Genç Çiftçiye 30.000 TL Hibe Desteği 2019
24 Oca, 2019 11:00 tarihinde eklendi

Genç Çiftçiye 30.000 TL Hibe Desteği 2019

Genç Çiftçiye 30.000 TL Hibe Desteği 2019

Genç çiftçiye 30.000 TL hibe desteği süresi 2019 yılında uzatılmıştır. Eğer sizde şartlara uygun genç çiftçiyseniz bu hibe desteğine başvuru yapabilirsiniz. Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı tarafından başlatılan bu projenin adı “Genç Çiftçilere 30.000 TL Hibe Desteği Sağlanması” projesidir. Bu proje 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da devam edecektir. Bu başvuruları ne zaman yapacağınızı merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Şimdi sizlere Genç çiftçiye 30 Bin TL Hibe Desteği başvuruları hakkında yani genç çiftçi projesi ile ilgili bilgiler vereceğiz. İşte Detaylar.

30.000 TL Hibe Desteği Projesi

Bu hibe desteği şartlara uygun tüm genç çiftçilere Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı tarafından verilmektedir. Bu hibe desteğini almak isteyenler öncelikle bakanlığın resmi internet sitesinden ön kayıt yaptırması gerekmektedir. Bu sistemden gerekli bilgilere ve tüm ihtiyacınız olan dökümanlara ulaşabilirsiniz. Başvuru tarihleri ile ilgili bir şey henüz belli olmasa da proje tarihinin uzatıldığı haberi geldi. Başvuru tarihini bakanlığın duyuracağı tarihler arasında il ve ya ilçe tarım müdürlüklerine şahsen yapacaksınız. Aşağıdaki linki tıklayarak genç çiftçi kaydınızı yapabilirsiniz.

GENÇ ÇİFTÇİ KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ

30.000 TL Hibe Desteği Proje Süresi

2018 yılının 1 Ekim tarihinde son olan bu proje desteği 31 Mayıs 2019’a kadar uzatılmıştır. Ayrıca “ 1 Ekim 2018 tarihinde veya ek süre sonunda fiziki gerçekleştirmeleri tamamlanmış olan ancak yasal izinlerini alamamış yatırımlar için ise başvuru tatihinden 90 günü aşmamak kaydıyla yasal izinlerin alabilmesi için süre verilir.” Maddesi de 31 Mayıs 2019 olarak değişmiş ve yenilenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları ve Anlatımı 2019

Genç Çiftçi Proje Başvuru Şartları Nedir?

Bu projeye başvurmak için bir takım şartlara uygun bir çiftçi olmanız gerekmektedir. İşte şartlar aşağıda sıralanmıştır. • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
 • Genç Çiftçi İçin 18 yaşından büyük olmalı, 41 yaşından küçük olmalısınız.
 • Okuma- Yazma bilmelisiniz.
 • Başka bir işyerinde ücretli çalışmıyor olmanız gerekir.
 • Vergi Mükellefi olmamanız gerekir.
 • 15 büyükbaş veya 50 küçükbaş hayvandan fazla hayvana sahip olmanız gerekir.
 • Arıcılık projeleri için, 50’den fazla kovan sahibi olmanız şarttır.
 • Aynı hibe desteğinden daha önce almamış olmanız gerekir. Ayrıca ailenizden de birisi daha önce hibe desteği aldıysa, siz yine alamazsınız.
 • Bakanlığın verdiği tüm hibe programlarından yararlanmamanız gerekir.

Genç Çiftçi Hibe Desteği İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Eğer 30 bin hibe desteği almak istiyorsanız, başvurmak için gerekli belgeleri de yanınızda bulundurmanız gerekir. Bu belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanması sizin işinizin daha hızlı sonuçlanacağını gösterir. İşte bu hibe desteği için gereken belgeler.

 • Nüfus Cüzdanının Aslı ve Fotokopisi (Ehliyet, Pasaport kabul edilmez).
 • SGK’dan ücretli olarak çalışmadığınızı ispatlayan belge
 • Okur yazarlık belgesi. Okuma yazma bildiğinize dair.
 • Hibe Başvuru Dilekçesi
 • Proje hakkında gerekli bilgilerin içinde olduğu form
 • Taahhütname

Bu belgeler ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda sizlere Genç Çiftçiye 30 bin TL hibe desteği ile ilgili bilgiler verdik. Sizde eğer bu krediye başvuru yapmak istiyorsanız yukarıda verdiğimiz şartlara uygun bir çiftçi olmanız gerekmektedir. Genç çiftçilerin başvurabileceği bu hibe desteği 31 mayıs 2019 tarihine kadar uzatılmıştır. Sayfamızdaki Küçükbaş Hayvan Kredisi 2019 yazımızı okuyarak da bu krediler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki linkleri tıklayarak çiftçiler için kredi şartlarını öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hibe Hayvancılık Kredisi %50 Devlet Destekli (2019-2023)

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 2019 (Faiz Oranı ve Şartlar)  
Tarım Aletleri Kredisi 2019 (Çiftçi Kredisi)  
Çiftçilik Belgesi (ÇKS) Nasıl Alınır?  


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *