Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi (5-Banka)
28 Oca, 2019 16:30 tarihinde eklendi

Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi (5-Banka)

Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi (5-Banka)

Emekliye konut kredisi veren bankalar var mı? Emekli vatandaş konut kredisi çeker mi? gibi sorulara nazaran hazırladığımız bu yazımızda emeklilerin konut kredisi çekebileceklerini anlattık. Emeklilere en uygun konut kredisi veren bankaları listeledik.

Emeklilere Konut Kredisi Veren Bankalar

Emekliye genelde bütün bankalar konut kredisi vermektedir. Devlet bankaları ve özel bankalar bu konuda emekliler için kampanya yapmaktadırlar. Tabiki emekli maaşlarını göz önünde bulundurduğumuz zaman bazı konut kredisi taksitlerini emekli maaşlarının karşılamadığını görmekteyiz. Bu sebeple bankaların emekliye konut kredisi verirken uyguladığı bir takım şartlar bulunmaktadır.

Emekliye Konut Kredisi Şartları

Öncelikle emekli konut kredisi başvurusu yapacağınız zaman ilk madde kredi notu olacaktır. Kredi notunuz ve önceki banka geçmişinizde sıkıntı olmaması gerekmektedir. Kredi notu düşük ve kredi sicili bozuk olan her kimse bankaların kredilerinden yararlanamaz. Bu emekliler içinde geçerlidir. Ayrıca emeklilerde bankalara göre değişen yaş sınırlaması da vardır. Bu rakam en fazla 80 yaşına kadar olan kişiler için geçerlidir. 70 yaşından yukarısı için alacağınız bir konut kredisinde çok fazla hayat sigortası çıkabilir.

Emekli kredisine başvurduktan sonra bir diğer önemli olan madde ise gelir belgeniz ve hanenin gelir durumudur. Bazı emekliler tek başına emekli maaşlarıyla konut kredisi taksiti ödeyemezler. Bu sebeple konut kredisi alınacağı zaman hane gelire yani aynı ikametgahta bulunan diğer kişilerin de geliri dosyasına eklenmektedir. Talep edilen kredi miktarı ile hane halkının aylık gelirinin yarısını aşmaması gerekir.

Emekliler konut kredisi ve ya ipotek karşılığı kredi aldıklarında eş rızası önemlidir. Emekli kişi konut kredisi başvurusunda eşini de bankaya getirerek yazılı ve imzalı olarak eş rızası yazısı vermektedir. Eğer eş rızası olmazsa kredi almanız imkansız olacaktır.

Emekli ve başka yerde çalışıyorsanız bunu belgelemeniz gerekmektedir. Çalıştığınız yerden alacağınız maaş yazısı ile bunu belgelendirebilir ve kredinizi güçlendirebilirsiniz.

Eğer konut kredisi alamıyorsanız emekliye kredi veren bankalar adlı makalemizi okuyarak bilgi alabilir ve ihtiyaç kredileri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca emekliye faizsiz kredi veren bankalar adlı yazımızı da okuyarak faizsiz kredi alabileceğiniz bankaları öğrenebilirsiniz.

Denizbank Konut Kredisi

Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi (5-Banka)

Emekliye konut kredisi veren bankaların başında Denizbank gelmektedir. Son zamanlarda emeklilere yaptıkları kampanyalar ile bir çok emekliyi kendi bankasına çeken Denizbank, emekliler için konut kredisi verirken de bir çok kampanyaya imza atmıştır.

Denizbank Emeklilere faiz ile kredi vermektedir. Faizsiz konut kredisi veren hiç bir devlet ve özel banka yoktur. Denizbank emeklilerin hayallerindeki eve sahip olsunlar diye emekli maaşını Denizbank’a taşıyanlara bir çok avantaj sağlamakta ve kredi kullanımında kolaylıklar sağlamaktadır. Emekli maaşınızı Denizbank’a taşıyarak konut kredisi başvurusunda bulunabilir ve kredi sonucunuzu aynı gün içersin de öğrenebilirsiniz.

Bu kredinin bir çok özelliği vardır. Kredi vadesi en fazla 120 ay yani 10 yıl olarak belirlenmiştir. Kredi kullanımı sırasında banka sizden kredi tahsis ücreti alacaktır. Denizbank emekli konut kredisi faiz oranı Eylül 2018 ayı itibari ile %2.90 olarak belirlenmiştir. Son zamanlarda artan faiz oranları sebebiyle bu kredi faizi biraz fazladır. Ama bu kredi faiz oranı düşüş gösterebilir. Bunun için en yakın Denizbank şubesine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Burganbank'tan Emekliye Yeni Kredi Kampanyası

Başvuru için; gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve satın almak istediğiniz eve ait tapu fotokopisi gerekmektedir. Kentsel dönüşüm kapsamında ki konutlar için kullanılamamaktadır.

Kredi kullanımı için alacağınız evin ekspertiz değerinin %80 ‘ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Geri kalan kısmı bankaya teminat olarak vereceksiniz. 200.000 TL ‘lik eskper değeri olan bir dairenin 160.000 TL’sine kredi kullanabilirsiniz. Aşağıda size ödeme tablosu listesi sunduk. İnceleyip aşağı yukarı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Kredi Tutarı Konut Aylık Vade Kredi Faiz Oranı Aylık Ödeme Tutarı
50.000 TL 120 Ay %2.90 1.499 TL
75.000 TL 120 Ay %2.90 2.248 TL
100.000 TL 120 Ay %2.90 2.997 TL
150.000 TL 120 Ay %2.90 4.496 TL
200.000 TL 120 Ay %2.90 5.994 TL

Emekli olup konut kredisi yerine ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. 65.000 TL’ye kadar emeklilere ihtiyaç kredisi veren Denizbank için Denizbank’tan Emeklilere 65.000 TL Kredi İmkanı ( Nasıl Çekilir? ) adlı makalemizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi (5-Banka)

Emekliye konut kredisi veren bankalar listesinde tabi ki en çok tercih edilen emekli bankası Ziraat Bankası’da yer almaktadır. Ziraat Bankasından emekli maaşı alıyorsanız Ziraat Bankası Konut Kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bir kamu bankası olan Ziraat Bankasında diğer bankalara nazaran faiz oranları daha düşük gösterilmektedir. 120 ay kadar vade yapabilen Ziraat Bankasından konut kredisi başvuru yapmak isterseniz faiz oranı %1.80 ‘den yararlanacaksınız. Ekspertiz değerinin %80’ine kadar konut kredisi veren Ziraat Bankası ile kredi başvurusu yapmanız için Emekli maaşınızı Ziraat Bankasından almanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası kendi müşterilerine daha cazip avantajlar ve daha uygun faiz oranları ile hizmet vermektedir. Üstelik kredi notunuz düşük olsa bile size yardımcı olan bir bankadır. Konut kredisi başvurusu yapmanız için hemen bir Ziraat Bankası şubesine giderek Konut Kredisi Portföy Yöneticisinden bilgi alıp anında kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi başvurusunda bulunmanız için sizden belgeler talep etmektedir. Bunlar Başvuru formu, Nüfus cüzdanı, Emekli iseniz ve aynı zamanda başka yerde çalışıyorsanız çalışma belgeleri, Ev halkının gelirleri, Eş rızası için eşin kimliği ve yazılı beyanı (Banka tarafından imzalanacak.) , Satın almak istediğiniz evin tapu fotokopisi ve şube gerekli gördüğünde istenecek diğer belgeleri hazırlayarak kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat bankası krediniz onaylandığı taktirde sizin alacağınız eve eksper gönderip, ekspertiz değeri biçecektir. Bu ekpertiz değeri 250.000 TL olduğunu var sayarsak sizin en fazla kullanacağınız kredi limiti 200.000 TL olacaktır. Banka ekspertiz parasını müşteriden almaktadır. Eğer konut ile ilgili bir problem çıkar ve ekspertiz yapılırsa o kredi olumsuz olur ve verdiğiniz ekspertiz parasıda yanar. Bu yüzden konut almadan önce eğer kredi ile alacaksanız konutun krediye uygun olup olmadığını bulunduğu bölgedeki Tapu Müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank'tan SMS Kredi ile Sonbahar Kredisi (3.000TL - 90.000TL)
Kredi Tutarı Konut Aylık Vade Kredi Faiz Oranı Aylık Ödeme Tutarı
50.000 TL 120 Ay %1.80 1.020 TL
75.000 TL 120 Ay %1.80 1.530 TL
100.000 TL 120 Ay %1.80 2.040 TL
150.000 TL 120 Ay %1.89 3.170 TL
200.000 TL 120 Ay %1.89 4.227 TL

Halkbank Konut Kredisi

Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi (5-Banka)
Emekliye konut kredisi veren bankalardan bir tanesi de yine kamu bankası olan Halkbank‘tır. Bütçenize en uygun konut kredisi seçeneklerinden yararlanmak için Halkbank’tan emekli maaşı almanız gerekmektedir. 120 ay kadar vade yapan Halkbank emeklilerine %1.89 faiz oranlarıyla konut kredisi hizmeti sunmaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız en yakın Halkbank şubesine giderek kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.
Halkbank müşterilerine konut kredisi verirken, 100.000 TL’ye kadar %1.89 faiz oranı hizmete sunarken, 100.000 üzeri ve 500.000 TL’ye kadar olan konut kredileriniz ise %1.99 faiz oranı sunmaktadır. Eğer alacağınız konut kredisi 500.000 TL üzerinde ise 120 ay vadeye kadar %2.09 faiz oranı uygulanmaktadır.
Halkbank kredi başvurusunu aşağıdaki Başvur butonuna basarak yapabilir ve ya en yakın Halkbank şubesine giderek yapabilirsiniz. Yaptığınız başvurular anında sonuçlanacaktır.
Halkbank Konut Kredisi Başvur
Size En Yakın Halkbank Şubesi için Tıkla
Halkbank’tan kullandığınız konut kredisinin bir diğer avantajı da ödemeye kredi kullanımından 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Halkbank konut kredisi alacağınız evin ekspertiz değerine göre kredi vermektedir. Ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 100.000 TL eksper değeri olan daireye satece 80.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Halkbank ekspertiz ücreti müşteriye aittir ve 650 TL olarak ödenecektir. Kredinizin olumsuz olması durumunda eğer ekspertiz yapıldıysa bu parayı geri alamazsınız.
Kredi Tutarı Konut Aylık Vade Kredi Faiz Oranı Aylık Ödeme Tutarı
50.000 TL 120 Ay %1.89 1.055 TL
75.000 TL 120 Ay %1.89 1.585 TL
100.000 TL 120 Ay %1.89 2.113 TL
150.000 TL 120 Ay %1.99 3.295 TL
200.000 TL 120 Ay %1.99 4.393 TL

İş Bankası Konut Kredisi

Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi (5-Banka)

İş Bankası emeklilere özel kredi kampanyalarına bir yenisi de ekleyerek emekliye konut kredisi vermektedir. Üstelik 120 ay vadeye kadar kullanacağınız konut kredisinde %1.90 faiz oranıyla diğer bankalara nazaran daha düşük bir kredi olduğunu göreceksiniz. İş bankası emekliye konut kredisinde kredinizi isterseniz her ay, isterseniz 2 ayda bir isterseniz de 3 ayda bir ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

İşbankası emekli konut kredisine başvurmak için Anında işlem ile ev kredinize başvuru yapabilirsiniz. Bu aşamada en önemli unsur ise kredi tutarı ile kredi notu olacaktır. Hızlı bir şekilde sorgulamanız yapıldıktan sonra kredi olumlu/olumsuz size bildirilecektir. Krediniz olumlu olma durumunda ise banka sizden ekspertiz parası isteyecek ve kredi kullanacağınız evin değerini biçecektir. Burada ki ekspertiz ücretini müşteri karşılamaktadır. Ekspertiz değeride uygun geldikten sonra ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. %20’lik kısmı bankaya teminat olarak yatıracaksınızdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Enpara Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2019 (Yüksek Faiz)

İşbankası konut kredisine başvurmak için İşbankası internet sitesinden ve ya En yakın İşbankası şubesinden kredinizi kullanabilirsiniz. Emekliler için kredi kullanımında maaş taşıma zorunluluğu yoktur ama banka gerekli duyduğunda kefil isteyebilmektedir.

Kredi Tutarı Konut Aylık Vade Kredi Faiz Oranı Aylık Ödeme Tutarı
50.000 TL 120 Ay %1.90 1.061 TL
75.000 TL 120 Ay %1.90 1.591 TL
100.000 TL 120 Ay %1.90 2.122 TL
150.000 TL 120 Ay %1.90 3.183 TL
200.000 TL 120 Ay %1.90 4.243 TL

Burgan Bank Konut Kredisi

Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi (5-Banka)

Emekliye hızlı ve kolay kredi veren bankalar arasında yükselişe geçen Burgan Bank emeklilere özel konut kredisi kampanyası başlatmıştır. Emekli maaşlarını bankaya taşımalarını isteyen Burgan Bank kredi notunu önemsemeden kredi hizmeti vermektedir. Müşterinin kredi notuna göre faiz oranları değişebilmektedir. Şu an için Burgan Bank konut kredisi faiz oranı %2.54 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranı dediğimiz gibi müşterinin kredi notuna göre düşebilmektedir. En uygun bilgili Burgan Bank şubelerinden alabilirsiniz.

Burgan Bank emekliye konut kredisi ile alacağınız konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi vermektedir. Kredi limitiniz ekspertiz değerine göre olacak ve en fazla 120 ay vade ile kredi alacaksınızdır. 10 yıl boyunca aynı miktarı öder ve kira öder gibi ev sahibi olursunuz. Burgan Bank konut kredisinde tahsis ücreti alınmaktadır. Tahsis ücreti, kredi tutarı üzerinden %0,5 olarak uygulanmaktadır. Kredi alabilmeniz için Hayat sigortanız olması gerekmektedir. Hayat sigortası kredi miktarı ve krediyi alacak kişinin yaş ve cinsiyetine göre değişiklik gösterebilir.

Burgan Bank örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir.

Kredi Tutarı Konut Aylık Vade Kredi Faiz Oranı Aylık Ödeme Tutarı
50.000 TL 120 Ay %2.59 1.358 TL
75.000 TL 120 Ay %2.59 2.037 TL
100.000 TL 120 Ay %2.59 2.716 TL
150.000 TL 120 Ay %2.59 4.074 TL
200.000 TL 120 Ay %2.59 5.433 TL

Önemli Not: Ödeme tablosunda yer alan faiz oranları ve taksit tutarları örnek olarak verilmiş olup, ayrıntılı bilgiye şubelerimizden ulaşabilirsiniz.

Eğer Burgan Bank’tan konut kredisi yerine ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız Emekliye 100.000 TL Kredi Burgan Bank’ta (2018) makalemizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Aylin

  Merhaba bende kredi istiyorum. Emekli maasimda kredi yok iki tane emekli maasi alıyorum. Bana yardimci olur musunuz. Bizim bulundugumuz ilde burgan bank yok.

  • access_time 29 Eyl 2018, 19:10
  • Cevapla
  • admin

   Merhaba Aylin Hanım,
   Emekli maaşınıza kredi almak istiyorsanız sitemizdeki bilgilerden yola çıkarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. İyi günler.

   iyipara.org Yönetim

   • access_time 29 Eyl 2018, 22:24
   • Cevapla