Dul ve Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar (Detaylı Anlatım)
22 Şub, 2019 23:24 tarihinde eklendi

Dul ve Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar (Detaylı Anlatım)

Dul ve Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar (Detaylı Anlatım)

Dul yetim maaşına kredi veren bankalar aramalarında en çok tartışılan konu hangi bankaların kredi verdiğidir. Bu yazımızda size bu konunun bir kaç farklı yöntemle ve sebepleriyle yaptığımız araştırmaları yazacağız. Dul ve yetim maaşına kredi veren bankalar vardır. Ama bazı bankalar bu kredi için gelir durumunuzu riskli olarak görmektedir. İşte size detaylı bir şekilde anlatarak dul ve yetim maaşınıza nasıl kredi alabilirsiniz bunun açıklamasını yapacağız.

Dul ve Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar

Dul ve yetim aylığı alan kişiler eğer kredi başvurusunda bulunacaklar sa bankaların değerlendirdiği politikalar vardır. Örneğin aldığınız maaşın istediğiniz krediyi ödeyebilecek kapasitede olması gerekir. Bazı yetim maaşları çok düşük olduğundan bankalar bu riske girmeyip kredinizi olumsuz sonuçlandırabilmektedir. İlk önce kredi başvurunuzu yapmanız için maaş aldığınız bankayı tercih etmeniz gerekmektedir. Kendi bankanıza yaptığınız başvuruda sadece nüfus cüzdanınızla maaşınızın belli bir katına kadar kredi alabilirsiniz.

Bankalardan kredi başvurusu yapan dul yetim aylığı alan kişiler, kredi başvurusunda bulunduktan sonra sizi istihbarata sokacaktır. Daha önceki banka çalışmalarınızla oluşan kredi notu ve kredi siciliniz kredi alabilmeniz için çok önemlidir. Eğer kredi notunuz düşük ise, bu krediden yararlanamazsınız. Eğer kredini notunuz hiç yok 0(sıfır) ise maaş aldığınız bankadan kredi almanız mümkündür. Eğer daha önceki banka çalışmalarınızda avukatlık ve ya 3 dönem geç ödemeli taksit ödemişseniz kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Eğer böyle bir sıkıntınız yok ise gönül rahatlığıyla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Ödeme Kredisi (60 Ay)

Dul yetim aylığı alan vatandaşlar için bankaların diğer bir dikkat ettiği yöntem ise, kişinin evlenebilir durumda olmasıdır. Bankalar genelde genç emekli olup, dul yetim aylığı alan kişilere ileride evlenebilir niteliğini sunarak kredi başvurusunu red etmektedir. Çünkü kişi evlendiği zaman dul yetim aylığını almayacaktır. Ayrıca düşük maaş alanlarada kredi verilmemektedir. Dul yetim aylığı alan kişilerin kredi alabileceği bankalar aşağıdakiler gibidir.Ziraat Bankası Dul Yetim Maaşı Kredisi

Eğer dul yetim aylığınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yalnız maaşınız katına göre kredi alabileceğiniz gibi bazı durumlar vardır. Mesela maaşınız 300-400 TL civarında ise Ziraat bankası kredi vermeye pek gönüllü olmayabiliyor. Bunun için son onayı şube müdürü verebilir. Eğer çok ihtiyacınız var ise şube müdüründen yardım isteyebilirsiniz. Maaşınız başka bir bankada ise kredi alabilmeniz için maaşınızı Ziraat Bankasına taşıyabilirsiniz.

Vakıfbank Dul Yetim Maaşı Kredisi

Dul yetim aylığı alan kişilere kredi veren bir diğer bankada Vakıfbank’tır. Yalnız Vakıfbank yaş sınırını uygulayan bankaların en başında gelir. Evlenme riski görmediği müşterilerine genelde kredi vermektedir. Yani dul yetim maaşı alıyor ve yaşınız olgunlaşmışsa ve ayrıca maaşınızı Vakıfbank’tan alıyorsanız maaşınızın 22 katına kadar kredi kullabilirsiniz. Banka sizin kredi notunuza bakacak ve hiç banka çalışmanız yok ise size kredi verecektir. Kredi notu sıfır olan her emekli Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  48 Ay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

PTT Üzerinden Dul Yetim Maaşı Kredisi

PTT üzerinden dul yetim maaşı alıyorsanız Aktifbank yaşınıza ve maaşınıza bakmadan kredi vermektedir. Fazla banka prosedürleriyle uğraşmak istemiyorsanız maaşınızı da PTT üzerinden alıyorsanız Aktifbank aracılığı ile anında kredi kullanabilirsiniz. Üstelik 300 lira bile maaşınız olsa yaklaşık 4000- 5000 TL civarında kredi kullanabilirsiniz. Tabi bu kişinin istihbaratına göre değişmektedir. Ayrıca PTT üzerinden Denizbank,ING Bank, Burgan Bank, TEB, Odeabank ve Fibabanka gibi bankalarada başvurabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz.

Dul Yetim Maaşı Alan Kişi Konut Kredisi Alabilir mi?

Dul yetim aylığı alıyor ve konut kredisi almak istiyorsanız maaşınız bu kredi için yeterli olmayabilir. Bazı bankalarda ek gelir ve hane geliri desteği göstererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için seçeceğiniz banka ile ön görüşme yapmalısınız. İlk olarak maaş aldığınız bankadan bu kredi başvurusu için bilgi alınız. Dul yetim aylıkları genelde düşük miktarda olduğu için bankalar bu krediye çok sıcak bakmamaktadır. Konut kredisine başvurmak istiyorsanız bütün bankalar üzerinden değerlendirme yaptırabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *