Emeklilere Konut Kredisi Verilir Mi? Hangi Bankalardan Alabilirim?
18 Oca, 2019 11:15 tarihinde eklendi

Emeklilere Konut Kredisi Verilir Mi? Hangi Bankalardan Alabilirim?

Emeklilere Konut Kredisi Verilir Mi? Hangi Bankalardan Alabilirim?

Emeklilere konut kredisi verilir mi? diye soran müşteriler için hazırladığımız bu yazımızda emekliye kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalar tüm müşterilere çeşitli kredi kampanyaları yapmaktadır. Emeklilere kredi olarak ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi konut kredisi de verilmektedir. Yalnız emeklilere kredi verirken bankaların politikalarına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Eğer banka politikasına uygun bir müşteriyseniz kredi alabilirsiniz. Konumuza girmeden önce emeklilere konut kredisi almaları için bir öneride bulunacağız.

Emekli maaşınızı aldığınız bankadan ilk olarak konut kredisi başvurusu yapmanızı öneririz. Kendi bankanız olduğu için daha uygun faizlerle kredi alabilirsiniz. Eğer başka bir bankadan uygun faizle kredi alabiliyorsanız maaşınızı o bankaya taşıyıp o verilen faizinde altına düşebilirsiniz. Bugün sizlere emeklilere konut kredisi verilir mi? Hangi bankalardan alabilirim? Hakkında bilgiler vereceğiz. Faizsiz kredi istiyorsanız Emekliye Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı? Makalemizi okuyabilirsiniz.

Emeklilere Konut Kredisi Veren Bankalar

Emekliye konut kredisi alabilmeniz için yukarıda da söylediğimiz gibi bazı şartlara uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Bu şartların başında kredi sicilinizin bozuk olmaması ve kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Eğer bir icralık durumunuz varsa kredi alamazsınız. Ayrıca kredi notunuz çok düşükse bankalar size kredi vermeyecektir. Kredi başvurusu yapan müşterinin de her bankaya göre yaş sınırı vardır. Bazıları 80 yaşına kadar kredi verirken bazıları ise 70 yaşına kredi vermektedir. Yaşınız ne kadar büyük olursa hayat sigortanızın o kadar yüksek olacağını da unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ING Bank'tan Bitmeyen Kredi - Kredim Sonsuz Başvuru (15000 TL 48 Ay)

Talep ettiğiniz kredi miktarının taksitleri de önemlidir. Hane halkının gelirleri hesaplanıp, aylık gelirin yarısını aşmaması gerekmektedir. Yani 2500 lira bir konut kredisi ödemesi yapacaksanız haneye en az 5000 lira gelir girmesi ve bu geliri beyan etmeniz gerekmektedir. Konut kredilerinde emeklilerin eğer eşi yaşıyorsa eş rızası alınması gerekmektedir. Eşi de imza verip krediyi onaylamalıdır. Eğer emekli ve bir yandan da çalışıyorsanız bu geliri beyan etmeniz gerekir. Alacağınız konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanacaksınız. Bu yüzden %20’lik kısmı bankaya göstermelisiniz. Vakıfbank’tan 90.000 TL Kredi istiyorsanız yazımızı okuyarak teminatınızı kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere emeklilere konut kredisi veren bankaları listeleyelim.

Emekliye Konut Kredisi


Ziraat Bankası Emekliye Konut Kredisi

En çok emekli maaşı bulunduran ve ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankasından konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer maaşınızı bu bankadan alıyorsanız size özel uygun faizlerle kredi alabilirsiniz. Ziraat Bankası’ndan eğer kredi almak istiyorsanız direk bankaya giderek kendi şubenizden başvuru yapmanız gerekmektedir. Alacağınız evin ekspertiz değerine göre %80’ine kadar kredi kullanacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken Ziraat Bankası sizin aldığınız fiyata göre değil de kendi yapacağı ekspertize göre fiyat biçecektir. Siz 100 bin liraya evi alabilirsiniz ama bu ekspertiz değeri 90 bin lira çıkabilir. Bu yüzden ev almadan önce ekspertiz değerini öğrenmeniz gerekmektedir. Bir diğer konumuz olan Ziraat Bankası Emekliye İhtiyaç ve Konut Kredisi Başvurusu yazımızı da okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emekliye Faizsiz Kredi Veren Banka Var mı? (2019 İnceleme)

Denizbank Emekli Konut Kredisi

Kamu bankalarından sonra en çok tercih edilen bankalardan birisi de Denizbank’tır. Denizbank ile konut kredisi başvurusunu kolaylıkla banka şubelerinden yapabilirsiniz. Denizbank faizsiz kredi vermemektedir. Şu an için ülkemizde hiçbir banka faizsiz kredi vermiyor. Bunun için bankalar emeklilere uygun faizlerle kredi vermektedir. Eğer uygun faizle Denizbank’tan konut kredisi almak istiyorsanız maaşınız bu bankada olmalı veya maaşınızı bu bankaya taşımayı taahhüt etmeniz gerekmektedir. Alacağınız krediyi 120 ay vadeye kadar kullanabilirsiniz. Diğer bankalarda olduğu gibi ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Emeklilere konut kredisi veren Denizbank tahsis ücreti almayan bankalardan biridir. Sizde bu bankaya direk banka şubesine giderek hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank Emekli Kredisi ve Düşük Faizle Kredi

Halkbank bütçenize en uygun evi en uygun faiz oranları ile veren bir bankadır. Emeklilere ev kredisi adı altında bir kampanya yapan bu bankadan banka şartları haricinde maaşınızı da bu bankaya taşımanız istenecektir. Eğer Halkbank’tan maaş alıyorsanız en yakın banka şubesine giderek ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Alacağınız konut kredisini 120 ay vade ile ödeyebilirsiniz. Bu kredinin bir diğer özelliği ise ertelemeli olarak kredi alabilirsiniz. Yani 3 ay ertelemeli seçeneği ile konut kredisi taksitine 3 ay sonra başlayabilirsiniz.

Emeklilere Diğer Konut Kredisi Veren Bankalar

Tüm bankaların kendilerine özel başvuru kampanyaları vardır. Bu yüzden ilk olarak maaş aldığınız bankayı seçmenizi öneririz. Eğer yukarıda verdiğimiz 3 banka dışında konut kredisi almak istiyorsanız aşağıdaki bankaları da seçerek uygun faizle kredi alabilirsiniz. İşte Bankalar.

  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • İş Bankası
  • Burgan Bank
  • ING Bank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Şekerbank
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Aktifbank'tan Herkese İhtiyaç Kredisi Başvurusu(10.000 x 36 Ay)

Yukarıda sizlere emeklilere konut kredisi verilir mi? Hangi bankadan konut kredisi alabilirim hakkında bilgiler verdik. Eğer bir konut kredisi alacaksanız bankaların faiz oranlarını karşılaştırmalı ve size uygun faiz oranları ile kredi almanızı öneririz. Eğer kredinizi ihtiyaç kredisi ile destekleyecekseniz En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019 yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *