Halkbank EFT Saatleri Bilgileri (2018-2019)
6 Eyl, 2018 12:37 tarihinde eklendi

Halkbank EFT Saatleri Bilgileri (2018-2019)

Halkbank EFT Saatleri Bilgileri (2018-2019)

Halkbank üzerinden EFT işlemi yapmanız için Halkbank EFT Saatleri içersinde işleminizi gerçekleştirmeniz gerektirmektedir. Halkbank EFT Saatlerini 2018 ve 2019 yılları içersin de güncel olarak yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde kamu bankalarında yer alan Halkbank müşteri portföyü fazla olan bankalar arasında yer almaktadır. Devlet bankası olan Halkbank’ta müşterisi olup EFT ve HAVALE işlemlerini kolayca ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. EFT işlemlerini Halkbank’ın belirlediği saatler içersinde yaparsanız para transferiniz hızlı bir şekilde karşı tarafa iletilecektir.

Halkbank EFT Saatleri

Halkbank’tan yapacağınız EFT İşlemlerini Mesai saatleri içersinde yaparsanız 5 ile 30 dakika arasında karşı tarafa anında iletilecektir. Halkbank EFT Saatleri sabah 08.00 de başlayıp, akşam üzeri 16.30 ‘da bitmektedir. Bu saatler içersinde yapılan EFT işlemleri aynı gün karşı tarafa iletilecektir. Bu saatler dışında yaptığınız EFT işlemleri ise bir sonraki gün mesai saatleri içersinde hizmete geçecektir. Bankaların kapalı olduğu saatlerde ve günlerde EFT işlemleri bankaların ilk açık olduğunu gün işleme geçecektir. Örneğin cuma günü saat 19.00 da yaptığınız EFT işlemini Pazartesi günü eğer resmi tatil değilse EFT Saatleri içersinde yani 08.00 ‘de işleme geçilecektir. Bu zaman zarfında EFT işleminizi iptal edebilirsiniz. İşleme geçmeyen EFT anında iptal edilebilir. EFT yani Elektronik Fon Transferi , Merkez bankasının onayını aldığı için, mesai saatleri içersinde gerçekleşmektedir. Aynı zamanda anında olmamasının sebebi de Merkez bankasından onay gelmesini beklemeniz yüzündendir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Fibabanka Güncel EFT Saatleri ve Bilgileri


Havale ile EFT işlemlerini çok karıştıran müşteriler vardır. EFT İşlemi bir bankadan başka bir bankaya yani, Halkbank’tan Akbank’a para transferi yapmanızdır. HAVALE ise Aynı bankadan , aynı bankanın başka hesabına yapılan para transferidir. Örneğin Halkbank’ın İstanbul şubesinden Halkbank’ın İzmir şubesine para transferidir. Havale işlemlerini EFT işlemleri gibi mesai saati içinde yapmanıza gerek yoktur. 7 gün 24 saat havale işlemini yapabilirsiniz. Havale işlemini yapar yapmaz paranız anında karşı tarafın hesabına geçecektir.

Sistemsel ve ya Başka sebeplerden dolayı EFT işleminiz gerçekleşmez ise, Halkbank müşteri hizmetleri numarası 444 0 400 arayarak bilgi alabilir, işleme alınmadıysa iptal edebilirsiniz. Sistemsel sorunlardan ötürü 30 dakikayı geçen EFT işlemlerinde müşteri temsilcisini arayabilirsiniz.

Halkbank EFT Ücretlendirme

Halkbank’tan EFT işlemi yaptığınızda sizden ücret isteyecektir. En kolay ve en ucuz yoldan EFT İşlemini yapmanız için, Halkbank’ın internet bankacılığını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Burada yapacağınız EFT işlemlerinde sadece 4 TL hizmet bedeli alınacaktır. Banka şubelerinden EFT işlemi yaparsanız, en az 30 TL hizmet bedeli alacaklardır. EFT ve Havale işlemlerini , internet bankacılığından, Halkbank şubelerinden, Halkbank Müşteri hizmetlerinden ve ATM’lerden yapabilirsiniz.

 

 Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *