Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 (Helal Kredi)
30 Oca, 2019 17:41 tarihinde eklendi

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 (Helal Kredi)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 (Helal Kredi)

Bankalardan kredi başvurusu yaptığımız zaman bankaların bize uyguladığı faizlerden çokça şikayetçi olmaktayız. Bu sebeple hep aradığımız faizsiz kredi olmaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar ülkemizde 5 tane bulunmaktadır. Bu bankalar katılım bankaları olup islami şartlara göre kredi vermektedir. Bir başka adıyla da Helal kredi olan bu kredi başvuru yaparak faizsiz olarak kredi kullanabilirsiniz.

Helal Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi olarak adlandırılan bu kredilerde bankalar sizden hiç bir şekilde faiz almamaktadır. Bu kredilerde katkı payları devreye girerek sizden hiç bir şekilde faiz ödenmesi talep edilmemektedir. Bu sistem ihtiyaç kredisi, ipotek karşılığı kredi, taşıt kredisi, konut kredisi ve diğer tüm kredilerde geçerli bir uygulamadır. Sizde faizsiz kredi almak istiyorsanız ve bu kredilerinizde faiz ödemek istemiyorsanız katılım bankalarına başvuru yaparak kredi alabilirsiniz. Hem helal krediden faydalanmış olursunuz hem de ihtiyaçlarınızı islami usullere göre karşılamış olursunuz.

Faizsiz kredi veren bankalar katılım bankaları tarafından verilmektedir. Bu bankalar sizden faiz yerine kar payı adı altında bir sistemle komisyon almaktadır. Kar payı oranları aylık ödeyeceğiniz taksitlere yansımaktadır. Katılım bankaları hem özel olarak hem de kamu bankası olarak ülkemizde yer almaktadır. Albaraka Türk Katılım bankası, Türkiye Finans Katılım bankası, Kuveyt Türk Katılım bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası olarak 5 tane ülkemizde hizmet veren faizsiz kredi veren banka vardır. Sizlerde yakınınızda bulunan bu bankaların şubelerine giderek helal kredi alabilir ve daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  5.000 TL Kredi Çekmek İçin Anında Kredi Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

Al Baraka Türk Katılım Bankası

Al Baraka Türk Bankası ülkemizde 30 yılı aşkın hizmet veren bir bankadır. 1985 yılından beri ülkemizde katılım bankası olarak hizmet veren bu banka faizsiz kredi veren ilk bankalardan da bir tanesidir. Türkiye’de en çok tercih edilen helal kredi veren banka olan Al Baraka Türk Katılım Bankası , ana krediler haricinde hac ve umre kredileri de vererek müşterilerine hızlı kredi imkanları sağlayan bir bankadır. Faizsiz konut kredisi veren bankalar arasında da en çok tercih edilen banka olan bu bankaya şubelerine giderek hızlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım bankası bir kamu katılım bankası olarak ülkemizde hizmet vermektedir. T.C Ziraat Bankası’na ait olarak hizmet veren bu bankadan da ihtiyaç,konut ve taşıt kredilerini faizsiz bir şekilde alabilirsiniz. Son zamanlarda bir çok müşterinin tercih ettiği Ziraat Katılım bankası gün geçtikçe de müşteri portföyünü yükseltmeyi başarmıştır. Sizde helal kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın Ziraat Katılım Bankasına giderek bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası

Vakıfbank’a ait olan bu katılım bankası da diğer katılım bankaları gibi hızlı ve anında faizsiz kredi veren bankalardan bir tanesidir. Özellikle yeni ev almak isteyenlerin ve helal kredi ile almak isteyen müşterilerin en çok tercih ettiği katılım bankalarından biri de Vakıf Katılım Bankasıdır. Vakıf Katılım bankasına kredi başvurusu yapmanız için en yakın şubeye giderek yapacağınız başvuru daha sağlıklı olacaktır. Bire bir başvurularda daha detaylı bilgi alabilir ve kar payı oranlarını direk öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  100.000 TL Faizsiz Konut Kredisi 120 Ay Vade (Vakıf Katılım)

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Bu katılım bankasının merkezi Kuveyt’tedir. Faizsiz kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi de Kuveyt Türk Katılım Bankasıdır. Özellikle taşıt kredilerinde verdiği faizsiz ve helal kredi ile müşterilerin daha çok ilgisini çekmektedir. Verdikleri kredilerde tamamen islami şartlara uygun olan bu bankadan ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve ipotek karşılığı kredi başvurusu yaparak ihtiyaçlarınızı giderebilir ve nakit sıkıntınızı anında halledebilirsiniz. Sizde bu kredilerden bir tanesine başvuru yapmak istiyorsanız en yakın Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası 

Katılım bankalarından %100 yerli sermaye olan bankalardan bir tanesi de Türkiye Finans Katılım Bankasıdır. Düşük kar payı ve uzun vadelerle faizsiz kredi başvurunuzu bu bankalardan yapabilirsiniz. Özellikle yeni evlenecek çiftler için başlatığı kampanyada evinize alacağınız eşyaları bu banka kredisi adı altında alabilirsiniz. Bu bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuzda size kart verilecek ve bu karttaki limiti nakit çekimi yapmadan kullanabilirsiniz. Eşyanızı ve ya herhangi bir ihtiyacınızı almak için ayrı bir kredi olan bu krediye başvurmak için en yakın Türkiye Finans şubesine gidebilirsiniz.

Yukarıda sizlere faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Hangi bankalardan faizsiz kredi alabilir, hangi bankalardan nasıl başvuru yapabilirsiniz hepsinin bilgisini sizlere sunduk. Sizde bu bankalardan helal kredi alabilirsiniz. Bu krediler ile ilgili ayrıca soru,görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmına ileti yazabilirsiniz. 24 saat içinde arkadaşlarımız sorularınıza cevap verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank'tan Anında 90.000 TL Kredi Başvurusu


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *