Emeklilere Özel Faizsiz Kredi Verebilen Bankalar
6 Şub, 2019 21:28 tarihinde eklendi

Emeklilere Özel Faizsiz Kredi Verebilen Bankalar

Emeklilere Özel Faizsiz Kredi Verebilen Bankalar

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar, ülkemizde bir elin parmak sayısını geçmeyecek kadar azdır. Çünkü özel bankalar ve devlet bankaları faiz vererek para kazanıyorlar ve ayakta durabiliyorlar. Bu yüzden faizsiz kredi veren banka da ülkemizde çok azdır. Ancak en çok maaş yatan bankalar arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbankası bu rekabeti kızdırmak için, emeklilere faizsiz kredi verebilmek için çalışmalara başlamış bulunmaktadırlar. Bu bankalar daha çok emekli müşterisine hitap etmek için bu uygulamayı yakın bir zamanda yürürlüğe koymalarını bekliyoruz.

Emekliler, ülkemizde en sağlam müşteri gibi görülse de bazı sebeplerden dolayı kredi çekemeyen emeklilerimizde olmuştur. Ancak emekli maaşlarını kendi bankasından ve ya başka bankaya taşıyarak emekli maaşlarının ödemesini isteyen müşterilere promosyon vererek kendi bünyelerinden çıkmamaları için anlaşmalar yapmışlardır. Hal böyle olunca da kredi çekmek için de bankalar müşterilerine bazı toleransları gösterip kredi alabiliyorlardır. Emekliler kolay kredi almak için, faizle kredi çekmeleri gerekmektedir. Peki dinimizde de günahlar arasında olan faiz kelimesinin anlamını bilerek, faizsiz kredi almak isteyen müşterilerimiz ne yapmalıdır?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde, emeklilere faizsiz kredi veren bankalar vardır. Yalnız bu bankaların şartları diğer bankalara göre daha ağır ve zordur. Bir kredi alabilmeniz için, öncelikle kredi notunuzun düzenli olması gerekir. Eğer kredi notunuzda sıkıntı yoksa bu kredilere maaş taşıma şartıyla sahip olabilirsiniz. Bu bankaların bazıları elden nakit vermeyip, sizin yapacağınız alışverişler için kart vererek sizi borçlandırıyorlardır. Yalnız şöyle bir şey de söylemek isteriz. Faizsiz kredi veren bankalar Kar Payı adı altında ödemeleriniz için fark koyacaklardır. Bu da diğer bankalar gibi çektiğiniz parayı değilde üstüne koyularak ödemenizi sağlar. Diğer kredi türleri gibi bir kar payına sahip olan bankalar da kredi çekmek istiyorsanız aşağıdaki bankalardan başvuru yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank Güncel Faiz Oranları Ve Başvuru 2019

1- Ziraat Katılım Bankası

2- Vakıf Katılım Bankası

3- Albaraka Türk Katılım Bankası

4- Türkiye Finans Katılım Bankası

5- Kuveyt Türk Katılım Bankası

Bu 5 katılım bankası müşterilerine faizsiz kredi veren bankalardır. Bu bankalarla çalışmak için size en yakın şubesine giderek, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Bu bankalardan kredi çekmek için gerekli şartlar ise ; maaşınızın çekeceğiniz kredi miktarına göre %70 ödeme gücünüzü aşmamanız, 75 yaşının altında olmanız ve başka bankalarda kredinizin olmamasıdır. Bu şartlara uyuyorsanız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız kredinizi çekebilirsiniz.

Burgan Bank’tan 100.000 TL Emekli Kredisi çekmek için tıklayınız.

Emekliye 3 Maaş Faizsiz kredi

Emekliler için düğmeye basan devlet, bayram ikramiyelerinden sonra da bir güzellik olarak faizsiz kredi müjdesini vermiştir. İlk görüşmelerde 10 maaş faizsiz kredi olarak başlanan çalışmalar, 3 maaş faizsiz kredi ile sonuçlanmıştır. Maaş aldığınız bankadan, emekli maaşınızın 3 katı kadar kredi çekebilir ve bu krediyi faizsiz bir şekilde geri ödeyebilirsiniz. Üstelik 48 ay vade oranlarıyla bu krediye başvurabilirsiniz. Şu an için henüz yürürlüğe girmedi ama siz bu yazıyı okuduğunuz zaman yürürlükte olabilir. Bunun için bankanızla görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fibabanka 3000 TL Kredi

Fibabanka emeklilere özel 3000 TL kredi vererek faizsiz ödeme seçeneği sunarak bir kampanya başlatmıştır. Fibabanka maaşlarını bankalarına taşıyan müşterilere 3000 TL ‘ye kadar sıfır faiz uygulamasıyla kredi vermektedir. Üstelik bu krediyi 12-18 ay arası ödemeleri için vade imkanı sunmaktadır. Fibabanka’nın bu promosyonlarından faydalanmak için internet sitesinden güncel kredi kampanyalarını görebilirsiniz. Maaşınızı taşıdığınızda bankaların verdiği promosyondan da faydalanacaksınız. Eğer kredi puanınız düzgün ise, daha fazla kredi çekebilirsiniz. Bunun için Fibabanka kendi müşterilerine özel faiz oranı uygulamaktadır. Krediye başvurmak için en yakın Fibabanka şubesine başvurabilir ve ayrıca daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emekliye Kredi Veren Bankalar Listesi 2019 (Detaylı Anlatım)

Yukarıda sizlere Emekliye faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde faizsiz kredi almak istiyorsanız bu bankaları tercih edebilirsiniz. Bu konu hakkında şikayet, öneri ve sorularınız varsa aşağıdaki yorum kısmına bu durumu bildirebilirsiniz. Ayrıca İcralık Olan Emekliye Kredi Veren Bankalar makalemizi okuyarak bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *