Emeklilere Yüksek Promosyon Veren Bankalar (YENİ)
16 Eki, 2018 11:43 tarihinde eklendi

Emeklilere Yüksek Promosyon Veren Bankalar (YENİ)

Emeklilere Yüksek Promosyon Veren Bankalar (YENİ)

Emeklilere verilen promosyonlar genel olarak bankalar tarafından emekli maaşını anlaştığı banka şubesinden almaya dair verilen sözlerden sonra emeklilere verilen promosyon parasıdır. Hangi bankadan emekli maaşı alırsanız alın bankadan promosyon alabilirsiniz. Bu promosyonu alan kişiler parayı aldıktan 3 yıl boyunca hiç bir şekilde başka bankaya maaşını taşıyamazlar. Eğer taşımak isterlerse aldıkları parayı geriye yatırmaları gerekmektedir. Bu ödemeyi bir kez alabilirsiniz. Eğer 3 yıl sonunda tekrar aynı bankadan maaş alacaksanız, tekrardan sözleşme yapıp promosyonu alabilirsiniz.

Emeklilere Yüksek Promosyon Veren Bankalar

Promosyon ödemeleri genellikle sizin emekli maaşınıza göre hesaplanmaktadır. Aldığınız emekli maaşına göre değişiklik gösteren bu ödemelerde eğer emekli maaşınız 1000 TL’ye kadar alıyorsanız 300 lira promosyon alabilirsiniz. Maaşınız 1000 – 2000 TL arasında ise promosyon 375 TL olacaktır. 2000 TL’den fazla emekli maaşı alan kişiler ise 450 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır. Bu promosyon ödemesi sözleşme yaptıktan sonra ilk maaşınızı çektiğiniz gün banka tarafından verilmektedir. Bankalar promosyonlar dışında kredi kampanyaları da yaparak emekli müşterilerini kendilerine çekmek için çalışmalar başlatmıştır.

Emekli promosyonları ödemeleri için herhangi bir tarih yoktur. İstediğiniz zaman başvuru yapabilir ve alabilirsiniz. Ayrıca almak için de bir zorunluluğunuz yoktur. Daha önce bankanızdan promosyon almayan emekliler bu para için başvuru yapabilirler. Emeklilere yüksek promosyon veren bankalar’ın başında Denizbank gelmektedir. Denizbank maaşını 3 yıl boyunca şubelerinden alan emeklilere 450 TL’ye kadar promosyon vermektedir. Ayrıca kredi notunu dert etmeden kredi kampanyasını da emeklilere özel yapmaktadırlar. Kişiye özel faiz ve vade imkanlarından yararlanarak kredi başvurusu yapabilmektesiniz. Eğer emekli maaşınız Denizbank’ta değilse e-devlet üzerinden ve ya SGK merkezlerinden maaş taşıma işlemini yapabilirsiniz. İlk maaşınızı aldığınız gün promosyon da yatırılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ING Bank ATM Para Çekme ve Para Yatırma Limiti


Promosyon veren ve tercih edilen bankalardan bir tanesi de Burgan Bank’tır. Burgan Bank’a emekli maaşınızı taşıyarak 450 TL’ye kadar promosyon alabilirsiniz. Banka ile 3 yıl boyunca anlaşma yapabilir ve istediğiniz zaman cayma hakkına sahip olabilirsiniz. Yalnız vazgeçtiğinizde aldığınız promosyonu geri ödemek zorundasınız. 3 yıl boyunca maaşınızı taşımazsanız bu para sizin olacaktır. Emekli maaşınızı Burgan Bank’a taşımak istiyorsanız SGK merkezlerinden ve ya e-devlet sistemini kullanarak maaş taşıma işlemini yapabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT’ye giderek 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Yanınızda giderken sadece kimliğinizi götürmek yeterli olacaktır.

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halk Bank ve Vakıfbank’ta promosyon ödeyen bankalardandır. Ayrıca kredi almak isteyen emeklilere de kendi bankalarından maaş alanlara öncelik tanımaktadırlar. Sizlerde maaşınızı bu bankalara taşıyarak promosyon alabilir ve uygun faiz oranlarından kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Bankalar emeklilere promosyon verirken bazı şartlar karşılığında parayı vermektedirler. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki bütün bankalar promosyon vermektedir. Sizde istediğiniz bankaya maaşınızı taşıyarak sözleşme karşılığında 3 yıl boyunca o bankadan maaş alacağınızı taahhüt ederseniz banka sizin maaşınıza göre promosyon ödemesi yapmaktadır. Bu ödemeler sizin maaşınıza göre yapılan ödemelerdir.

Promosyon ödemenizi maaşınızı bankaya taşıdıktan sonra ilk maaşınızı aldığınızda almaktasınız. Maaşınızı taşır taşımaz promosyon verilmemektedir. Bazı bankalar sizi bu konuda yanıltabilirler.

 

 

 Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *