Büyükbaş Hayvan Kredisi 2019 (Hibe Krediler)
17 Oca, 2019 12:10 tarihinde eklendi

Büyükbaş Hayvan Kredisi 2019 (Hibe Krediler)

Büyükbaş Hayvan Kredisi 2019 (Hibe Krediler)

Büyükbaş hayvan kredisi almak isteyenler ve hibe kredi desteği almak isteyenler için bir çok kredi çeşidi vardır. Bu krediler çiftlik yapmakta olan ve yeni bu işe başlayacak kişiler için nakit ihtiyaçlarını gidermek için verilen kredilerdir. Krediler hem devlet destekli verilmekte olup hem de bankalardan verilmektedir. Büyükbaş Hayvan Kredisi 2019 yazımızda sizlere bunları söyleyeceğiz.

Büyükbaş hayvan bakımı zor bir iş olarak gözükse de bu işin püf noktalarını bilen ve daha önce bu işi yapmış kişilere çok basit bir iş gelebilir. Eğer hayvancılık işiyle uğraşıyorsanız, nakit ihtiyacınız da varsa bankalardan hibe destekli krediler alabilirsiniz. Şimdi sizlere büyükbaş hayvan kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer tarım aletleri ile ilgili krediler almak istiyorsanız Tarım Aletleri Kredisi 2019 yazımızı okuyabilirsiniz.

Büyükbaş Hayvan Kredisi

Eskiden bu krediyi almak için çiftçiler banka banka dolaşırlardı. Son yıllarda özellikle teknoloji çağında olmamızdan ötürü artık her şeyi akıllı telefonlarla, bilgisayarlarla yapmaktayız. Tüm banka faizlerini bu aletlerle istediğimiz zaman görebilir ve kredi kampanyalarını da bu aletlerle öğrenebiliyoruz. Hatta bazı bankalar online olarak kredi hizmeti bile vermektedir. Online krediler için Online Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu kredilerde bankaya gitmeden oturduğunuz yerden kredinizi hesaba atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank’tan Çiftçiye Tarım Kredisi Başvurusu

Eğer büyükbaş hayvancılık kredisi alacaksanız ilk önce başvurmanız gereken devlet destekleri olmalıdır. Daha sonra kamu bankalarından da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Zaten kamu bankaları ilk tercih olarak size hibe kredi vermeye çalışacaklar eğer hibe kredi desteği almazsanız, uygun faizle 60 ay vadeye kadar kredi vermeye çalışmaktadırlar. Bu yüzden ilk başvuracağınız kaynak devlet desteği olmalıdır. Hangi bankalardan devlet desteği ile hibe ve kredi alabileceğiniz aşağıda verilmiştir.

 • Ziraat Bankası
 • Akbank               
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • HSBC
 • TEB
 • Halkbank          
 • Şekerbank
 • Vakıfbank
 • İş Bankası
 • TKDK IPART Projeleri
 • Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Ziraat bankası çiftçilerin en çok tercih ettikleri ve en çok kredi desteği aldığı bankalardan biridir. Kamu bankası olmasından dolayı bir çok krediyi devlet destekli vermektedir. Ülkemizde bir çok banka olmasına rağmen bu tarz kredilerde en çok tercih edilen banka Ziraat Bankası’dır. Ziraat bankasından büyükbaş hayvan alımlarınızda kredi kullanabilir, alet ve makine alımlarınızda destek isteyebilir, yem, ilaç, gübre ve işçilik giderlerinin karşılanması için kredi talebinde bulunabilirsiniz. Büyükbaş hayvancılık kredisi ile ilgili faiz oranları için en yakın banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Kişiye özel faiz uygulayan bu bankadan olumlu olma durumunda hemen kredi kullanabilirsiniz.

Şekerbank Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Şekerbank çiftçinin yanında olan bir bankadır. Şekerbank, Ziraat Bankasından sonra ilk akla gelen bankalardan biridir. Bu bankadan hayvancılık yatırım kredileri alabilirsiniz. Süt hayvancılığı ve besi hayvancılığı kredileri ile destek alabilirsiniz. Hayvancılık kredisi kapsamında ise, Hayvan alımı kredisi, Hayvan barınağı yapım kredisi, Yem hazırlama bölümleri kredisi, Yem depoları kredisi, silaj, pos ve gübre çukuru yapımı kredisi, buzağı ve düve bölümleri yapımı kredisi, sağım üniteleri kredisi ve süt depolama ve soğutma tankları alımı kredisi alabilirsiniz. Bu giderlerinizi karşılamak için ve nakit ihtiyacınız için Şekerbank şubelerine direk giderek başvuru yapabilir ve geri ödemeleriniz için ödeme planı oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu bankadan alacağınız kredide hayvan hayat sigortası da yaptırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kobilere İpotek Karşılığı Kredi QNB Finansbank'ta (1 Milyon TL)Denizbank Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

2019 yılında Denizbank çiftçiye daha iyi imkanlar vermeye hazırlanmaktadır. Almak istediğiniz her kredi ürünü ile 60 aya kadar vade yaptırabilmektesiniz. Özellikle büyükbaş hayvan alımlarınızda özel faiz oranları ve cazip geri ödeme koşullarıyla kendinize göre bir ödeme programı oluşturabilirsiniz. Süt hayvanı alımı yaptığınızda bu bankadan 60 aya varan vadelerle kredi alabiliyorsunuz. Proforma faturanızın üzerinde yazan bedelin %75’ine kadar kredi alabiliyorsunuz. Ayrıca ödemelerinizi 6 ayda bir ya da sene de 1 yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Denizbank Çiftçi Kredisi Başvuru Ve Şartları konumuzu okuyabilirsiniz. Denizbank büyükbaş hayvancılık kredisi faiz oranları ve başvuru için en yakın Denizbank şubesine giderek bilgi alabilirsiniz.

Büyükbaş Hayvancılık Kredisinde Hibe Desteği Nasıl Alınır?

2019 yılında büyükbaş hayvancılık kredisi almak isteyenler kredi kullanmak için geri ödeme gücünüzün bulunduğu bir teminat göstermek zorundadır. Birçok kişi gösterecek teminatı olmamasından dolayı başvuru yapmaktan çekinmektedirler. Ayrıca bazıları da gösterecek teminatım olsa krediye ihtiyacım olmaz gibi düşünmektedir. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Bu yüzden bu gibi düşünenlere devlet destek vererek hibe krediler vermektedir. Bu kredilerin ise şartları şunlardır.

 • Kredi alacak kişinin minimum 70m2 bir alana sahip olması gerekir.
 • Alınacak büyükbaş hayvanların TÜRKVET’e kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi taktirde hibe kredi verilmeyecektir.
 • Alınacak büyükbaş hayvanların minimum 3 adet 8 aylık melez ve ya etçi ırkta olması gerekmektedir.
 • Alınacak büyükbaş hayvanın en fazla 1 defa doğurmuş olması gerekir.
 • Büyükbaş hayvan cinsi olarak manda cinsi alınacak ise 48 aydan büyük olmaması gerekmektedir.
 • Büyükbaş hayvanların 36 aydan büyük olmaması gerekir.
 • Krediyi alacak çiftçinin yaş aralığı 18 ile 41 yaşlarında olması ve askerlik sorununun olmaması gerekir.
 • Başvuru yapan kişinin kendisinin veya eşinin SGK güvencesi olmaması gerekir.
 • Daha önceden hibe desteğine başvuran kişilerin başvuruları olumsuz sonuçlanacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çiftçilik Belgesi (ÇKS) Nasıl Alınır?

TKDK’dan Nasıl Teşvik Alınır?

TKDK büyükbaş hayvan teşviği veren kurumlardan en çok tercih edilenidir. Sizde bu kurumu kullanarak hibe kredi alabilirsiniz. Tkdk.gov.tr adresine girerek bu kampanyaları takip edebilirsiniz. 101 nolu teşviklerde 2 çeşit destek vardır. Birincisi süt üretimi yapan işletmelere yönelik teşvikler, diğer ise kırmızı et üretimi yapan işletmelere yönelik teşvik ve hibe kredilerdir. Detaylı bilgileri verdiğimiz siteden takip edebilirsiniz.

Büyükbaş Hayvancılık Hibe Desteği Hangi İllere Verilmektedir?

Büyükbaş hayvancılık kredisi isteyip, hibe desteğinden de faydalanmak isteyenlerin merak ettileri konulardan biride hangi illere kredi verildiğidir. Genellikle Diyarbakır, Kahramanmaraş, Konya, Kütahya, Elazığ, Malatya, Erzincan, Hatay, Kars, Karaman, Giresun, Kastamonu, Erzurum, Ardahan, Isparta, Bursa, Mersin, Ankara, Afyon, Amasya, Ağrı, Balıkesir, Aydın, Yozgat, Burdur, Van, Sivas, Urfa, Denizli, Trabzon, Ordu, Manisa, Çankırı, Çanakkale, Muş, Mardin, Nevşehir, Samsun illeridir.

Yukarıda sizlere büyükbaş hayvan kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde kendinize uygun kredileri seçebilir ve uygun bankayı bulabilirsiniz. Bir önceki konumuz olan KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır konumuzu okuyarak da bu kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Çelebi KILIÇ

  Ben geçen sene kendi imkanlarımla hayvan çiftliği yaptım ve bankaya gittim dedimki hayvan alımı için geri ödemeli kredi çekmek istiyorum.Binbir zorluk çıkardılar geri döndüm.

  • access_time 31 Mar 2019, 12:11
  • Cevapla