Devlet Destekli Tohum Kredisi Veren Bankalar 2019 (GÜNCEL)
7 Nis, 2019 13:49 tarihinde eklendi

Devlet Destekli Tohum Kredisi Veren Bankalar 2019 (GÜNCEL)

Devlet Destekli Tohum Kredisi Veren Bankalar 2019 (GÜNCEL)

Devlet destekli tohum kredisi veren bankalar 2019 yılında ihtiyacı olan ve ÇKS belgesine sahip tüm çiftçilere verilmektedir. Tohum alma kredisi bankalar ve kurumlar tarafından devlet desteği olarak verilmektedir. Devlet destekli tohum kredisi almak istiyorsanız bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Arpa, buğday, fidan, soya, yulaf ve patates gibi tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi için tohum almak isteyenlere TİGEM sertifikalı sağlıklı tohumlar üreticiliği yapma imkanı verilmektedir. Devlet destekli bu krediden yararlanmak istiyorsanız TİGEM sertifikasına sahip tohumlardan almak şartı ile kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Bu krediyi almak için bakanlar kurulunun şartları önemlidir. Çiftçi ekim yapacağı dekar başına kredi alabilmektedir. Krediler kamu ve özel bankaların aracılığı ile verilmektedir. Bu yazımızda sizlere devlet destekli tohum kredisi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Devlet Destekli Tohum Alma Kredisi Nasıl Alınır?

Ülkemizde çiftçiye destek olmak maksadıyla, devletimiz tarafından pek çok kampanya yapılmış ve çiftçinin gelişmesi içinde krediler verilmeye devam edilmektedir. Tohum kredisi ile sizde destek kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvuru yapmak ve bu krediyi almak istiyorsanız Ziraat Bankası, İş Bankası, Denizbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Şekerbank ve banka haricinde Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu kredilerin başvuru şartları ve başvuru aşamaları değişiklik göstermektedir. Şimdi sizlere en çok başvuru yapılan bankalar hakkında bilgiler verelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şekerbank Su Ürünleri Kredileri ve Çeşitleri

Ziraat Bankası Tohum Alma Kredisi Şartları

Kamu bankalarımızdan olan ve en çok çiftçiye destek olan bir banka olan Ziraat Bankası üzerinden kolay bir şekilde tohum kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Her alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılık’ta da destekler yapan bu banka TİGEM Sertifikasına sahip olan tohumları edinmek için finansal destek sağlamaktadır. Bu desteği almak için aşağıda verdiğimiz şartlara uygun çiftçi olmanız gerekmektedir.

  • Bakliyat Üreticisi
  • Çilek Üreticisi
  • Meyve Üreticisi
  • Sebze ve Tohum sertifikasına sahip olunması gerekir.
  • Türkiye sınırları içinde sertifikalı tohum, fide ve fidan üretimi yapmalısınız.

Tohum kredisi alacak müşteri grubunda iseniz Ziraat Bankası aracılığı ile kolayca başvuru yapabilirsiniz. Bunun için en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek hem başvuru hem de kredi hakkında bilgi alabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi sayfasına giderek krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.Tarım Kredi Kooperatifi Tohum Kredisi

Bu krediye başvurmak istiyorsanız öncelikle tarım kooperatifine ortak olmanız gerekmektedir. Eğer ortaklık durumunuz var ise, akaryakıt, karma hayvan yemi, fide, fidan ve tohum alımlarınız için 1 yıl vadeli olarak kredi alabilirsiniz. Bu şartlara uygunsanız ve bu şartlar altında kredi almak istiyorsanız Tarım Kredi’ye giderek başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası Tohum Alma Kredisi 2019

İş bankası’da tohum kredisi almak isteyenlere ve özellikle muz yetiştiriciliği seracılığında kullanılacak gübre, tohum, ilaç alımları gibi destekleri 1 ve 60 ay vadeler arasında kredi vermektedir. İş Bankası tohum kredisi başvurusunu sadece banka şubelerinden yapabilirsiniz. Bankanın size sunduğu kampanyalardan faydalanmak için başvuru formu ve evraklarınız ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nedir?

Denizbank Tohum Alma Kredisi 2019

Tarım ve hayvancılık sektörüne destek veren bir diğer bankada Denizbank’tır. Sizde bu banka üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Tüm nakit ihtiyaçlarınızı Denizbank tohum alma kredisi ile çözebilirsiniz. Eğer ÇKS belgeniz var ise Denizbank şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. ÇKS belgeniz yok ise nasıl alınacağını öğrenmek için ÇKS Belgesi Nasıl Alınır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Denizbank şubelerinden yapabileceğiniz bu başvuru haricinde çiftçilere özel kart olan TARIM kart başvurusu da yapabilirsiniz. Nakit ihtiyaçlarınızı tarım kart ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Tohum Kart ve Avantajları

Faizsiz ve islami şartlara göre helal kredi almak istiyorsanız Kuveyt Türk bankasına kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu banka tohum kart adında bir kredi kartı hizmeti vermektedir. Tohum kart sahibi olmak istiyorsanız bankaya giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer başvurunuz onaylanırsa anında kartınızı alabilirsiniz. Tüm nakit ihtiyaçlarınızı Kuveyt Türk Tohum kart sayesinde yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere sertifikalı tohum kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu şartlara uygun bir çiftçi iseniz tohum almak için destek alabilirsiniz. Son yazılarımızdan olan Genç Çiftçiye 30.000 TL Hibe Kredi adlı sayfamıza giderek bu kredi hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *