Denizbank’tan Ev Sahibi Yapan Konut Kredisi Fırsatı
13 Şub, 2019 16:27 tarihinde eklendi

Denizbank’tan Ev Sahibi Yapan Konut Kredisi Fırsatı

Denizbank’tan Ev Sahibi Yapan Konut Kredisi Fırsatı

Denizbank konut kredisi kullanarak, kira ödemek yerine kendi evinizi ödeme kolaylığı ile ev sahibi olabilirsiniz. Konut kredileri sayesinde ülkemizde ev sahibi olan kişi epey fazladır. Bu sayede bankalarda rekabeti artırmak için konut kredileri kampanyaları yaparak kendi aralarındaki rekabeti kızdırmaktadırlar.

Denizmortgage Konut Kredisi

Denizmortgage olarak adlandırılan bu konut kredisine başvuru yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda başvuru kanallarını, faiz oranlarını ve ayrıca aylık ödeme tutarlarınızı öğrenebilirsiniz. Konut kredisi faiz oranları aylık olarak değişiklik gösterebilir. Güncel faiz oranları için Denizbank internet sitesine girerek kredi başvurusundan önce detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca en yakın Denizbank şubesine giderek Konut Kredisi ile ilgili müşteri temsilcisinden detaylı faiz oranlı ve bilgiler alabilirsiniz.

Denizbank Konut Kredisi 120 ay vadenin yanı sıra 300 ay vadeye kadar seçenek sunan nadir bankalardan biridir. Yani kredinizi 25 yıl vade yaparak kira öder gibi konut kredinizi ödeyebilirsiniz. Tabi bu şekilde toplam ödeme fiyatınızda artacaktır. En uygun konut kredisi vadesi 120 ay olarak yani 10 yıl olarak belirlenmiştir.

Konut Kredisi Avantajları

Denizbank’ın sunduğu Mortgage kredisi ile bütün herkesi ev sahibi yapmak istiyorlar. Bu yüzden kredi vade oranını 25 yıl kadar yani 300 ay olarak da uzatabiliyorsunuz. Bunun kısacası kira öder gibi ev almak anlamına gelmektedir. Krediyi kullanacağınız vade süresine göre faiz oranı uygulanacaktır. 60 ay vade ile 120 ay arasında faiz farkı olacaktır. Denizbank’ta mortgage kredi dışında başka bir konut kredisi kampanyası bulunmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İpotekli Kredi Denizbank'ta 50.000 TL (Kredi Kullanım)

Denizbank Konut kredisi kullandıktan sonra alacağınız kredide vade sabit faizli olacak ve her ay değişmeyen miktarda ödeme yapacaksınızdır. Denizbank’tan konut kredisi almak için satın alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Ekspertiz değer 200.000 TL olan bir eve 160.000 TL kredi kullanırsınız. Geri kalan 40.000 TL’yi bankaya teminat olarak yatırmanız gerekmektedir. Evi almadan önce konut kredisine uygunluğunu kontrol ettirmeniz gerekir. Uygun olmayan konut kredilerinde krediniz olumsuz olduğu gibi yatırdığınız ekspertiz parası da yanabilir.Başvuru ve Ödeme Tablosu

Denizbank konut kredisine başvurmak için en temiz yol Size en yakın Denizbank şubesine gelerek, Konut kredileri ile ilgili müşteri temsilcisinden kredinize başvurabilirsiniz. Kredi başvurmadan önce faiz oranları hakkında bilgi alabilir yapacağınız vade ye göre ödeme tablosunu oluşturabilirsiniz. Kredi başvurusuna giderken yanınızda kimlik belgenizi, gelir belgenizi ve alacağınız evin tapu fotokopisini getirmeyi unutmayın. Konut kredisi başvurusu sırasında Denizbank olarak kredinizin yetersiz olduğu durumlarda sizden kefil ve ya ek gelir isteme hakkına sahiptirler.

  • 100.000 TL Konut kredisine başvuru yaptığınızda 120 ay vade olarak aylık %2.50 faiz oranıyla 2.636,18 TL ödersiniz. 120 ay boyunca sabit kalacaktır. Bu kredide geri ödenecek tutar 316.341,36 TL olacaktır. Kredide tahsis ücreti ise 500 TL olarak belirlenmiştir.
  • 125.000 TL Konut kredisine başvuru yaptığınızda 120 ay vade olarak aylık %2.50 faiz oranıyla 3.295,22 TL ödersiniz. Bu krediyi bitirdiğinizde ise Denizbank’a toplam 395.429,11 TL ödersiniz. Kredi tahsis ücreti 625 TL olarak belirlenmiştir.
  • 150.000 TL konut kredisine başvuru yaptığınızda 120 ay vade olarak aylık %2.50 faiz oranıyla 3.954,27 TL ödersiniz. Bu krediyi bitirdiğinizde 474.511,53 TL olarak geri ödeme yaparsınız. Kredi tahsis ücreti ise 750 TL olarak belirlenmiştir.
  • 200.000 TL Konut kredisine başvuru yaptığınızda 240 ay vade olarak aylık %2.50 faiz oranıyla 5.013,38 TL ödersiniz. Bu krediyi bitirdiğinizde 1.203.186,76 TL olarak geri ödeme yaparsınız. Kredi tahsis ücreti ise 1000 TL olarak belirlenmiştir. ,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kamu Çalışanlarına Kolay Kredi Denizbank'ta (55.000 TL x 36 Ay)

Önemli Not: Kredi başvurusunda bulunmanız için kredi notunuz çok önemlidir. Kredi notunuz 1100 ve üzerinde ise konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi notunuz sıfır daha önce hiç bir banka çalışması yapmadıysanız Denizbank konut kredisi için sizden kefil isteyebilir. Kredi notunuzun findeks.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

Yukarıda sizlere Denizbank konut kredisi hakkında bilgiler verdik. Eğer bu konu hakkında soru görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorum kısmına iletinizi yazabilirsiniz. Uzun vadeli konut kredisi almak istiyorsanız sayfamızda bulunan Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *