Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi (60 Ay) 2019
24 Oca, 2019 15:32 tarihinde eklendi

Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi (60 Ay) 2019

Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi (60 Ay) 2019

Esnafa 30 bin faizsiz kredi başvurusu yapmak ve bu devlet desteği ile kendi nakit ihtiyacı karşılamak isteyen esnafsanız bu yazımızı sizler için hazırladık. Ticaret işinin canlanması için ve esnafı sıcak paradan yana rahatlatmak için devlet tarafından faizsiz kredi verilmektedir. Halkbank aracılığı ile yapılan bu kredi 60 ay vadeye kadar verilmektedir. Bu kredi faizsiz kredi olacaktır. Açıklanan karar ise bankadan daha önce esnaf kredisi alan vatandaşlara ilişkin, faiz indirimi yapılması kararlaştırılmıştır. 1.5 milyon esnaf vatandaşımız da bu kredi imkanından faydalanmak ve aynı zamanda esnafa düşük faizli kredi almak için Halkbank’a başvuru yapması gerekmektedir.

Esnaflar faizsiz kredi haberini uzun zamandır bekliyorlardır. Bu haberin gelmesiyle  birlikte esnaflar ticaret hayatında önemli bir aşama kaydedebilirler. 30 bin lira faizsiz kredi kapsamında esnaflar şu koşullarda bu kredilerden yararlanabilecekler.

  • Terör sebebiyle iş yeri zarar gören esnaflar
  • İşleri durgun olan ve yatırım yapması gereken esnaflar
  • Doğal afetler yüzünden işine ara veren ve tadilat masrafları olan esnaflar

Eğer sizde esnafa faizsiz kredi kullanmak istiyorsanız yukarıda ki şartlara uygun olan bir esnaf olmanız gerekmektedir. Halkbank yoluyla alacağını bu krediyi her türlü ihtiyaçlarınız içinde kullanabilirsiniz. Ayrıca 60 ay vadeli ödeme tablosu oluşturarak da zor durumda kalan esnafa yardım edilecektir.

Esnaf Kredisi Almak İçin Şartlar Nedir?

Bu krediyi almanız için esnaf kefalet kooperatifine başvurmanız gerekmektedir. Esnaf kefalet kooperatiflerinden yapılan bu başvuruya da uygun bir müşteri olmanız gerekir. 2016 yılında başlayan bu kredide verilen miktar ilk 6 ayda tüketilmiş ve her sene arttırarak daha fazla kişiye destek olunmak istiyordur. Esnaf kefalet kredisi olarak da geçen bu kredi türünde bir çok insan bu krediden faydalanacaktır. Dilerseniz şimdi bu kredinin alınabilmesi için gerekli şartlarını inceleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kobilere İpotek Karşılığı Kredi QNB Finansbank'ta (1 Milyon TL)


  • Esnaflara verilen bu kredi 60 ay vadeli olarak faizsiz verilecektir. Bu krediyi almak için kredi iki aşamalı başvuru yollarını takip etmeniz gerekmektedir.
  • İlk olarak esnaf kefalet kooperatifine başvuru yapmanız gerekecektir.
  • Kooperatif başvuruları değerlendirecektir ve sizin kredi isteğinizi Halkbank’a gönderecektir. Dosyanız Halkbank’a gelmeden önce, esnafın ihtiyacını, mali durumunu ve ödeme dengesini inceleyecekler ve ona göre krediniz onaylanacaktır.
  • Kredi almak istediğiniz tutara göre esnaf taleplerine göre istenilen krediler onaylanacaktır.
  • Taksitlerinizin ödenebilir olması ve her talebin değerlendirmeye açık olması da sizin kredi onayınızı arttıracaktır.

Esnaf İçin Faizsiz Kredi

Esnafa faizsiz kredide en düşük taksit 500 TL olacaktır. 500 TL taksitlerle başlayacak olan 30 bin lira faizsiz kredide 60 ay vade ile ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Ayrıca esnaf aylık ödeme tutarını kendi de belirleyebilecek. 500 TL’nin altına düşmemek kaydıyla herkes ödemek istediği tutara göre vade yaptırabilecek. Faizsiz kredi dışında diğer ihtiyaçlarınız içinde düşük faizle kredi alabilirsiniz. Bu şekilde acil nakit ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Esnaf kredisi almak istiyorsanız ilk kez bu krediye başvurmanız gerekmektedir. Daha önce faizsiz kredi ve ya devlet destekli hibe kredisi aldıysanız bu kredi kampanyasından yararlanamazsınız. Bu şekilde diğer esnaflarında kredi alma önleri açılmış olur. Devlet herkese hibe desteği ile kredi vermek imkanı vermiştir. Sizde devletin bu hizmetlerinden yararlanabilir ve kredi hizmetinden nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Esnaflar İçin Diğer Kredi İmkanları

Esnaflar için faizsiz kredi dışında devlet destekli bir çok hibe destekli kredi alabilirsiniz. Devlet tarafından KOSGEB destekli 150 bin hibe ve 500 bin liraya kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Diğer yazılarımızdan KOSGEB Kredisi adlı makalemizi okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca devlet destekli kamu bankaları her esnafa düşük faizli kredi imkanı vardır. Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’a giderek bu krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 (Helal Kredi)

Yukarıda sizlere Esnafa 30 bin TL faizsiz kredi hakkında bilgiler verdik. Ayrıca çiftçiler içinde bir çok kredi imkanı vardır. Bir önceki yazımız olan Genç Çiftçiye Hibe Kredi makalemizi okuyarak bu kredi hakkında bilgiler alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *