Emekliye Kredi 25.000 TL 60 Ay Vade Garanti Bankası
14 Mar, 2019 13:16 tarihinde eklendi

Emekliye Kredi 25.000 TL 60 Ay Vade Garanti Bankası

Emekliye Kredi 25.000 TL 60 Ay Vade Garanti Bankası

Emekliye kredi veren bankalar gün geçtikçe kendi rekabetlerini kızdırarak yeni yeni kampanyalar yapmaya devam ediyorlardır. Kredi vadelerinin tekrardan 60 aya çıkmasının ardından bankalar tekrardan kredi paketlerinde yeniliklere gitme kararı almışlardır. Bu bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası’dır.

Garanti Bankası Emekli Kredisi

Garanti Bankası son zamanlarda internet üzerinden ve televizyon reklamlarından devamlı gördüğümüz bankaların başında gelmektedir. Normal ihtiyaç kredisinde yaptıkları başarıyı emekliler için kredi kampanyası yaparak göstermek isteyen Garanti Bankası , emekli başvurularında anında 25.000 TL kredi imkanı sağlamaktadır. Üstelik maaşınızı Garanti Bankasından almanız gibi bir şart yoktur. Maaşınızı herhangi bir bankadan alıp, Garanti bankası üzerinden emekli kredisine başvurabilirsiniz.

Garanti Bankasının yaz kredisi adında devam eden bu kampanyaya başvurmak için Garanti Bankası şubelerini ve Garanti Bankası internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak kendiniz yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvuralarda anında başvuru sonucunuz cep telefonunuza bildirilecektir. Kredinizin onay alması durumunda, kredinizi en yakın Garanti Bankası şubesine giderek kullanabilirsiniz.

Eğer Garanti Bankası müşterisi iseniz, yani bankadan açılmış hesabınız varsa Garanti Müşteri hizmetlerinden internet bankacılığı ve ya cep bank şifresi alarak , bu kanallar üzerinden kredi başvurusu yapabilir, krediniz onay alması durumunda ise bankaya gitmeden kredinizi kullanabilirsiniz. Bu sizi şube ve evrak derdinden kurtaracaktır. Şubelerden yapılan başvurularda da en iyi ve hızlı hizmeti vermektedirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emekliye Kendi Bankası Dışında 10 Bin Kredi Veren Bankalar

Garanti Bankası Ödeme Tablosu

Garanti Bankasından Emekli Kredisine başvuru yaptınız ve krediniz onaylandığında kredinizi gün içinde kullanabilirsiniz. 25.000 TL kredi başvurusu yaptığınızda başka banka borçlarınız varsa banka bunları kapatmak isteyecektir. İsterseniz siz kapatacağınız kredilerin hesap numaralarını ve ya IBAN numaralarını banka personeline verirseniz o size EFT yaparak paranızı transfer edebilir.

Garanti Bankası EFT Saatlerini öğrenmek için tıklayınız.

Kredinizin ödemelerini istediğiniz tarihte belirleyebilirsiniz. Ayın 10’unda çektiğiniz krediyi diğer ayın 20’sinden veya ay sonundan başlatabilirsiniz. Kredi ödemelerinizi Garanti Bankası şubelerinden ve ya ATM’lerden gerçekleştirebilirsiniz.Garanti Bankası Başvuru Evrakları

Garanti Bankası Emekli kredisine başvururken eğer şubeden başvuru yapıyorsanız sizden evrak isteyeceklerdir. Özellikle şubeye giderken Nüfus cüzdanınızı yanınızdan ayırmayınız.Emekli Tanıtım Kartı ve Emekli Aylığı Tahsis Belgesi ve Emekli maaşınızı gösteren Banka Hesap cüzdanı ile bankaya giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kredi başvurusunda bulunduğunuzda banka sizin istihbaratınız sonucunda sizden kefil ve ya teminat isteyebilir. Bu tamamen kredi notunuz ve diğer banka çalışmalarınız ile alakalıdır. Kefil ile kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman Kefil içinde aynı evraklar gerekmektedir.

Garanti Bankası Kredi Hesaplama

Garanti Bankası Emekli Kredisi kampanyasını Yaz kredisi kampanyası üzerinden vermektedir. 25.000 TL kredi kullanımı için 60 ay vade, faiz oranını ise %2.72 olarak belirlemiştir.

  • 25.000 TL kredi başvurusunda bulunduğunuzda 12 ay vade ile aylık 2.551,30 TL ödeyeceksinizdir. Bu krediyi 12 ay vade yapabilmeniz için gelirinizin en az 3000 TL üzerinde olması gerekir.
  • 25.000 TL kredi başvurusunda 24 ay vade ile kredi almak istiyorsanız aylık 1.518,48 TL ödeme yapacaksınız ve 2 sene içersinde borcunuzu bitireceksiniz.
  • 25.000 TL kredi başvurusunda 36 ay vade ile kredi almak istiyorsanız aylık 1.190,65 TL ödeme yaparak kredinizi 3 sene içinde ödeyeceksinizdir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019 (Sıfır Km, İkinci El Araba)

Garanti Bankası Emekli kampanyasında daha düşük miktarda kredi başvurularında bulunabilirsiniz.

  • 10.000 TL 36 ay vadeli kredide aylık ödeme 476,26 TL olacaktır.
  • 15.000 TL 36 ay vadeli kredide aylık ödeme 714,39 TL olacaktır.
  • 20.000 TL 36 ay vadeli kredide aylık ödeme 952,52 TL olacaktır.

Garanti Bankası Kredi Notu

Garanti Bankası Emekli kredisine başvurmanız için sizin için ilk önemli olan konu kredi başvurusu yapmadan kredi notunuz hakkında bilginiz olmasıdır. Bankalar kredi verirken sizin eski banka çalışmalarınızdan oluşan kredi notunuza bakarak değerlendirmeye almaktadır. Emekli olup kredi notunuz düşük ise garanti bankasından kredi başvurusu yapamazsınız. Öncelikle kredi notunuzu öğrenip, kredi notunuza göre kredi başvurusu yapınız. Kredi notunuzu findeks.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrendikten sonra eğer kredi notunuz 1100 üzerinde ise bu krediye başvuru yapabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *