Burgan Bank’tan 500.000 TL’ye kadar İpotekli Kredi
26 Şub, 2019 17:55 tarihinde eklendi

Burgan Bank’tan 500.000 TL’ye kadar İpotekli Kredi

Burgan Bank’tan 500.000 TL’ye kadar İpotekli Kredi

İpotekli Kredi çekmek isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda Burgan Bank’ın müşterilerine sunduğu kredi fırsatlarından bahsedeceğiz. İpotekli Kredi çekmek için kendinize ait bir taşınmazınızın olması gerekmektedir. Eğer taşınmanızı ipotek edip kredi çekmek istiyorsanız Burgan Bank size 500.000 TL ye kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Burgan Bank Kimdir?

Burgan Bank, 1989 yılında TEKFEN Yatırım Finansman Bankası olarak kurulmuştur. Kısa sürede kurumsal ve yatırım bankacılığı alanında Türkiye’de iyi bankalar arasına girmiştir. 2001 yılına kadar tek şube ile hizmet vermiştir. Bankayı büyütme fırsatlarını iyi değerlendiren TEKFEN, 2006 yılında EUROBANK EFG ile anlaşıp ismini EUROBANK TEKFEN olarak değiştirmiş ve şubeleşmeye başlamıştır.

21 Aralık 2012 tarihinde Burgan Bank Grubu, Eurobank ve Tekfen’in hisselerini alarak % 99.26 payla ana hissedar olmuştur. 28 Ocak 2013 tarihinden sonra ünvanı değişirek BURGAN BANK olmuştur.

Bugün için Burgan Bank Türkiye, 41 şubesi ile büyümeye devam eden bir bankadır. Burgan Bank, istikrar ve kaliteyi ön planda tutan bir anlayış doğrultusunda, müşterileriyle uzun soluklu ilişkiler kurmayı hedeflemektedir.

Burgan Bank İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Burgan Bank ipotekli kredi için başvuru iki ayrı şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle Burgan Bank’ın internet sitesinden kredi başvurusunu yapıp, sonucu hakkında bilgilendirilebilirsiniz. Eğer sonucunuz olumlu olması durumda size en yakın Burgan Bank şubesinden bireysel müşteri temsilcisinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İpotek karşılığı kredi çekmek istiyorsanız öncelikle borçsuz ve ya rehinsiz bir taşınmaz tapunuza ihtiyaç vardır. Eğer tapunuz var ve üzerinde başka bir ipotek varsa kredi kullanamazsınız. Aynı şekilde bir başka şahıs ve ya kurum tarafından rehinli ise yine kredi kullanamazsınız. Kredi kullanmak için taşınmaz tapunuzun üzerinde borç olmaması gerekir. Eğer borçsuz tapu ise gelir belgeleriniz ve tapu fotokopisi ile bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  10000 TL 36 Ay Vade ile Krediniz Burgan Bank'ta

Limit Ne Kadar?

Burgan Bank İpotekli İhtiyaç kredisinde müşterilerine 500.000 TL ‘ye kadar kredi kullanma fırsatı vermektedir. Yalnız sizin bu parayı kullanmanız için bankaya 1 milyon değerinde bir ipotek vermeniz gerekmektedir. Çünkü Burgan Bank sizin vereceğiniz ipoteğe ekspertiz gönderip güncel değerini öğrenecektir. Ekpertiz raporunda değeri belirlendikten sonra çıkan değerin % 50 si kadar kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca acil satış değeri de 100.000 TL üzerinde olan ipotekler kabul edilecektir. Örneğin sizin ipoteğiniz 80.000 TL değerinde ise başvuruda bulunmayınız. Taşınmaz ipoteğiniz eğer bu şartlara uygunsa hemen başvuru yapabilirsiniz.İpotekli Kredi Faizleri ?

Burgan Bank müşterilerine İpotekli İhtiyaç Kredisi için % 1.89 olarak belirlemiştir. Ayrıca 48 aya kadar vade yapabilirsiniz. İpotekli Kredide Tahsis ücreti, kredi tutarı üzerinden %0,5 olarak uygulanmaktadır. Ekpertiz ücreti 1000 TL olarak belirlenmiştir. Eğer krediniz onaylandı ve sizden ekspertiz parası istendiği zaman bunu siz kendi cebinizden ödeyip ipoteğinize ekspertiz yaptırıyorsunuz. Aşağıdaki tabloyu inceleyiniz.

Kredi Tutarı Faiz Oranı Vade Aylık Ödeme
75.000 TL % 1.89 12 7.209,21 TL
75.000 TL % 1.89 18 5.121,31 TL
75.000 TL % 1.89 24 4.086,73 TL
75.000 TL % 1.89 36 3.070,59 TL
75.000 TL % 1.89 48 2.580,38 TL

Kredim Onaylanmadı Ne Yapmalıyım ?

Burgan Bank İpotekli ihtiyaç kredisi çekmek için başvuru yaptınız ve olumsuz cevap aldıysanız kredi notunuzla ilgili bir sorun vardır. Burgan Bank kredi verirken ipoteğiniz olsa bile kredi puanınıza bakıyordur. Eğer kredi puanınızda bir düşüş var ise, sizin krediniz onaylanmayacaktır. Hemen kredi puanınızı yükseltmelisiniz. Nasıl yükseldiğini öğrenmek için tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İpotekli Kredi Veren Bankalar (Ayrıntılı)

Eğer nakit ihtiyacınız var ve size önerilen krediler size yetmiyorsa Burgan Bank’ın sunduğu İpotekli Kredi fırsatından muhakkak yararlanmanızı öneririz. Genellikle ev ipoteğini kabul eden Burgan Bank, size hızlı ve güvenilir bir şekilde ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu kredinin bir diğer adı da Teminatlı Kredidir. Teminatınız ne kadar güçlüyse Burgan Bank İpotekli İhtiyaç Krediniz o kadar yüksek meblağda onaylanacaktır. Önemli olan ekspertiz değeridir.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *