Borç Transfer Kredisi Başvurusu Yapılan Bankalar (YENİ)
13 Şub, 2019 16:39 tarihinde eklendi

Borç Transfer Kredisi Başvurusu Yapılan Bankalar (YENİ)

Borç Transfer Kredisi Başvurusu Yapılan Bankalar (YENİ)

Tüketicilerin bankalara yaptıkları kredi ve kredi kartı ödemelerini tek bir çatı altına toplayarak yeni kredi açma işlemine borç transfer kredisi denir. Kişiler borç transferi kredisi başvurusunda bulunarak bankalarda ödeme zorluğu çektikleri ürünleri tek bir yerde toplayarak ve tek bir bankada ödeme işlemini gerçekleştirirler. Bankalardan borç transferi almanız için bankaların belli başlı şartları vardır. Eğer avukatlık olup bu borçlarınızı kapatmak istiyorsanız aradığınız kredi bu değildir. Bu kredi sadece güncel borçlarınızı bir araya toplayarak tek bir noktada ödeme imkanı sağlayan kredi çeşididir.

Borç Transfer Kredileri 

Bankalardan borç transferi kredisine başvuracağınız zaman borçlarınız hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Özellikle dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise borç transferlerinde bankaların faiz oranları olacaktır. Siz A bankasından kredi aldığınız faiz oranı ile Borç transferi yapacağınız bankanın faiz oranları aynı olmayacaktır. Kredi kullanmak istediğiniz bankanın faiz oranlarıyla borç transferinizi yapabilirsiniz.

Borçlarınız hakkında bilgi sahibi olduktan sonra borç olan bankaların IBAN numaralarını almanız gerekmektedir. Bu tarz kredilerde bankalar üstünüze kayıtlı tüm kredi kartlarına da ödeme yapmak isteyeceklerdir. Bu sebeple bankaya giderken kredi kartınızı da yanınızda götürebilirsiniz. Kredi başvurunuzu borçlara göre yapacaklardır. Eğer borcunuz az ise yine nakit ihtiyacınızı bankaya belirterek bankanın uyguladığı limit dışına çıkmadan ek para talep edebilirsiniz. Örneğin 30 bin banka borcunuz oldu ve size de 10 bin lira ihtiyaç var ise 40 bin liralık kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka sizden kapattığınız borçlarınıza dair evrak isteyecektir. Eğer borçlar ödenmediği durumda bankalar kredinizi geri isteyecek ve ödeyemediğiniz durumda da sizi icraya vereceklerdir. Bu kredilerde imzaladığınız sözleşmelerde bu durumun açıklaması vardır. Şimdi isterseniz ülkemizde en çok tercih edilen Borç Transferi veren bankaların listesini açıklayalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Tatil Kredisi Veren Bankalar 2019 (Hızlı Başvuru Yap)

Şekerbank 

Pek çok tercih edilmese de borç transferi kredilerinde akla ilk gelen bankalardan biri de Şekerbank’tır. Eğer düzenli bir geliriniz var ve kredi notunuz banka politikasına uygunsa 100.000 TL’ye kadar borç kapatma kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu bankanın kapatacağı borçlar ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, ipotekli kredi ve kredi kartları olacaktır. Borçlarınızı öğrendikten sonra bankaya müraacat edip borçlarınızı tek bir yere ödemek kaydıyla kredinizi kullanabilirsiniz. Şekerbank’tan başvuru yapacak kişilerin emekli, kamu personeli ve ya özel sektörde uzun süredir çalışıyor olması ve kredi notunun da en az 1200 olması gerekmektedir. Eğer borçlarınız 3 dönemdir ödenmiyorsa ve avukatlık olmak üzereyseniz banka ilk önce sizden bu gecikmelerinizi ödemenizi isteyebilir. Gecikmelerden sonra KKB güncellemesi yapıldıktan sonra tekrardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer bu gecikmelerden ötürü kredi notunuz düşükse kefil ve ya teminat istenmektedir.

Denizbank 

Denizbank borç kapatması yapacak müşterilerinde ilk önce kendi maaş alan müşterilerine öncelik tanımaktadır. Eğer maaşınızı Denizbank üzerinden alıyorsanız tüm bankalardaki kredilerinizi ödeyip tek bir bankaya kredi ödemesini yapabilirsiniz. 65.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile verilen bu borç transferi kredisinde tüm kredi ve kredi kartı borçlarınız kapanacaktır. Emeklilerde ise maaşını Denizbank’a taşıması kaydıyla tüm banka borçları kapatılıp eğer limit yetiyorsa üzerinde de nakit sağlanmaktadır. Emekli ve kamu personellerinde kredi notu düşük olsa dahi borç transfer kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Denizbank borç transferi kredisine başvurmak için en yakın Denizbank şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisinden kredi başvurunuzu yapabilir ve diğer bankalara olan güncel borç bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bankası Konut Kredisi 2019 (Başvuru Şartları, Faiz Oranları)


Ziraat Bankası 

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası borç transferi kredisi vererek müşterilerini rahatlatmaktadır. Kendi bankasından emekli maaşı ve memur maaşı alan müşterilere öncelik tanıyan bu banka 3 dönem gecikmeli durumlarınızda bile borcunuzu kapatabilmektedir. Eğer maaşınızı Ziraat Bankasından almıyorsanız teminat vererek borç transfer kredisini 48 ay olarak kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası borç transfer kredisine başvurmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

QNB Finansbank

Kredi kampanyalarında çok büyük atak yapan QNB Finansbank müşterilerin borç transferleri kredisi adı altında 50 bin liraya kadar 36 ay vade ile kredi başvurusu yaptırmaktadır. Diğer bankalara olan tüm borçlarınızı ödeyip tek bir bankaya ödeme kolaylığı sağlatan bankaya başvurmanız için en önemli şart kredi notunuzun 1100 ve üzerinde olmasıdır. Banka sizin kredi ve kredi kartı borçlarınızın tamamını kapatarak size rahat bir nefes aldırmayı hedeflenemektedir. QNB Finansbank borç transferi kredisine başvurmak için en yakın banka şubesine giderek başvuru yapmanızı öneririz. İnternet üzerinden ve SMS ile yapılan başvurular çok sağlıklı olmamakla beraber olumsuz olma durumunda direk kredi notunuza etki edecektir.

Burgan Bank

Burgan Bank yeni bir banka olmasından dolayı çok tercih edilen bankalar arasında söyleyemeyiz. Yalnız bankanın uyguladığı faiz ve kampanyaları siz değerli okurlarımıza bahsetmek istiyoruz. Burgan Bank borç transfer kredisini en çok emekliler üzerinde uygulamaktadır. Emekli maaşınızı Burgan Bank’a taşımayı taahhüt ederseniz bu bankadan diğer tüm bankalara olan borçlarınızı ödeyebilir ve tek çatı altında ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik üst limit olmaksızın 36 ay kadar vade ile kredi kullanabilirsiniz. Burgan Bank borç transfer kredilerindeki bir diğer kampanya ise ipotek karşılığı kredilerdir. Vereceğiniz mülkün ekspertiz değerinin %50 sine kadar kredi imkanı sunan banka 48 ay vade yaptırarak da ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Bu kredilere başvurmak için en yakın Burgan Bank Şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar 2019

Vakıfbank

Vakıfbank borç kapatma kredilerinde diğer bankalar gibi kendi müşterilerine önem vermektedir. Vakıfbank’ın asıl borç kapatma kredisi teminat karşılığında kullanılmaktadır. Üzerinize kayıtlı mülkü bankaya teminat vererek kullanacağınız bu kredide 48 ay vade ile tüm borçlarınızı Vakıfbank’ta toplayabilirsiniz. Uygun faiz oranlarıyla size destek olacak bu bankaya kredi başvurusu yapmak için en yakın Vakıfbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Banka ile güncel borçlarınızı öğrenebilir ve kapatma limitleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Borç Transferi kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalara kredi başvurusu yaparak kolay bir şekilde borçlarınızı tek bir yere toplayabilirsiniz. Ayrıca diğer konularımızdan olan ve devlet destekli olan Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi adlı yazımızı okuyarak kredi kartlarınızı kapatabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *