Garanti Bankası Konut Kredisi 2019 (Faiz Oranları ve Başvuru)
16 Şub, 2019 18:14 tarihinde eklendi

Garanti Bankası Konut Kredisi 2019 (Faiz Oranları ve Başvuru)

Garanti Bankası Konut Kredisi 2019 (Faiz Oranları ve Başvuru)

Garanti Bankası Konut Kredisi 2019 için gerekli evraklar şu şekildedir.

 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • İkametgâh Belgesi
 • Alacağınız Evin Tapu Fotokopileri

Bu evrakları tamamladığınızda bankaya giderek kolayca konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Garanti Bankası ev kredisi ile 120 ay vade yapabildiğiniz gibi 240 ay vade ile de konut kredisi alabilirsiniz. Bugün itibari ile Garanti Bankası faiz oranlarını güncelleyerek düşürmüş ve 120 ay vadeye kadar %1.75 oranından, 240 ay vadeye kadar da %1.99 oranından konut kredisi vermektedir. Bugün sizlere konut kredisi nasıl alabilirim ve bu kredinin özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz. Diğer bankaların konut kredileri kampanyalarını merak ediyorsanız aşağıdaki linklere tıklayarak yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Garanti Bankası Konut Kredisi Şartları

Garanti Mortgage olarak bilinen bu sistem ile kira öder gibi ev sahibi olmanız mümkündür. Yalnız bu krediye başvurmak için bankanın bazı şartlarına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Bunun için bankadan konut kredisi başvurusu yapmadan önce bankaya uygun müşterimisiniz bunun hakkında bilgiler toplamalısınız.

 • Öncelikle bu bankadan kredi alacak kişiler kredi notu iyi olması gerekmektedir. Kredi notu iyi olan kişiler Garanti Bankasından konut kredisine başvuru yapabilirler. Ama icra takibi olan, Kara Listede olan ve kredi notu seviyesi düşük olan kişiler bu bankaya başvuru yapsalar dahi kredi cevabı olumsuz olacaktır. Bu yüzden kredi notunuzun iyi olduğundan emin iseniz başvuru yapmanızı öneririz.
 • Ayrıca bu bankada kredi notunuzun iyi olması kadar gelir durumunuzun da düzenli olması önemlidir. Eğer sigortasız çalışıyor veya yeni bir işe başladıysanız bu bankadan hiçbir kredi ürününü kullanamazsınız. En az 90 gün sigortalı çalışıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca gelir düzeyinizin de alacağınız konut kredisini ödeyebilecek güçte olmalıdır.
 • Garanti Bankası Konut Kredisinde önemli olan bir diğer durum ise, eş durumudur. Eğer sizin siciliniz ve tüm banka şartlarınız uygun ama eşinizin kredi sicili kötü ise bu bankadan anında olumsuz yanıt alırsınız. Eş durumuna bakan bankaların başında Garanti bankası gelmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Konut Kredisi Ekspertiz Değerinin % Kaçına Kadar Kredi

Konut Kredisi Kullanım Aşaması Nasıldır?

Bu banka dahil tüm bankalardan alacağınız evin ekspertiz değerine göre kredilendirilirsiniz. Eğer aldığınız ev fiyatına göre kredi çıkar diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuzdur. Çünkü bankalar sizin aldığınız fiyata değil, ekspertiz raporuna göre kredilendirme yaparlar. Buda ekspertiz raporunun hepsine göre değildir. Gelen ekspertiz raporunun %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.200.000 TL ekspertiz raporu gelen bir evin 160.000 TL’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Kalan 40.000 TL’lik yani %20’lik kısmı bankaya teminat olarak vermeniz gerekmektedir. Eğer bu şartları kabul ederseniz kredi ödeme tablosu oluşturulur ve tapu işlemlerinden sonra krediyi kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası Konut Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

Aşağıda sizlere 120 ay ve 240 Ay vade ile örnek ödeme tablosu oluşturduk. Eğer bu bankadan kredi almaya karar verirseniz son güncel faiz oranlarını muhakkak banka veya resmi internet sitesinden öğrenmenizi öneririz. Çünkü faizler günlük, haftalık veya aylık olarak değişiklik göstermektedir.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
50.000 TL 60 Ay 1.352 TL
50.000 TL 120 Ay 999 TL
50.000 TL 240 Ay 1.003 TL
100.000 TL 120 Ay 1.999 TL
100.000 TL 240 Ay 2.007 TL
150.000 TL 120 Ay 2.998 TL
150.000 TL 240 Ay 3.011 TL
250.000 TL 120 Ay 4.998 TL
250.000 TL 240 Ay 5.019 TL

Yukarıda görüldüğü gibi 120 ile 240 ay vadelerde fiyat farkı yoktur. Sadece 10 yıl daha fazla ödeme yaparsınız. 240 ay oranlı konut kredilerini sitemiz adına önermiyoruz. Hesaplama yaptığınızda da bunun neden olduğunu göreceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Konut Kredisi Almak İçin Önemli Püf Noktaları

Garanti Bankası Konut Kredisi Taksit Seçenekleri

Bu bankanın da kendi şartlarına göre uyguladığı bir çok taksit seçeneği vardır. Bu seçenekler şunlardır.

 • Azalan Taksitle Ödeme
 • Sabit Faizli Konut Kredisi
 • Ara Ödemeli Ev Kredisi
 • Özel Ödemeli Konut Kredisi
 • Artan Taksitle Ödeme

Sizde bu taksitli seçeneklerden birisini seçerek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer faiz oranı hep aynı kalsın ve ödemeleri de aynı şekilde her ay ödemek istiyorum diyorsanız Sabit Faizli Konut Kredisi ödemelerini seçebilirsiniz.

Bugün sizlere Garanti Bankası Konut Kredisi hakkında bilgiler verdik. Bu kredi hakkında sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmına iletinizi yazabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda bulunan Konut Kredisi Almak İçin Önemli Püf Noktaları adlı yazıyı da okuyarak bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *