Denizbank İkinci El Araba Kredisi Başvurusu (Kefilsiz Kredi)
15 Mar, 2019 20:10 tarihinde eklendi

Denizbank İkinci El Araba Kredisi Başvurusu (Kefilsiz Kredi)

Denizbank İkinci El Araba Kredisi Başvurusu (Kefilsiz Kredi)

Denizbank ikinci el araba almak isteyenlere uygun faiz oranları ile taşıt kredisi imkanı sağlamaktadır. Taşıt kredisi, Araç kredisi ve ya Araba kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Denizbank taşıt kredisinde uygun faizle krediler bulunmaktadır. Yeni ve ya ikinci el araçlarda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Müşterilerin taleplerine göre 50.000 ve üzeri taşıt kredisi veren bankaya kredi başvurusu yapmak çok kolaydır.

Denizbank Taşıt Kredisi 2019

Denizbank tarafından sağlanan taşıt kredisine isterseniz sıfır km araçlarla isterseniz de ikinci el alacağınız bir araçla başvurarak yapabilirsiniz. Yalnız ikinci el taşı kredisi alacağınız zaman arabanın yaşının en fazla 5 yaşına kadar olması lazım. Eğer alacağınız araba 5 yaş üzerindeyse Denizbank Taşıt Kredisine başvuramazsınız. Bu durumda tüketici kredisine başvurarak ihtiyacınızı gidermeye çalışabilirsiniz.

Denizbank’tan taşıt kredisi kullanan kişiler kefil ve ya başka bir teminat göstermelerine gerek yoktur. Kredi taksiti boyunca alacağınız araca ipotek koyulacaktır. Borcunuz bittikten sonra arabanız üzerinde borcu kalkacak ve isterseniz satabilir duruma geleceksiniz. Kredi taksiti olan arabayı kredisini kapatmadan satamazsınız.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Denizbank taşıt kredisi başvuru şartları banka tarafından belirlenen banka politikalarına uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Krediniz onaylandığında krediniz kullanım aşamasında bir sefere mahsus olarak kredi tutarının 1000’de 5’i kadar kredi tahsis ücreti alınacaktır.

Denizbank Taşıt kredisi başvurusunda bulunmak için 18 yaşının üstünde ve 65 yaşının altında olmanız gerekmektedir. Eğer emekli maaşınızı Denizbank’tan alıyorsanız bu yaş 70’e kadar çıkmaktadır. Denizbank Taşıt kredisinde bulunmak için gelir durumunuzu belirlemeniz ve sigorta kaydınızın olması gerekmektedir. Eğer sigorta kaydınız yok ve gelir belgenizi belgeleyemiyorsanız krediniz olumsuz sonuçlanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank Çiftçi Kredisi Başvuru Ve Şartları 2019

Denizbank Taşıt kredisi için bir diğer başvuru şartı ise kredi notunuzdur. Kredi notunuz düşük ise sizden ek teminat ve ya kredi notu iyi bir kefil isteyeceklerdir. Kredi notu düşük olanların kredilerini genel olarak olumsuz sonuçlandırmaktadırlar. Bu yüzden ilk önce kredi notunuzu öğrenerek kredi başvurusunda bulunursanız sizin için daha hızlı bir başvuru olacaktır. Kredi notunuzu öğrenmek ise çok kolaydır. Kredi notunuzu findeks.com üzerinden ve ya çalıştığınız bankanın internet bankacılığından ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuz 1100 üzerinde ise kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ama kredi notu 1100 ve üzerinde olmak kredinizin onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Denizbank taşıt kredisi başvurusunu sadece şubelerden yapabilirsiniz.DenizBank Taşıt Kredisi Talebiniz için Borçlu ve Kefil için Gerekli Olan Belgeler ise Şunlardır.
  • Bireysel Kredi Başvuru Formu
  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi: Ücretli iseniz; maaş bordrosu ya da şirketin imza sirküleri ile birlikte maaş yazısı, serbest meslek sahibi iseniz; son 3 yıllık vergi levhası

Önemli Not: Denizbank gerekli durumlarda kredi başvurunuzu olumsuz yapabilir ve ya sizden kefil isteyebilmektedir. Kredi notuna göre faiz uygulaması yapılmaktadır. 

Denizbank Taşıt Kredisi Diğer Detaylar

Denizbanktan ikinci el araba kredisi kullanmanız için aracınızın yaşı en fazla 5 yaşında olmalıdır. Sıfır km alınan araçlarda ise araç aldığınız firmanın kendi çalıştığı bankalar daha cazip gelecektir. İkinci el araç kredisi başvurusu yapan kişiler için bu oranlar kasko bedelinin 50 bin liraya olan kısmı için %70, daha fazlası için %50 oranındadır. Yani 100.000 TL kasko bedelli araç alırsanız bunun 50.000 TL’sine kredi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Taşıt (Araba) Kredisi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

En çok Taşıt kredisi alınan miktar olan 50.000 TL ile başvuru yapan bir müşteri en uygun vade olan 36 ay ödeme planını seçerse aylık 2.055 TL kredi ödemesi yapacaktır. Aynı müşterinin kredi bitiminde ödemiş olduğu miktar ise 73.973 TL olacaktır.

Sıfır Km araçlarda ise 100.000 TL üzeri araçlarda %70 kredilendirilmektedir. 100.000 TL’lik bir aracı 70.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Aracın Değeri Araç değerinin max. 100.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70 kredilendirme Araç değerinin 100.000 TL’yi aşan kısım için %50 kredilendirme Toplam Kredilendirme
50.000 TL 35.000 TL 35.000 TL
100.000 TL 70.000 TL 70.000 TL
150.000 TL 70.000 TL 25.000 TL 95.000 TL


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *