Çiftçiye Hibe Destek 2019 (Müjde Verildi)
25 Şub, 2019 10:52 tarihinde eklendi

Çiftçiye Hibe Destek 2019 (Müjde Verildi)

Çiftçiye Hibe Destek 2019 (Müjde Verildi)

Çiftçiye Hibe Destek Müjdesi verildi. DAP yani Doğu Anadolu Projesi Kapsamında %50 hibe destek verilerek hayvancılık yatırımlarına destek verileceği açıklandı. Çiftçiler belli aralıklarla devletin verdiği hibe krediler ile nakit ihtiyaçlarını sağlamaktaydılar. Bu yeni verilecek olan krediler ile bir çok ihtiyacınız için destek alabilirsiniz. Bu destekler ise şunlardır.

  • Yeni Ahır ve Ağıl Yapımı
  • Ahır ve Ağıl tadilatı
  • Damızlık Boğa Alımı
  • Koç Alımı
  • Teke Alımı
  • Makine Alımları
  • Ekipman Alımları
  • Alet Alımları

Bu işler ile ilgili hibe kredi başvurusu yapmak istiyorsanız devlet destekli %50 hibe verilecektir.

Çiftçiye Hibe Destek Başvurusu Ne Zaman

2019 yılında en son başvuru 31 Mart 2019 tarihine kadar yapılmaktadır. Başvurular ise Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube müdürlüğüne yapılacaktır. İletişim Bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: T.C Iğdır Valiliği, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Emek Mahallesi Vatan Sokak No:34 IĞDIR

Telefon: 0 476 227 62 44 – 0 476 226 01 60

Fax: 0 476 227 67 25

Web Sitesi: https://igdir.tarimorman.gov.tr

Çiftçiye Hibe Başvuruları Başladı

Devlet destekli olan ve sadece DAP Kapsamında bulunan hayvancılık işleriyle ilgili çalışma yapan çiftçiler bu krediye başvuru yapabilecekler. Konu ile ilgili açıklamayı İl Müdürü Özkan Yolcu yapmıştır. Özkan Yolcu’nun yaptığı açıklama aynen şu şekildedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şekerbank Su Ürünleri Kredileri ve Çeşitleri


“DAP projesi kapsamında, kent ile kır nüfusu arasında ki sosyo kültürel ve ekonomik farklılıkları azaltmayı, kırsal nüfusun göç ve istihdam problemlerini yerinde çözmeyi amaçlamaktayız. Bakanlığımızın kırsal kalkınma destekleri başta olmak üzere pek çok imkân olduğunu, müdürlük olarak çiftçi, üretici, üretici birlikleriyle tarım sektörünün tüm paydaşları ile uyum içerisinde ve bir arada hareket edip, Iğdır’da, tarım sektörünü ileriye taşımak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz”

Çiftçi Hibe Desteği 2019 Başvuru Sorgulama

Yukarıda verdiğimiz adrese başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra e-devlet üzerinden başvuru takibini yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan Genç Çiftçiye 30 Bin Hibe Destek Kredisi hakkında bilgi almak istiyorsanız da yazımızı okuyabilirsiniz.

Yukarıda sizlere çiftçiye hibe destekleri ile ilgili bilgiler verdik. Sizde bu konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmına iletinizi yazabilirsiniz. Ayrıca diğer çiftçi destek konularımızdan olan Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu adlı yazımızı okuyarak bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *