Emekliler Nasıl PTT ‘den Kredi Çeker (TÜM DETAYLAR)
5 Mar, 2019 21:22 tarihinde eklendi

Emekliler Nasıl PTT ‘den Kredi Çeker (TÜM DETAYLAR)

Emekliler Nasıl PTT ‘den Kredi Çeker (TÜM DETAYLAR)

PTT Kredisi nasıl alınır? Emekliye PTT kredisi almak için yazımızı okuyabilirsiniz. Ptt’den emekli maaşını alanlara PTT Bank kendi bünyesinde anlaşmış olduğu bankalardan kredi hizmeti vermektedir. Bu bankalardan kredi çekmek için emekli maaşınızı PTT’den almanız gerekmektedir. PTT’den kredi çekmek isteyen emekliler için yaş problemi sorun değildir. 80 Yaşına kadar verebilirler. Üstelik kredi çekerken KEFİLSİZ-ŞARTSIZ kredi çekebilirsiniz. Ptt’nin anlaşmalı olduğu bankalar ise Aktifbank, İNG Bank, Fibabanka, Denizbank, Burgan Bank, Odeabank ve TEB Bankasıdır.

PTT Kredi Başvuru 2019

Ptt’den kredi çekmeniz için öncelikle Emekli maaşınızı PTT’den almalısınız. Eğer emekli maaşınız başka bir bankadaysa e-devlet üzerinden maaşınızda bloke yoksa taşıma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem yaklaşık 30-45 gün arası sürebilir. Taşıma işleminden sonra ilk maaşınızı çektiğinizde kredi başvurusu yapabilirsiniz. PTT’deki bankalardan Aktif Bank harici diğer bankalar kredi puanınızı 1100 üzeri olmasını istiyordur. Aktif bank ise eski banka performansınıza bakarak size kredi sunar. Başvurmak için kimliğiniz ile birlikte aşağıdaki sıralayacağımız bankalardan bir tanesini seçerek gişeden başvuru yapabilirsiniz.

Anlaşmalı Banka En Yüksek Kredi Limiti Vade Yaş Sınırı
Aktif Bank 60.000 60 80
Burgan Bank 55.000 60 84
Deniz Bank 36.000 60 80
Fiba Banka 30.000 60 80
İNG Bank 45.000 60 75
Odea Bank 50.000 60 75
Teb 30.000 36 70
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  10000 TL 36 Ay Vade ile Krediniz Burgan Bank'ta

BURAYA DİKKAT: Eğer Maaşınız PTT değil başka bir banka ise, maaşınızı belli eden bir kağıtla PTT şubelerine gidip kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yalnız, bu sistemi bazı PTT şubesi çalışanları bilmediği için sizin emekli maaşınızın taşımanızı ısrar edeceklerdir. Ama şu bir gerçek ki maaşı PTT’den almayan kişilerin kredi puanları yüksek olması gerekir. Bu sebeple başka banka ile çalışıyorsanız önceliği kendi bankanıza vermenizi öneririz.Ülkemizde emeklilere kredi veren bankaların en kolay kredi vereni PTT bank aracılığı ile Aktifbank’tır. Aktifbank PTT müşterilerine oldukça avantajlı bir şekilde kredi vermektedir. Kredi puanınız düşük olsa bile kredi verebilir. Çünkü kefalet olarak emekli maaşınıza bloke koyacaklardır.

Denizbank PTT İhtiyaç Kredisi

Denizbank emekli maaşını PTT üzerinden alan müşterilerine güncel fırsatlar sunarak kredi başvurusu yapmaları için olanak sağlıyor. 36.000 TL ye kadar 48 ay vade ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yaş sınırı 80’dir. Bu krediyi kullanmak istiyorsanız faiz oranı %2.13’dür. En alt limit ise 1.000 TL dir. Bu kredide kredi tahsis ücreti bulunmamaktadır. Krediye başvurmak için nüfus cüzdanınızla size en yakın PTT şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Not: Kredi vadesi 80 Yaşını geçmemesi gerekir. Eğer 78 yaşındaki bir kişi iseniz 3 yıl vade ile kredi çekemezsiniz. 2 yıl kredi vadesi çekebilirsiniz.

Kredi hayat sigortanız sizin, yaşınıza cinsiyetinize gibi durumlarda farklılık gösterebilir. Kredi başvurusu yapmadan önce sigortanız ne kadar çıktığını bilemezsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TEB 4466 SMS Kredi Başvurusu

PTT Kredi Onay Aşaması

PTT’nin bankalarından bir tanesinden yaptığınız başvuru gün içersin de sonuçlanacaktır. Olumlu sonuçlandığında ise paranızı hemen çekebilirsiniz. Bu başvuru esnasında sahteciliği önlemek amacıyla başvurduğunuz bankadan size telefon gelecek ve kredi başvurusu yapıp yapmadığınızı soracaklardır. Telefon konuşmasından kısa bir süre sonra ise telefonunuza onay mesajı ve ya olumsuz mesaj gelecektir. Onaylanan kredinizi başvuru yaptığınız gişeden kullanabilir dilerseniz paranızı çekmeden hesabınıza atabilirsiniz.

Kredim Onaylanmadı Ne Yapmalıyım?

Kredinizin olumsuz olma durumunda sizin bankalar ile çalışma durumunuzda bir sıkıntı var demektir. PTT’nin anlaşmış olduğu bankaların her birinin kendine özgü sistemi vardır. Bu sistemde en önemlisi Kredi puanıdır. Eğer Kredi puanınız düşük ise ilk tercihiniz Aktifbank olmalıdır. Eğer Aktifbank’a başvuru yapıp krediniz olumsuz olduysa banka çalışmanızda bir sıkıntı vardır. Daha önce yaşadığınız sorunlar hala ekranlarda gözüküyor olabilir. Eğer avukatlık bir durumunuz varsa hiçbir bankadan kredi çekemezsiniz. Kredi Puanınız hakkında bilgi almak için sayfamızdaki makaleyi okuyabilir ve ya buraya tıklayabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *