Faturalı Hatta Kredi Veren Operatörler (Detaylı Anlatım 2019)
30 Oca, 2019 14:00 tarihinde eklendi

Faturalı Hatta Kredi Veren Operatörler (Detaylı Anlatım 2019)

Faturalı Hatta Kredi Veren Operatörler (Detaylı Anlatım 2019)

Faturalı hattınıza kredi almak ister misiniz? Son zamanlarda internette para aramak ve ya kredi çekmek isteyenlerin karşısına çıkan sorulardan bir tanesi. Faturalı hattıma kredi. Faturalı hattınıza kredi veren operatör yoktur. Faturalı hattınıza tanımlanan cep telefonu ve ya başka bir elektronik alet vardır. Yani size hiç bir operatör kredi vermez. Sadece telefon verirler. Şimdi sizlere bunun nasıl olduğunu açıklayacağız.

Faturalı Hatta Kredi

Faturalı Hatta Kredi veren yerler genelde 1000 TL – 5000 TL arasında değişen miktarlarda size kredi hizmeti sunmaktadır. Dikkat ettiyseniz bazı operatörlerde vade 24 ay iken bazı operatörlerde vade 36 aya kadar çıkabiliyor. Bankalardan kredi alamayan ve ya kredi notu düşük olan vatandaşların başvurduğu bu yöntem aslında oldukça basit bir yöntem. Kullandığınız telefon hattının üzerine eğer düzenli ödüyorsanız telefon almanız için size puanınız kadar alabileceğiniz elektronik bir cihaz tanımlanmıştır. Örneğin 4000 TL’lik bir telefon alabiliyorsanız siz bu telefonu alıp kutusunu hiç açmadan değerinde satabilir, nakit ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz. Ödeme işlemi içinde telefon aldığınız hattınıza aylık olarak yapabilirsiniz. Bunu zaten size operatördeki arkadaşlar açıklayacaktır. Kendi ödemenize göre bunu taksitlendirebilirsiniz.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Ülkemizde bir çok vatandaşımız kontörlü telefon yerine daha cazip olan faturalı hat kullanmaktadır. Faturalı hat kullanırken faturalarınızı eğer düzgün ödüyorsanız, bu sizin operatörünüzden puan kazanmanıza sebep olur. Bu kazanılan puanlarla operatörün size sunduğu telefonları alabilirsiniz. 5000 TL’ye kadar telefon olduğunu var sayalım. 5000 TL’lik telefon onaylandıktan sonra onu kutusunu açmadan ister kendiniz isterse telefoncular yardımıyla değerinde satabilirsiniz. Bu da size nakit olarak dönmüş olur. İşte reklamlarda çıkan faturalı hatta kredi bu şekilde oluyordur. Ayrıca o reklam veren kişilerde iş takibi için komisyon almaktadırlar. 3000 TL onaylandığını var sayarsak bu sizin için bir işe yaramaz. Eğer yapabiliyorsanız kendiniz bu şekilde faturalı hattınıza kredi çekebilirsiniz. Başvurmak için kendi operatörünüzün resmi bayisinden giderek sorgulama yapabilir ve ya müşteri temsilcisini arayarak yardım isteyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ING Bank Müşterilerine Özel Vadesiz Altın Hesabı (Güncel)


ÖNEMLİ: Acil olarak paraya ihtiyacınız var ve bankalardan kredi alamıyorsanız, yukarıda yazdığımız yöntem size çok cazip gelecektir. Dikkat etmeniz gereken sadece dolandırıcıların kurbanı olmayın. Bu işleri yapan düzgün insanlar olduğu kadar dolandıran insanlarda vardır. En güzel yöntem sizin kendinizin araştırıp da cihaz başvurusunda bulunmanız. Eğer araştırmalar sonucu bu işlemi yaparsanız kredi çekmiş gibi nakit ihtiyacınız olup aylık taksitlerle ödersiniz.

Cihaz başvurusunda bulunmak için nelere dikkat etmemiz gerekir?

Öncelikle faturalı hattınızı en 6 – 12 ay arasında olmalıdır. Faturalı hattınızın özellikle son 6 ayı düzenli fatura ödemesi yapmanız gerekir. Pahalı cihazları alabilmeniz için tarifeniz en ucuz tarife olmamalıdır. Daha önce hattınız üzerinden cihaz aldıysanız, bu cihaz ödemesi boyunca ceza yememeniz gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz cihazın tarifesine ek olan paket içersinde olması gerekmektedir.

Eğer bu şartlara uygunsanız, en yakın telefon operatörünüzden cihaz başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Notu Önemlimi?

Faturalı hattınıza ek cihaz almanız için sizden sadece o hat üzerinden yaptığınız fatura ödemelerini göz önünde bulundururlar. Örneğin Turkcell ile avukatlık oldunuz ama Türk Telekom’dan cihaz alabilirsiniz. Bankalardan da kredi notunuz düşük ve avukatlık bir durumunuz varsa yine de cihaz alabilirsiniz. Cihaz kampanyaları tamamen operatörle müşteri arasındaki bağın kuvvetliliğine bakıyordur. Yani siz faturalarınızı düzenli öderseniz size en güzel cihazı tanımlayabiliyorlar. Ama eğer faturalarınız da gecikme var ve ya hattınız kesildikçe ödüyorsanız cihaz almak işini başka bir bahara ertelemeniz gerekmektedir. Son 6 ay ödemenize çok dikkat edin. 6 ay ödemeniz sizin cihaz almak için puan almanıza sebep olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi

Yukarıda sizlere Faturalı Hatta kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız ve banka harici kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, yukarıdaki yöntemleri kullanarak kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca diğer yazılarımızdan olan

makalelerimizi de okuyarak bu konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Soru, Görüş ve Önerileriniz için aşağıdaki yorumlar kısmına görüşünüzü bildirebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *