Esnafa Düşük Faizli Kredi 2019 (Esnaf Kefalet Kredisi)
28 Oca, 2019 11:37 tarihinde eklendi

Esnafa Düşük Faizli Kredi 2019 (Esnaf Kefalet Kredisi)

Esnafa Düşük Faizli Kredi 2019 (Esnaf Kefalet Kredisi)

Esnafa düşük faizli kredi için kolları sıvayan hükümet yeni bir kampanya duyurmuştur. Esnaf Kefalet kredisi almak isteyenler, kamu bankası olan Halkbank aracılığı ile bir çok kredi çeşitleri sunmaktadır. 2019 yılında da devlet destekli birçok krediye başvuru yapabilirsiniz. Esnaflara ve sanatkarlara verilen bu kredilerin toplamda 22 milyar lira olduğu söylenmektedir. Bu kredilerden isteyen tüm esnaflar başvuru yapabilmektedir. Şimdi sizlere esnafa düşük faizli kredi hakkında bilgiler verelim.

Esnafa Düşük Faizli Kredi

Bu yılda esnafa bir çok kredi çeşidi sunan Esnaf Kefalet Kooperatifleri, tüm esnaflara geçen yıllarda olduğu gibi Halkbank üzerinden kredi verilecektir. Sizde kredi çeşitlerine göre başvuru yapabilir ve düşük faizle ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz kredi çeşitlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. İşte krediler.

İşletme Kredisi İskonto Kredisi Aylık Eşit Taksitli İşletme Kredisi
Şoför Taşıt Edinme Kredisi Şoför Esnafına Taşıt Onarım Kredisi Servis Aracı, Kamyon Yenileme Kredisi

Bu kredilere başvurmak için ve detaylı bilgi için www.teskomb.org.tr adresini de ziyaret edebilirsiniz. Bu kredilerde esnaf ve sanatkarlar olarak %4 ile %5 faizle kredi verilmektedir. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu yıl verilmesi beklenen kredi miktarı da 22 milyar TL’dir.

Esnafa Düşük Faizli Kredi Başvurusu

Bu kredide vade olarak 12 aydan 60 aya kadar vade yaptırabilirsiniz. Kredi taksitlerinizi işletmenize göre aydan aya, 3 aydan aya veya 6 aydan aya yapabilirsiniz. Her kredide olduğu gibi bu kredide de üst limit vardır. Bu kredilerin en üst limiti 200.000 TL (200 bin)’dir. Bu kredilerde vadeye göre de faiz uygulanmaktadır. 12 aya kadar olan vadelerde %4, 12 -60 ay arası vadelerde ise %5 faiz uygulanacaktır. Masraflarla yıllık %7, %8’i geçmemektedir. Bu krediye başvurmak ve kullanmak için ilk olarak Esnaf Kefalet Kooperatiflerine başvurmak gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kobilere 10.000 TL Nefes Kredisi Veren Bankalar (Destek Kredisi)


El Emeğine Kolay Kredi Veriliyor

Eğer dokuma işi yapıyorsanız daha kolay kredi alabilirsiniz. Geleneksel, kültürel, sanatsal değer olan ve kaybolmaya yüz tutmuş el dokuma işleri, bastonculuk, bakır işletmeciliği, yazmacılık, çini ve çömlek yapımı gibi işleriniz varsa ve “Esnaf Veri Muafiyet Belgesi” sahibi esnafsanız bu kredilerde hiçbir şekilde faiz alınmayacaktır. Bu işin eğitimini almak istiyorsanız ve bu işi yapmak istiyorsanız da devlet size faizsiz kredi verecektir.

Kredi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kredileri almak için özellikle esnafın ipotek şartını yerine getirmesi gerekir. Ayrıca ipoteğin yanında gerekli durumlarda kefil istenebilir ve ticari işletme rehni talep edilebilir. Bu yüzden bu şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Esnaf kefalet kredisi almak istiyorsanız, esnaf ve sanatkar olmak, bu kurumun siciline kayıtlı bulunmak ve iş adresinizin de kooperatifin çalışma bölgesinde bulunması gerekmektedir. Aksi taktirde başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Esnaf ve sanatkarlar odası üyelik ücreti almamaktadır. Kooperatifler aracılığı ile alacağınız 100 bin lira kredide 5 yıl vadeli yaptığınızda ödeyeceğiniz miktar 120 bin lira olacaktır. Bu kredilere 2 milyona yakın esnafların hepsi başvuru yapabilir. Esnaf ayrımı yapılmamaktadır. Yukarıdaki şartlara uygunsanız bu kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ama unutmamanız gereken tek kural bu başvuruyu bağlı olduğunuz kooperatiflerde yapmanız gerekmektedir. Krediniz onaylandıktan sonra Halkbank’a gidecek ve kredi işlemlerinizi orada tamamlayacaksınız. Kredi ödemelerinizi de Halkbank’a yapacaksınız. Bu kredi başvurusunda hiçbir ücret talep edilmemektedir. Ayrıca bu kredi için ayrı bir aidat da ödemeyeceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Halkbank Esnaf Kredisi 2019 (ESNAF KEFALET KREDİSİ FAİZ ORANLARI)

Yukarıda sizlere esnafa düşük faizli kredi hakkında bilgiler verdik. Esnaf kefalet kredisi almak istiyorsanız Esnaf ve sanatkar olmanız gerekir ve bu kuruma kayıtlı bir sicilinizin bulunması gerekir. Bu konu hakkında soru, görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmına bildirebilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Esnafa Faizsiz 30 Bin Kredi adlı makalemizi de okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *