Bankalardan Kredi Çekemiyorum, Kredi Notum Düşük (Ne Yapmalıyım?)
27 Ağu, 2018 15:07 tarihinde eklendi

Bankalardan Kredi Çekemiyorum, Kredi Notum Düşük (Ne Yapmalıyım?)

Bankalardan Kredi Çekemiyorum, Kredi Notum Düşük (Ne Yapmalıyım?)

Bankalardan kredi çekemiyorum bunun sebebi de kredi notum düşük diyorsanız bu yazımızda sizinle ilgili bir çalışma yaptık. Bankalardan kredi çekmeniz için öncelikle daha önce banka çalışmanız olması gerekmektedir. Daha önceki banka çalışmalarınızın düzenli olduğunu var sayarsak bu size iyi bir kredi notu olarak geri döner. Kredi notu düzgün olan müşterilerin kredileri anında onaylanır. Eğer kredi notunuz düşük ise, kredi çekmekte zorlanır hatta kredi başvurularınız devamlı olumsuz sonuçlanır. Peki bankalardan nasıl kredi çekerim diyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz. Yazımızı titizlikle okumanızı tavsiye ederiz.

Borçları Kapatma Yöntemi

Bankalardan kredi çekemeyen müşteriler için en büyük engel daha önce yaşanmış takipli krediler ve ya kredi kartlarıdır. Öncelikle bu durumdan kurtulmamız ve kendimizi temize çekmemiz gerekir. Kırmızı kalemli müşterilerin kredi başvuruları anında olumsuz sonuçlanır ve hatta kredi notları en dibe kadar düşmektedir. Bunun için kırmızı kalem olan borçlarını kapatınız , kapattıysanız da hala ekranlarda gözüküyor ise bunları güncelletmeniz gerekmektedir. Bu güncelleme işlerini findeks.com sitesinden yapabilir detaylı bilgi alabilirsiniz. Eski kredileriniz güncellendikten sonra sizin kredi notunuz tekrardan ”0” üzerinden başlar ve tertemiz olursunuz. Biliyorsunuz ki bazı bankalar ”0” (Sıfır) puan olan müşterilere kredi vermemektedir. Genelde kredi kartı ve ya KMH hesabı açarak sicil puanı oluşturmanız için sizlere ön ayak olurlar. İsterseniz böyle başlayabilir ya da kredi notu düzgün bir arkadaşınızı ve ya akrabanızı size kefil ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu şekilde sizde kredi notunuzu yükseltip artık bankalar için aranan müşteriler arasına girersiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri (Önemli Bilgiler)

Borçları Tek Bir Yere Toplama

Düzenli kredi ödemeniz var ve tekrar başvuru yaptığınızda kredi limitinizin dolu olduğunu söylediler ise, öncelikle bir banka belirleyip bütün dağınık borçlarınızı bir araya getirmek istediğinizi söyleyin. Bu şekilde ihtiyacınız olan miktarı da üstüne koyarak kredi çekebilirsiniz. Tabi bu işlemleri yaparken bankalar sizin kredi notunuza bakacaktır. Şu asla unutmayın. Kredi çekmek için gelir belgenizden bile önemli olan tek madde kredi notudur. Kredi notunuz yüksek değilse yükseltmeye çalışınız.Kredi Notunuzu Yükseltmek için tıklayınız. 

Bankalardan kredi çekemiyorsanız bunun sebebi kredi taksitlerininizi geç ödemeniz ve kredi kartı ekstrelerini zamanında ve tam olarak ödemediğiniz içindir. Eğer ilerki zamanlarda böyle bir sıkıntı ile karşılaşmak istemiyorsanız ödemelerinizi gününde yapınız. 1(bir) gün bile geciktirdiğiniz de kredi sicilinize eklenir ve bu sizin için bir başka kredide önünüze çıkan engel olacaktır.

Banka Sıkıntım Yok Ama Kredi Çekemiyorum

Banka sıkıntınız yok ama kredi çekemiyorsanız kredi notunuz düşüktür. Ödemelerinizi düzenli yapıp hala 1100 puan altında olan müşteriler için de kredi veren bankalar vardır. Örneğin N-Kolay kredisi bunun için hazırlanmış bir kredidir. Faiz oranı diğer bankalardan fazla olan bu krediye başvurmak için N-Kolay’ın internet sitesinden anında kredi başvurusunu yapabilir ve cevabını da anında öğrenebilirsiniz. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bu banka hızlı ve anında çözümleriyle müşterilerine hizmet vermektedir. Sizinde kredi notunuz düşük ise bu bankadan başvuru yapabilirsiniz. Zaten bu bankanın sloganı ”Düşük kredi puanınızı dert etmeyin”. Yani düşük puanlılara kredi imkanı sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Notu Nasıl Düşer? (Detaylı Anlatım) 2019

Yazımızın sonunda eğer bankalardan kredi çekemiyorsanız başka yollara da başvurabilirsiniz. Bazı yerlerde senetle kredi veren firmalar vardır. Senetle kredi almak ne kadar iyi bir şey olmasa da para ihtiyacı olan kişilerin başvurduğu bir yöntemdir.

Senetle Kredi Hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Her zaman söylediğimiz gibi öncelik bankalar ve resmi kurumlar olmalıdır. Başka türlü para bulma yöntemleri sizin başınızı ağrıtabilir.

 Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *