Emekliye Faizsiz Kredi Veren Banka Var mı? (2019 İnceleme)
16 Oca, 2019 15:44 tarihinde eklendi

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Banka Var mı? (2019 İnceleme)

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Banka Var mı? (2019 İnceleme)

Emekliye faizsiz kredi veren banka var mı diye merak ediyorsanız sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Emekliler faizsiz kredi almak için bir çok bankaya başvuru yapmaktadırlar. Yalnız bankalar şu an için emeklilere faizsiz kredi vermemektedir. Eğer faizsiz bir kredi almak istiyorsanız ve islami şartlara uygun bir kredi almak istiyorsanız ülkemizde bulunan 5 adet katılım bankasından kredi alabilirsiniz. Bu bankalarda diğer bankalar gibi kredi verirken faiz yerine kar payı almaktadırlar. Özel bankalar ve kamu bankaları da maaş müşterilerine uygun kredi vermektedirler. Sizde eğer bir kredi almak istiyorsanız ilk önce maaş aldığınız bankaya veya maaş taşıması yapacağınız bankayı önceden belirleyip kredi başvurusunda bulunmalısınız. Bankalardan kredi almak isteyen emekliler için hazırladığımız bu yazımızda emekliye kredi veren banka var mı bunun açıklamasını yapacağız. Yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilir ve uygun faizlerle emekli kredisi nasıl alınır bunun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha önceki konularımızdan Burgan Bank Emekliye 100 Bin Kredi adlı makalemizi de okuyarak bu kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

<<< — İcralık Emekliye Kredi İçin Tıklayınız — >>>

Emekliye Faizsiz Kredi 2019

Ziraat Bankası emekli maaşının 3 katına kadar faizsiz kredi çalışması başlatmıştır ama henüz onaylanmamıştır. Eğer bu kredi onaylanırsa sayfamızda bu yazı için bilgiler bulabilirsiniz. Bu kredide hiçbir faiz alınmayacak ve maaşınızın 3 katına kadar 36 ay vadeye kadar kredi alabileceksiniz. Bu krediyi almak için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekir. Bu çalışma haricinde faizsiz kredi veren bir banka yoktur. Yukarıda da söylediğimiz gibi helal kredi olarak da geçen katılım bankalarından faizsiz kredi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  200.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)

Bankalardan emeklilerin kredi çekebilmeleri için vade ile birlikte yaşı 80’i geçmemelidir. 36 ay vadeli bir kredide 77 Yaşında olmanız gerekmektedir. 78 yaşındaki bir kişi 24 ay vade yaparken 79 yaşındaki bir kişi de en fazla 12 ay vade yapar. Yani 80 yaşında birisi kredi kullanamaz. Bankalardan 78 yaşındaki birisi de 36 ay vadeli kredi kullanamaz. Bunu bankaya gittiğinizde banka personeli daha detaylı anlatacaktır. Şimdi sizlere uygun faiz ve kolay bir şekilde hangi bankadan kredi alabilirsiniz bunun hakkında bilgiler vereceğiz.Aktifbank PTT Emekli Kredisi 2019

Aktifbank uzun yıllardır emeklilere kredi veren bir bankadır. 36 ay vadeye kadar 50.000 TL kredi veren bu bankadan kredi notunuza göre faiz oranı uygulanmaktadır. Bu krediye başvurmak için PTT’den emekli maaşınızı almanız gerekir. Eğer kara listedeyseniz kara listeden çıktıktan sonra maaşınızla PTT’den kredi alabilirsiniz. Kara Listeden Nasıl Çıkarım adlı konumuzu okuyarak bilgi alabilirsiniz. Eğer maaşınız PTT üzerinde değilse e-devlet ile ve ya SGK merkezlerinden maaşınızı PTT’ye taşımanız gerekmektedir. Bu taşıma işleminden bir ay sonra yani ilk maaşınızı çektikten sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer önümüzdeki ay maaşınız hala PTT’ye düşmediyse kredi alamazsınız. Bir sonraki ayı beklemek durumundasınız.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi 2019

Emekliye kredi veren bankaların başında Ziraat Bankası gelir. Emekli bankası olarak da bilinen bu banka ülkemizde kamu bankasıdır. Emeklinin artısı paketi ile size uygun faiz oranlarıyla kredi alabilirsiniz. Maaşınızın tutarına göre alabileceğiniz kredide limit yoktur. Ziraat bankası emekli kredisine başvurmak istiyorsanız bu bankadan emekli maaşı almanız gerekmektedir. Alacağınız kredinin kredi taksitlerini 36 ay vade yapabilir ve 3 aylık veya aylık olarak ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar adlı konumuzu da okuyarak bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şekerbank'tan SMS ile 50.000 TL Anında Kredi

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Helal Kredi)

Emekliler islami şartlara uygun olarak faizin haram olduğunu bilerek kredi çekmekten vazgeçerlerse katılım bankalarından faizsiz kredi alabilirler. Ülkemizde bulunan 5 adet katılım bankası vardır ve bu bankalardan faizsiz bir şekilde kredi alabilirsiniz. Yalnız bu bankalar kar payı almaktadır. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredilerinizde faiz uygulamayan bankalardan maaş müşterisi olmanız gerekmektedir. Türkiye’de hizmet veren katılım bankaları şunlardır.

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası

Bu bankaların verdikleri krediler dinen caiz olup helal kredilerdir. Kar payı üzerinden verildiği için her hangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Bu kredilerle Hac ve Umre Kredisi alabilirsiniz. Tüm ödemelerinizi kredi ile alarak belirli tur şirketleri ile hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda sizlere emeklilere faizsiz kredi veren banka var mı adlı konumuzu işledik. Eğer sizde faizsiz kredi ve ya uygun faizle kredi almak istiyorsanız yazımızdaki bankalara başvuru yapabilirsiniz. Bankalara direk şubelerden yapılan başvurular daha sağlıklı olacaktır. Bir önceki konumuz olan Bankadan Kredi Çekemeyenler İçin Kredi adlı makalemizi de okuyarak bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *