En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Firmalar
26 Haz, 2019 11:23 tarihinde eklendi

En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Firmalar

En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Yapan Firmalar

Uygun Trafik Sigortası yaptırmak isteyenler bu yazımızı sizler için hazırladık. Her motorlu taşıt sahibi birinin her yıl yaptırmak zorunda olduğu Trafik Sigortası, araç sahibi bireyin herhangi bir hasar veya istenmeyen bir kaza durumuyla karşı karşıya geldiğinde karşı tarafa yükümlü olduğu maddi zararları karşılayan bir sigorta türüdür. Sadece ülkemiz sınırları içinde geçerli olan bu sigorta türü, bir hasar veya kaza durumunda sigortası yapılan aracın zararlarını karşılamaz. Sadece kaza durumunda zarar gören diğer aracın zararlarını karşılar. Bu sayede öyle bir durumda cebinizden para çıkmaz. Ayrıca şunu bilmek de fayda var ki eğer bir aracın Zorunlu Trafik Sigortası yoksa o aracın trafiğe çıkamaz, yasal değildir. Bu sigortayı yaptırmak ücretli olacaktır. Şimdi sizlere en uygun zorunlu trafik sigortası yapan firmaları söyleyeceğiz.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmazsanız Ne Olur?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her motorlu taşıt sahibi her yıl düzenli olarak aracına bu sigortayı yaptırmak zorundadır. Zorunlu Trafik Sigorta’nız bittiğinde yenilenmek zorundadır. Aksi taktir de sigortasız araçla trafiğe çıkılmaz. Eğer araç sigortasız bir şekilde trafikte yakalanırsa aracın trafiğe çıkmasını engellemek amacıyla araç anında bağlanır ve trafik şubelerine ait otoparklarda bekletilir. Ayrıca aracı çıkartasıya kadar da o otoparkın günlük ücreti de ödenmek zorundadır.

  • Peki sigortasız olduğu için bağlanan araç nasıl geri alınır?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası 2019 (Teklif Al)

Öncelikle aracın Zorunlu Trafik Sigortası yenilenmesi yani istenilen tutarın ödenmesi gerekir. Ardından aracın götürüldüğü otoparka gidip oradaki görevli memura durumu bildirip belgelerinizi göstermek zorundasınız. Daha sonra da araçla sigortasız bir şekilde trafiğe yasal olmayan bir durumda çıkıldığı için para cezası kesilir ve ödenir. Son olarak da otoparka olan borcunuzu ödeyerek araç çıkarılır.

Sigorta Poliçesi (Belgesi) Arabada Bulundurulmalı mıdır?

Sigorta Poliçesi 2013 yılına kadar arabada bulundurulması zorunluydu. Fakat daha sonradan yapılan bir düzenlemeyle araçlarda bulundurulma zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır. Trafik denetim görevlileri kontrol sırasında ellerindeki cihazlarla aracın plakasını sorgulayarak o aracın Zorunlu Trafik Sigortası olup olmadığını kolayca öğrenebilir.

En uygun Zorunlu Trafik Sigortası Veren Şirketler Hangisidir?

Zorunlu Trafik Sigortası araçtan araca değişiklik gösterir. Aracın modeli, yaşı ve motor gücüne, aracın ruhsat sahibinin önceden kaza geçirmiş olup olmadığına bakılarak sigorta şirketleri tarafından fiyat biçilir. Ruhsat sahibinin yaşı bile fiyatın belirlenmesinde rol oynar. Ülkemizde bu yıl içerisinde fiyatlardaki artışlar elbette bu konuyu da etkiledi ve araç sahipleri için en uygun Zorunlu Trafik Sigortası yapan şirketler merak konusu oldu; İşte o şirketler?  • PTT Sigorta

PTT sigorta kendi bünyesinde en uygun fiyatları sunmak için kurulan bir platformdur. PTT sigorta birçok şirketin aracılık hizmetlerini yaparak bu platformda şirketlerin talep ettiği fiyatları sunarak karşılaştırır ve böylece araç sahipleri en uygun fiyatı kolay bir şekilde karşılaştırarak görebilirler. PTT Sigorta’nın platformunda bulunan şirketler; Groupama, Mapgre, HDI, Güneş Sigorta, RaySigorta, AIG, Ankara Sigorta, Generali ve AXA Sigortadır.

  • Aksigorta
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Trabzon Senetle Borç Para ve Kredi Veren Yerler

Sunduğu kampanyalardan faydalanarak Zorunlu Trafik Sigorta’nızı yaptırmanız mümkündür.  Aksigorta da Zorunlu Trafik Sigortası için aracınızın özelliklerine göre size en uygun teklifi sunan şirketlerden biridir. Bu sigortayla birlikte dışarı etkenlerden dolayı aracın zarar görmesi durumunda da yaptırabileceğiniz uygun fiyata sigortalar da vardır. Ayrıca kredi kartınıza da taksit imkanı sunmaktadır. Bu imkanlardan ta da diğer avantajları öğrenmek istiyor veya başvurmak istiyorsanız 444 27 27 numaralı telefonla iletişime geçip sigorta hakkında dilediğiniz bilgi ve teklifleri alabilirsiniz.

  • Anadolu Sigorta

Bir İş bankası şirketi olan Anadolu Sigorta da müşterilerine sağladığı uygun fiyatlarla her yıl binlerce Trafik Sigortası’nı gerçekleştirmektedir. Diğer şirketlere nazaran bir daha pahalı olmasına rağmen yukarıda söylediğimiz diğer kriterlerin yanında aracın plakası, kayıtlı olduğu il veya ilçeye bakarak müşterilerine belirli fiyat aralıkları sunar. Ve unutmamak lazımdır ki güvenilir sigorta şirketlerinin başında gelmektedir. Bu yüzden müşterilerine en muhtemel kampanyalarla poliçesini belirler. Anadolu Sigorta’nın farklı teminatları bir arada sunan kampanyaları hakkında detaylı bilgi için 0 850 724 08 50 numaralı hizmeti arayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Anadolu Sigorta’nın Süper Trafik Sigortası’nda artan mali sorumluluk limiti 1.000.000 TL’iken Sınırsız trafik sigortasında bu limit sınırsızdır.

Yukarı da belirttiğimiz PTT Sigorta ile sunduğu şirketler, Aksigorta ve Anadolu Sigorta’nın da yanında Allianz Sigorta ve Halk Sigorta’larıyla da iletişime geçip size en uygun teklifleri alabilirsiniz.

Allianz Sigorta için iletişim numarası : 444 1 545

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bireysel Emeklilik Sistemine Girmek İçin 7 Neden

Halk Sigorta için iletişim numarası: 444 1 545

Bu sene ekonomimizdeki fiyat artışı sigorta masraflarını de etkiledi. Bu yüzden her yıl yaptırılması zorunlu olan Zorunlu Trafik Sigortası için en uygun fiyat veren şirketler araç sahibi bireylerin merak konusu olmuştur. Biz de bu yüzden yukarıda sizin için bu şirketleri araştırdık ve isimleri ile iletişim bilgilerini sizlerle paylaştık.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *