Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi
25 Mar, 2019 22:16 tarihinde eklendi

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi

Garanti bankası ülkemizde tercih edilen ilk 5 bankadan bir tanesidir. Özellikle kredi kartı ve verdiği bayram kredileri ile bir çok müşterinin tercih ettiği banka olan bu bankadan her türlü müşteriler kredi başvurusunda bulunabilirler. Garanti bankası son teknolojik olayları da bankasına ekleyerek hızla büyüyen bankalar arasına girmektedir. Bu bankadan ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, esnaf kredisi ve ipotekli kredisi başvuruları yapabilirsiniz. Eğer sizde bu kredi türlerine başvuru yaptıysanız ve kredi sonucunu henüz öğrenmediyseniz bankanın uygulattığı yöntemlerle kredi başvuru sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu konumuzda sizlere Garanti bankası kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi nasıl olur bilgisini vereceğiz. Yazımızı okuyarak bu başvuru sonucu öğrenme işlemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte Detaylar.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Kredi başvuru sonucunu öğrenmeden önce Garanti bankası kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir bunları öğrenelim. Garanti bankası diğer bankalar gibi gelir belgesiz ve ya çalışmayan kişilere kredi vermemektedir. Kredi başvurusunda bulunduğunuzda eğer özel sektör çalışanıysanız, en az 3 ay SGK kaydınızın olması gerekmektedir. Eğer SGK kaydınız yoksa bu bankadan kredi alamazsınız. Ayrıca bu bankadan kredi alacak kişilerin banka sicili iyi olması, başka bankaya gecikmesi olmaması ve kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Bu tüm kredi türlerinde geçerlidir. Garanti bankası diğer bankalara nazaran kolay kredi veren ama zor kredi onaylayan bir bankadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi (5-Banka)

Garanti Bankasından kredi başvurusu yapmak istiyorsanız banka şubelerinden ve ya www.garanti.com.tr adresinden hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzdan sonra ön onay gelecek ve kredi kullandırımı yapılması için evraklarınızı bankaya vermeniz gerekecektir. Bu durum bazen kredi başvurusundan sonraki güne kalabilir. Ayrıca Garanti Cep uygulaması ve internet bankacılığı üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Buradan yaptığınız kredi başvurularında onay gelirse şubeye gitmeden kredinizi hesaba atabilirsiniz.Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Garanti bankasından kredi başvurusu yaptınız ve başvuru sonucunu henüz öğrenmediyseniz bir çok yolla başvuru sonucu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için ilk önce müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 444 0 333 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayarak Başvuru sonucumu öğrenmek istiyorum derseniz anında gerekli menüye yönlendirilir ve başvurunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu menüde kredinizin hangi aşamada olduğunu ve ya olumlu-olumsuz olma durumunu anında görebilirsiniz.

www.garanti.com.tr sitesinden de başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Başvuru sonucu öğrenme menüsüne gelerek bilgilerinizi yazdıktan sonra kredinizin hangi aşamada olduğunu madde madde görebilirsiniz.  Eğer kredinizin onayını görürseniz garanti bankasına giderek kredinizi kullanabilirsiniz. Bu sorgulama ekranından tüm kredi başvurularını öğrenebildiğiniz gibi ayrıca kredi kartı başvuru sonucunuzu da öğrenebilirsiniz.

En son kredi başvuru sonucu sorgulama işlemi ise mesaj yani SMS ile kredi başvuru sorgulama işlemidir. Eğer kredi cevabınız size gelmediyse cep telefonunuzdan büyük harflerle SONUC yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C Kimlik numaranızı yazarak 3390‘a gönderirseniz dakikalar içersinde kredi sonucunuz size mesaj olarak bildirilecektir. Eğer krediniz onaylandıysa ne kadar onaylandığı mesaj da yazacaktır. Eğer kredi başvuru sonucunuz henüz belli olmadıysa işleminize devam eden bir mesaj alacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi 2019 (Başvuru ve Şartlar)

Yukarıda sizlere garanti bankası kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi nasıl yapılır bundan bahsettik. Sizde bankalardan kredi başvurusu yaptınız ve kredi başvuru sonuçlarını öğrenemediyseniz sitemizdeki konulara bakabilirsiniz. Verdiğimiz yöntemlerle kısa bir süre içersin de başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *