Emekliye Kredi Veren Bankalar Listesi 2019 (Detaylı Anlatım)
1 Nis, 2019 23:49 tarihinde eklendi

Emekliye Kredi Veren Bankalar Listesi 2019 (Detaylı Anlatım)

Emekliye Kredi Veren Bankalar Listesi 2019 (Detaylı Anlatım)

EMEKLİLERE KOLAY KREDİ VEREN BANKALAR

Emekliye kredi veren bankalar ile emekliler için uygun krediler veren bankaları sizler için araştırdık. Bildiğiniz gibi bankalar kredi vererek bir çok vatandaşımızı borçlandırmıştır. Tabiki bu borçları düzenli ödediğimiz zaman kredi notumuz yükselir ve ihtiyaç olduğu zaman tekrardan kredi başvurusu yapabiliriz. Yalnız bankalar son zamanlarda kredi faiz oranlarını yükseltip, kredi onaylama konusunda da biraz gaddar davranıyorlar. Ufacık bir gecikme bile olduğu vakit kredinizi red edebiliyorlar. Böyle durumlarda avantajlı olan kişiler emekliler,memurlar ve kredi ve kredi kartını düzenli ödeyen kişilerdir.

Kısa Bilgi: Bugünkü konumuz emekliler olduğu için emekliler üzerinden ilerleyeceğiz. Eğer memur ve ya ücretli çalışan iseniz diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Emekliye Kredi 2019

Ülkemizdeki emekli sayısı 15 milyonun üzerindedir. Bu sebeple bankalar için en iyi müşteri sırasında birinci sırada yer alırlar. Bankalar emekliler için devamlı yeni ve güncel kredi fırsatları sunuyordur. Bu fırsatları rekabetin artmasıyla daha çok arttırmışlardır.

Eğer emekli iseniz ve kredi çekmek istiyorsanız öncelik kendi maaş aldığınız bir banka olabilir. Eğer orada daha önce çektiğiniz bir kredi var ise banka sizin maaşınızı bloke etmiş ve başka bir bankaya taşımaya izin vermiyeceği için kendi bankanızda ki kredi boşluğuna göre kredi çekebilirsiniz.

Örneğin : 2 Sene önce 50.000 TL  Kredi çektiniz ve bunu 36 ay vade yaptınız. Tahmini 1 sene daha kredi ödemeniz var. Kalan borca baktığınız zaman 15.000 TL. Kalan 35.000 TL lik krediyi krediniz bitmeden çekebilirsiniz. İsterseniz 2 ayrı kredi yapın ve ya hepsini bir araya toplayıp 36 ay vadeye kadar çıkartabilirsiniz. Dediğimiz gibi kendi bankanız daha öncelikli olacaktır. Eğer kendi bankanızda krediniz var ve yaşınız 65 yaş üzeri değilse diğer özel bankalardan ek gelir göstererek 20.000 – 30.000 TL arasında kredi kullanabilirsiniz. Diğer bankalar sizin kredi notunuza bakıp , ödeme performanslarınızı bakacaklardır. Her bankanın kendine göre kredi puanları vardır.

Örneğin : A bankası kredi puanı 1100 ve üzeri olanlara kredi verirken, B Bankası 1300 ve üzeri kredi puanı olanlara kredi verebilir. Bunun için iyi araştırma yapmalı ve çok başvuru yapmamalısınız. Unutmayın çok başvuru ve olumsuz başvurular kredi puanınızı hızlı bir şekilde düşürebilir.

Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

*Bankalar neden emeklilere kredi konusunda tolerans tanıyorlardır ? Çünkü emekli maaşı geldiği gibi kendi kredisi için kesintiyi yapabiliyorlardır. Bu yüzden emekliler için kredi çekmek oldukça kolaydır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İcralık Emekliye Burgan Bank'tan Kredi İmkanı (Detaylı Anlatım)

* Ben emekliyim kredi alamıyorum?  Önceden ödemediğiniz ve avukatlık olmuş ( Banka ile alakalı ) dosyalarınız olabilir. Bu dosyalar belli bir süre sonra VARLIK şirketlerine devir oluyor ve siz VARLIK şirketlerine borçlu oluyorsunuz. Bu borçları kapatıp borcu yoktur kağıtlarınızı alırsanız bankanız size yardımcı olacaktır.

* Ne kadar kredi çekebilirim? Her bankanın kredi verme limitleri vardır. 100.000 TL ye kadar kredi veren bankada var 30.000 TL ye kadar kredi veren bankada var. Öncelikle hangi bankadan maaş alıyorsanız o bankaya başvuru yapın. Eğer bankanızın size söylediği limit hoşunuza gitmezse maaş taşımalı başka bankalardan kredi teklifi alabilirsiniz.

* Ben az miktarda kredi çekeceğim yine de maaşımı bloke ederler mi? 1.000 TL de kredi çekseniz , 10.000 TL de kredi çekseniz banka sizin maaşınıza bloke koyacaktır. Ayrıca bankadan aldığınız kredi kartı ve ya KMH hesabınız bile varsa başka bankaya taşıma izni vermeyecektir. Peki bu doğru bir karar mıdır? Hayır değildir. Bankalar birliğinin böyle bir uygulaması yoktur. Yalnız devletin verdiği maaş promosyonunu alırken size imzalattıkları kağıtta belli bir süre banka değişikliği yapmayacağınızı beyan etmiş olabilirsiniz. Sadece promosyon yüzünden maaş taşıyamıyorsanız o promosyonu kapatıp maaşınızı boşa çıkartabilirsiniz. Bunun kontrolünü e-devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

* Ben Özel bir şirket yüzünden avukata düştüm. Kredi Çekebilir miyim? Evet çekebilirsiniz. Herhangi bir şirketin borcu bankalar için önemli değildir. Örneğin bir Telekom borcunuz var ve avukatlık oldu, bu sizin kredi puanınıza etki etmez. Ayrıca bankalarında bunu görebilecek bir ekranları yoktur. Yalnız, düştüğünüz avukata maaşımdan kesinti yap derseniz ve maaşınızdan her ay bir kesinti oluyorsa bu bankanın inisiyatifine bağlıdır. Kesinti olduğu için kredi vermeyebilirler. Tamamen banka ve müşteri ilişkisine bağlıdır.

* Benim hiç sorunum yok, Emekliyim ama kredi çekemiyorum? Sayfamıza en çok sorulan sorulardan bir tanesi ile karşınızdayız. Emekli maaşında kredi yok ve hayatında hiç banka ile alışveriş yapmamış bir kişi iseniz kredi çekebilirsiniz. Eğer sizin bankanız size kredi vermiyorsa tamamen onun sistemiyle alakalı bir durumdur. Başka bankaya maaş taşıyarak, özellikle devlet bankalarına maaş taşıyarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer orda da kredi çekemiyorsanız, büyük ihtimalle emekli maaşınızda bir kesinti vardır. Nafaka kesintisi, kömür kesintisi ve ya başka bir borcu avukata ödemek için verdiğiniz taahhüt size kredi çekmek için engel olabilir. Eğer bunlar yoksa maaşınıza göre banka size kredi hazırlayacaktır.

EMEKLİYE KOLAY KREDİ VEREN BANKALAR

DENİZ BANK EMEKLİ KREDİSİ

Denizbank tüm emekli müşterilerine cazip oranlarla ve özel faiz vererek 36 ay vadeye kadar kredi hazırlamaktadır. Eğer Denizbank’tan emekli maaşı alıyorsanız evraksız, kefilsiz kredi alabilirsiniz. Denizbank’ın kendi müşterilerine sunduğu internet bankacılığı işlemleriyle bankaya gitmeden bile kredi kullanabilirsiniz. Başvuru için denizbank’ın internet sitesinden başvuru yapabilir ve ya KREDİM boşluk TC Kimlik numaranızı yazarak 3280’e göndererek  ne kadar kredi çekeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer Denizbank Emekli müşterisi değilseniz, Emekli maaşınızı Denizbank’a taşıyarak 65.000 TL ‘ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Örneğin kendi bankanıza 20.000 TL kredi borcunuz var ve maaşınız blokede. Hemen bir Denizbank şubesine giderek maaş taşımalı kredi istediğinizi beyan edin. Eğer Denizbank kredibilitesine uygunsanız 20.000 TL’lik borcunuzu Denizbank kapatıp sizin maaşınızı taşıdıktan sonra üstüne kalan parayı sizin hesabınıza gönderecektir. Bu durumla sizde Denizbank müşterisi olacak ve kredi çekmiş olacaksınız. Ayrıca kredi çektikten 1 ay sonra da promosyonunuz alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emekliye Kredi 25.000 TL 60 Ay Vade Garanti Bankası


GARANTİ BANKASI EMEKLİ KREDİSİ

Garanti bankası da öncelik olarak kendi maaş alan müşterilerine daha avantajlı kredi fırsatları sunuyordur. Eğer maaşınızı Garanti Bankasından alıyorsanız krediye başvurmak için en yakın şubeye gitmeniz yeterli. Diğer bankalar gibi Garanti bankası müşterileri de CepBank ve internet bankacılığı aracılığı ile kredi kullanabilir. Yalnız buradaki kredi üst limiti 25.000 ile sınırlıdır. Daha fazla ihtiyacınız varsa şubeden başvuru yapmanızı öneririz.

Garanti bankası müşterisi değilseniz, kredi puanınıza göre ister maaş taşımalı, ister taşımadan emekli kredisine başvuru yapabilirsiniz. Yalnız maaşınızı taşırsanız promosyon olarak bir gram altın hesabı açarak size hoşgeldiniz hediyesi veriyorlar. Garanti bankası diğer bankalara göre daha çok inceleme yapıp kredi puanınızın iyi olmasını istemektedir. Herhangi bir geç ödeme ve ya avukatlık durumda krediniz otomatik red olacaktır.

HALKBANK MUTLU EMEKLİ KREDİSİ

Halkbankası emekli müşterilerine mutlu emekli kredisi adı altında yeni bir kampanya başlatmıştır. Bu kredinin limiti 50.000 TL dir ve 36 aya kadar vadelenmiştir. 25.000 TL kredi kullanmak isterseniz 48 ay vade için ödeyeceğiniz tutar, aylık 851,96 TL olacaktır. Faiz oranı %1.85 olarak belirlenmiştir. Kredi kullanırken sizden 131.25 TL Tahsis ücreti alacaklardır.

Eğer Halkbankası müşterisi değilseniz bu krediden faydalanamıyorsunuz. Maaşınızın Halkbankasından yatmasını bekleyeceksiniz. Buda size 30-45 gün gibi bir süre içersinde geriye atacaktır.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ KREDİSİ

Ziraat Bankası diyince aklımıza zaten emekli bankası geliyordur. Bu sebeple banka olarak müşterilerine devamlı  ve güncel kredi fırsatları sunmaktadır. Bu fırsatlardan yararlanmak için öncelikle maaşınızın Ziraat Bankasında olması gerekir. Ziraat bankası müşterilerine kredi faiz oranlarını 1.38 ‘den başlayan oranlarla sunmaktadır. Örneğin 30.000 TL kredi çektiniz ve 36 ay vade yaptınız. Aylık ödemeniz 897.13 TL olacaktır. Toplam ödemeniz 43.063 TL olacaktır. Kredi başvurusu yaparken kendi bağlı bulunduğunuz Ziraat Bankası şubesinden yaparsanız daha hızlı işlem yapmış olacaksınız. Çünkü Ziraat Bankasında her bir müşterinin kendi özel banka memuru vardır.

Eğer Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, Kredi çekmek için maaşınızı Ziraat Bankasına taşımanız gerekmektedir. Maaşınızda herhangi bir kredi yoksa kolaylıkla maaş taşıma işini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.  Maaşınızı taşıdığınız da maaşınıza bloke koyulduğu zaman kredi başvurusu yapabilirsiniz.

VAKIFBANK EMEKLİ KREDİSİ

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Vakıfbank, emeklilere özel kredi kampanyaları yapan bir banka olmuştur. Vakıfbank üzerinden 60 ay vadeye kadar 90.000 TL ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Maaşınızı Vakıfbank’a taşıdığınız zaman maaşınızın 22 katına, taşımadığınız zaman ise 15 katına kadar kredi alabilirsiniz. Genel olarak maaş taşıma işlemi istenmektedir. Maaşınızı bu bankadan alıyorsanız size özel düşük faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Vakıfbank’ta Ziraat bankası gibi düşük faizle kredi veren bir bankadır. Bu bankadan kredi almak için kredi siciliniz düzgün olması icralık bir durumunuzun olmaması gerekmektedir. İcralık olduysanız ve emekli kredi almak istiyorsanız Burgan Bank Emekliye 100.000 TL Kredi sayfamıza gidebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emeklilere Özel Faizsiz Kredi Verebilen Bankalar

EMEKLİ KREDİSİ VEREN DİĞER BANKALAR

Türkiye İş Bankası : 100.000 TL ‘ye kadar 60 Ay vade ile Kredi alabilirsiniz.

Vakıfbank : 90.000 TL ‘ye kadar 60 ay vade ile Kredi alabilirsiniz.

Aktif Bank PTT Emekli Kredisi : 50.000 TL ‘ye kadar 60 ay vade ile Kredi alabilirsiniz.

İNG Bank : 50.000 TL ‘ye kadar 60 ay vade ile Kredi alabilirsiniz.

Şeker Bank: 50.000 TL’ye kadar 60 ay vade ile Kredi alabilirsiniz.

EMEKLİYE EVRAKSIZ KREDİ VEREN BANKALAR

N Kolay Kredi ( Aktif Bank ) : 60.000 TL ‘ye kadar 60 Ay vade Kullanabilirsiniz.

Enpara.com: 30.000 TL’ye kadar 60 ay vade kredi kullanabilirsiniz.

Cepte Teb: 50.000 TL ‘ye kadar 60 ay vade ile kredi kullanabilirsiniz.

PTT ÜZERİNDEN EMEKLİLERE KREDİ VEREN BANKALAR

Aktif Bank : 60.000 TL & 60 AY  — YAŞ SINIRI : 80

Burgan Bank : 55.000 TL & 60 AY – YAŞ SINIRI : 81

Odea Bank :50.000 TL & 60 AY – YAŞ SINIRI : 75

İNG Bank : 45.000 TL & 60 AY – YAŞ SINIRI : 75

Deniz Bank : 36.000 TL & 60 AY – YAŞ SINIRI : 80

Fiba Banka: 30.000 TL & 60 AY – YAŞ SINIRI : 80

TEB Bankası : 30.000 TL & 60 AY – YAŞ SINIRI : 70

Not: Yaş Sınırına dikkat ediniz. Örneğin 79 yaşındaki bir şahıs 36 ay vade kredi kullanamaz. 80 Yaş sınırı ise 12 aylık kredi kullanabilir. Ancak Burgan Bank kredisi 36 Ay olur. Buna çok dikkat edilmeli. Son sınır olarak belirtilmiştir.

EMEKLİYE FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR

Ziraat Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası

AlBaraka Türk Katılım Bankası

Eğer bu bankalardan faizsiz kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, yukarıdaki bankaların size en yakın şubesine gidip faizsiz kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Yalnız emekliye sıfır faizsiz ve ya kar payı almayan banka yoktur. Yukarıdaki bankalar kar payı alacaklardır.

EMEKLİ KREDİ BAŞVURUSU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

  • TC NUFÜS CÜZDANI
  • İKAMETGAH BELGESİ
  • ÇALIŞIYORSA GELİR BELGESİ
  • VARSA BELGELENEBİLEN EK GELİRLER

Evet arkadaşlar yazımızın sonuna geldik. Umarım kolay ödemeli ihtiyacınız kadar kredi başvurusu yapıp bir an önce ödeme yaparsınız. Borçsuz günler dileriz. Aşağıdaki yorum kısmına, soru görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz. Emekli kredilerinde vadeler ihtiyaç kredisi vadeleri gibi 60 aya kadar uzatılmıştır. Eğer bankalardan emekli ve taşıt kredisi almak istiyorsanız 60 aya kadar vade yaptırabilirsiniz. Kredi kartı almak istiyorsanız emekliye kredi kartı veren bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *