Garanti Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri
18 Mar, 2019 11:02 tarihinde eklendi

Garanti Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Garanti Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Garanti Bankası, ülkemizde bankacılık sektöründe çok tercih edilen bankalardan bir tanesidir. Bu sebeple Garanti Bankası ATM‘leri kullanarak para çekme ve para yatırma işlemleri yaparak bankanın hızlı ve güvenilir olması avantajını kullanarak işlemlerinizi tamamlarsınız. Yalnız Garanti Bankası bu işlemleri yapmanız için müşterilerinin güvenliği için limit oluşturmuştur. Bu limitler doğrultusunda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı okuyarak bu limitler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti

Ülkemizde yüzlerce şubesiyle hizmet vermekte olan bu banka, hizmetlerini sadece şubeleriyle değil ülkenin her yerinde bulunan ATM’leriyle de hizmet vermektedir. Size en yakın Garanti Bankası ATM’si, Garanti Bankası İnternet Bankacılığı, Mobil şube ve Müşteri Hizmetleri numarası olan 444 0 333‘ü arayarak bütün bankacılık işlemlerinizi kolayca ve kesintisiz bir şekilde yapabilirsiniz.  Garanti Bankası ATM’leri üzerinden yapacağınız pek çok işlem için imkan sağlayan Garanti Bankası ATM üzerinden para çekmek için de para çekme limiti oluşturmuştur.

Garanti Bankası ATM para çekme limiti, bankanın müşteriler için hazırladığı, müşterilerin güvenliğinin sağlamak için oluşturulan limitlerdir. Garanti Bankası müşterileri kendi hesaplarından belli bir miktar para çekebilmektedir. Müşterinin geriye kalan parası da doğacak bir dolandırıcılığı önlemek için hesabında bekletilmektedir. Bu durumda Garanti Bankası ATM Para çekme limiti 2000 TL olarak uygulanmıştır. Eğer 2000 TL üzerinde para çekmek istiyorsanız bankanın size uyguladığı belli başlı komisyon uygulamaktadır. O çekilen paranın da bir limiti vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Senetle Motor Satan Yerler (Elden Taksitle Motor Alımı)


Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Garanti Bankası ATM üzerinden para çekme limiti olduğu gibi müşterilerin güvenliklerini koruma amaçlı ATM para yatırma limiti de vardır. Bu işlem müşterilerin hesaplarını güvence altına almak için uygulanmaktadır. Garanti Bankası ATM’ye para yatırmak için 10 TL ve katları banknotlar ile işlem yapmalısınız. Garanti Bankası ATM’lerine para yatırmak için bir kişinin günlük para yatırma limiti 12.000 TL’dir. Eğer 12.000 TL üzeri para yatıracaksanız 12.000 TL’yi yatırıp ertesi gün de aynı miktarı yatırabilirsiniz. Ayrıca para yatırma işlemlerinde tek seferde yatırılacak olan banknotların en fazla 40 kadar olması gerekmektedir.

Garanti ATM İşlem Ücretleri

Garanti Bankasından yapacağınız ATM’ler üzeri işlemlerde bazı durumlarda banka sizden komisyon ve ücret almaktadır. Garanti Bankası ATM’leri üzerinden kartlı olarak başka birinin hesabına havale yaparsanız 8 TL işlem ücreti uygulanmaktadır. Kartsız olarak yaparsanız ise 12 TL işlem ücreti ödemek zorunda kalacaksınız. Yalnız bu para miktarına da dikkat etmelisiniz. Yatırılan paranın 500 TL ve üzerinde olması halinde bu ücret 15 TL olacak ve ayrıca mesai dışı işlem yaparsanız 18 TL’ye kadar işlem ücreti ödemiş olacaksınız.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *