Bireysel Kredi Yapılandırma 2019 (İhtiyaç Kredisi)
14 Şub, 2019 23:55 tarihinde eklendi

Bireysel Kredi Yapılandırma 2019 (İhtiyaç Kredisi)

Bireysel Kredi Yapılandırma 2019 (İhtiyaç Kredisi)

Bireysel kredi yapılandırma 2019  kredi kartı yapılandırmasından sonra bankaların vereceği rahatlatma kampanyasıdır. Kredi kartı yapılandırmasının ardından 60 ay vadeye kadar ihtiyaç kredilerinizi de yapılandırabileceksiniz. Kamu bankaları bu iş için hazırlık yapsa da bazı özel bankalarda ihtiyaç kredisi kampanyası yaparak bu yapılandırma işlemlerini yapabilecekler. Bugün sizlere bireysel kredi yapılandırma 2019 hakkında bilgiler vereceğiz.

İhtiyaç Kredisi 60 Ay Yapılandırma

İhtiyaç kredisi borcu olanlar ve bu borcu ödemekte zorlanan kişiler için bankalar düğmeye bastı. Kararın onaylanmasından sonra merak edilen ise tarih ve faiz oranlarıdır. Bu konu ile ilgili düzenlemeler yeni uygulamaya girse de kısa süre içersinde bankalar hızlı bir şekilde yapılandırma kredisi vermeye başlayacaklardır.

Bu krediye başvurmak için de bankaların ortak aldığı bazı kararlar vardır. Eğer tüm ihtiyaç kredilerinizi bir bankada toplamak istiyorsanız 60 ay vadeye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusuna giderken kimliğinizle birlikte gelir belgesini de götürmeniz gerekmektedir. Gelir belgesiz olarak yapılandırma kredisi alamazsınız.

Bu Kredinin Özellikleri Nedir?

 • Bu kredi başvurusunu yaparken talebinize göre değerlendirecektir.
 • Yapılandırma kredisinden faiz ödemelerini geciktirenler veya anapara geciktirenler yararlanacak. İcralık olan kişiler ve 90 gün boyunca ödenmemiş borçlar yapılandırmaya girmeyecektir.
 • Yapılandırma kredisinden yararlanmak için 10 Şubat 2019 tarihinden önce kredi almış olmanız gerekmektedir. Bu tarihten sonra alınan krediler yapılandırmaya girmeyecektir.
 • BDDK’nın açıklamasına göre sadece borcunu ödemekte zorluk çekenler yararlanacaktır.
 • İhtiyaç kredisi alacaklar için vade 36 ay olacaktır. Yapılandırma yapan kişilerin 60 ay vade ile kredi çekmeleri kararlaştırılmıştır.
 • Yapılandırma kredisi için bir başvuru tarihi sınırı bulunmuyor. Kampanya boyunca başvuru yapabileceksiniz.
 • Faiz oranları açıklanacak ve sitemizde duyurulacaktır.
 • 60 Ay vadeli kredi kullanabilirsiniz. Daha fazla kredi verilmemektedir. 60 aydan daha düşük vade yaptırabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi 2019 (Başvuru ve Şartlar)


Yapılandırma Kredisinin Temel Kriterleri Nelerdir?

Bu kredi başvurusunda bulunduğunuz hangi bankadan başvuru yaptıysanız o bankanın politikasına göre değerlendirme yapılmaktadır. Eğer banka şartlarına uygun değilseniz kredi başvurunuz onaylanmaz. Tüm değerlendirmeler yasal mevzuat çerçevesinde yapılacaktır.

Bu kredide hayat sigortası tüketici kredilerindeki gibi yapılacak ve kişinin yaşına ve cinsiyetine göre hesaplanacaktır. Ayrıca hayat sigortası tutarı kredinin üzerine ilave edilecek ve 60 ay vade ile kredi yapılacaktır.

Yapılandırma kredisinde başvuru ücreti alınmayacaktır. Birleştiren İhtiyaç kredisi adı altında verilen krediden yararlanan kişiler aynı bankadan ihtiyaç kredisi yapılandırma kredisi de kullanacaklardır. Kredi verme yetkisi tamamen bankaya aittir. Bu kredilerde kefil istenmeyecektir.

Yapılandırma Kredisinde Limit Nedir?

Borç yapılandırma kredisinde 100 TL borcu olan da kredi kullanabilecek 100 bin lira borcu olanda kredi kullanabilecek. Bunun için hiçbir limit yoktur. Sadece ödeyebilecek güçte olmanız yeterlidir. Bunun için bankaya giderken gelir belgenizi yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Bireysel Kredi Yapılandırma İçin Gerekli Evraklar

Kredi yapılandırmasını seçtiğiniz bankaya gitmeden önce tüm ihtiyaç kredisi olan bankalarınızı teker teker dolaşmalı ve kapama bakiyelerinizi öğrenmelisiniz. Daha sonra bu bankalardan aldığınız kapama bakiyeleri ve IBAN’ları başvuru yapacağınız bankaya verebilirsiniz. Bankaya giderken şu evrakları da yanınızda bulundurunuz.

 • Kimlik Belgesi
 • Gelir Belgesi
 • İkametgah Belgesi
 • Borçlu Olduğunuz Bankaların Kapama Bakiyeleri
 • Borçlu Olduğunuz Bankaların IBAN numaraları

Yukarıda sizlere bireysel kredi yapılandırma 2019 hakkında bilgiler verdik. Bu kredinin faiz oranları ve bankaları açıklandığında buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer yazılarımızdan ve son zamanlarda çok başvuru olan Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru yazımızı okuyarak bu kredi kartına anında başvuru yapabilirsiniz. Yapılandırma kredisi ile ilgili soru, görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorum kısmına ileti bırakabilirsiniz.Arkadaşlarımız size konu hakkında geri dönüş sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Postam ile 45.000 TL Başvuru Detayları (ING Bank - PTT)


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *