi alacak emeklilerinde kredi notu iyi seviyede olması ve açık icra takipliğinin olmaması gerekmektedir. Hangi bankadan alırsanız alın, düşük faizsiz kredi başvurusu almadan önce bir sorgulamaya gireceksiniz. Bu sorgulamada sizin TC Kimlik numaranızdan kredi notunuz ve kredi siciliniz incelenecektir. Eğer bu ikisinden birisi olumsuz olduğunda kredi alamayabilirsiniz. Bu yüzden eğer başka bankalara borcunuz ve ya açık takipli ödemediğiniz kredileriniz varsa başvuru yapmayınız. Bankalar düşük faizle kredi verirken bu önemli noktaya bakacaklardır. Düşük faizli kredi veren bankalar ise kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank olacaktır. Tam yürürlüğe girmese de bu kredinin verilmesi onaylandığında sitemizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca gazete haberlerini takip ederek de bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *