Bireysel Emeklilik İptal Etmek 2019 (Tüm Bankalar)
31 Oca, 2019 19:39 tarihinde eklendi

Bireysel Emeklilik İptal Etmek 2019 (Tüm Bankalar)

Bireysel Emeklilik İptal Etmek 2019 (Tüm Bankalar)

Bireysel emeklilik iptali yaptırmak isteyenler hangi telefon numaralarını arayıp iptal ettirme işlemini yapmayı bilmemektedirler. Bu yüzden sizler için hazırladığımız bu yazımızda bireysel iptali yapmak için bankaların iletişim numaralarından nasıl bireysel emekliliğinizi iptal ettirebilirsiniz onu anlattık.

BES İptali İçin Telefon Numaları

9 ocak 2017 tarihinden itibaren 45 yaş altı 4a ve 4c çalışanları için bireysel emeklilik şartı getirilmiştir. Kanuna göre çalışanların maaşlarının %3’ü kadar kesinti yapılarak bireysel emeklilik için yatırılması şartı konmuştur. %25 devlet katkısıyla olunan BES sisteminde ise avantajlarının yanı sıra dezavantajların da olduğunu unutmamız gerekir. Bu sebeple bireysel emeklilik iptal ettirmek isteyenler maaşlarının bağlı bulunduğu bankalara giderek 14 gün içersinde bireysel emeklilik iptal ettirme işlemi yapabilirler. Sizde iptal ettirmek istiyorsanız maaş bankanızdan bu işlemi yapabilir ve bireysel emeklilik için yatan paraları geri hesabınıza aktarabilirsiniz.

Şu an için bireysel emeklilik için iptal edilme işlemi mevcuttur ama yakın zamanda zorunlu olacağı için bu sistemi ne zaman zorunlu olacağının bir tarihi netleşmemiştir. Bu yüzden iptal ettirmek istiyorsanız hemen başvuru yapmanız gerekir. Bireysel emeklilik iptali için bağlı olduğunuz banka şubesine gidip ve ya bireysel emeklilik iptali için arayacağınız telefon numarasıyla bu işleminizi yapabilirsiniz. 2017 yılında 12 milyon kişi bireysel emeklilik yaptırmıştı. Eğer sizde bu 12 milyon kişi arasındaysanız aşağıdaki bankalardan telefon numaralarını alarak iletişime geçip, anında iptal işleminizi yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Aktifbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Yöntemi

Akbank Avivasa Bireysel Emeklilik : Eğer Akbank avivasa bireysel emeklilik iptali yaptırmak istiyorsanız 444 25 25 müşteri hizmetleri numarasını arayarak iptal işleminizi yapabilirsiniz.

ING Bank Bireysel Emeklilik : ING Bank bireysel emeklilik iptali etmek istiyorsanız ING Bank bireysel emeklilik numarası 444 1 666 numaralı telefonu arayarak anında iptal ettirebilirsiniz.

Odeabank Bireysel Emeklilik : Odeabank müşteri hizmetleri numarası 444 8 444‘ü arayarak anında bireysel emeklilik iptali yaptırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik : Ziraat Bankasından bireysel emeklilik iptali yaptırmak isteyen müşteriler 0 850 222 97 00 numarasını arayarak iptal işlemlerini yaptırabilirler.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik : Garanti bankası bireysel emeklilik iptali için garanti emeklilik telefon numarası olan 444 0 336 ‘yı arayarak bireysel emeklilik iptal işleminizi yapabilirsiniz.Yapı Kredi Bireysel Emeklilik : Yapı kredi bireysel emeklilik iptal ettirmek için, 0 850 222 0 444 numarasını arayıp iptal işleminizi yaptırabilirsiniz.

Denizbank Bireysel Emeklilik : Denizbank bireysel emeklilik işleminizi iptal ettirmek istiyorsanız müşteri hizmetleri numarası 0 850 222 0 800‘ı arayarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

TEB Bireysel Emeklilik : TEB bireysel emeklilikten vazgeçip iptal ettirmek istiyorsanız, 0 850 200 0 666 müşteri hizmetleri numarasını arayarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Bireysel Emeklilik: Halkbank bireysel emeklilik iptali istiyorsanız Halkbank müşteri hizmetleri numarası 0 850 222 0 400‘ü arayarak anında iptal işlemini yaptırabilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik : Vakıfbank bireysel emeklilik iptali için 444 92 37 numarasını arayarak anında iptal işlemini yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İnternetten Alışverişin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik : QNB Finansbank bireysel emeklilik iptali istiyorsanız, 0 850 222 0 900 müşteri hizmetleri numarasını arayarak işlem yapabilirsiniz.

İş Bankası Bireysel Emeklilik : İş Bankasından Anadolu Emeklilik aracılığı ile bireysel emeklilik yaptırıp bu sistemi iptal ettirmek istiyorsanız 0 850 724 55 00 numaralı hizmet numarasını arayarak yaptırabilirsiniz.

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik : Türkiye Finans bireysel emeklilik iptali yaptırmak istiyorsanız 0 850 222 22 44 numarasını arayarak işleminizi yapabilirsiniz.

HSBC Bireysel Emeklilik : HSBC aracılığı ile bireysel emeklilik yaptırıp bu işlemi iptal ettirmek istiyorsanız 0 850 211 0 111 numaralı telefonu arayarak işleminizi yaptırabilirsiniz.

Anadolu Bank Bireysel Emeklilik : Anadolu bankasından bireysel emeklilik iptali yaptırmak istiyorsanız 0 850 222 55 50 numaralı telefonu arayarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

A Bank Bireysel Emeklilik : A Bank bireysel emeklilik iptali için A Bank Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası 444 00 55 arayarak iptal ettirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Bireysel Emeklilik : Kuveyt Türk Katılım bankasından bireysel emeklilik yaptırıp iptal ettirmek istiyorsanız müşteri hizmetleri numarası 444 0 123‘ü arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz bankaların iletişim numaralarının üzerine tıklayarak aramanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel emeklilik iptali için bu numaraları arayarak işlem yaptırabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *