Halkbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme
28 Kas, 2018 18:51 tarihinde eklendi

Halkbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme

Halkbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme

Halk bankasından kredi başvurusu yaptınız ve kredi başvuru sonucunuz henüz size ulaşmadıysa başvuru sonucunuzu manuel yöntemlerle öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri yazımızda sizlerle paylaşacağız. Halkbank 1933 yılından beri ülkemizde hizmet veren kamu bankasıdır. Bu zamana kadar yaptıkları bir çok finansal hizmetlerle müşterilerin en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Sizde eğer Halkbankasından kredi başvurusu yapıp kredi sonucunu öğrenmediyseniz yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi sizlere Halkbank kredi başvurusu sonucu öğrenme nasıl olur göstereceğiz.

Halkbank Kredi Başvurusu

Halk bankasın’dan kredi başvurusu yapan müşteriler genelde kamu personelleri ve emekli maaş müşterileridir. Yalnız tüm kredi türlerine hizmet veren bu bankadan her kesime ayrı bir kredi kampanyası bulunmaktadır. Çalışana ayrı, memura ayrı, emekliye ayrı kredi kampanyaları yapan halk bankası son zamanlarda daha da hızlı kredi başvuruları yaptırmaktadır.

Halkbankasından kredi başvurusunu banka şubelerinden, internet üzerinden ve internet şubesinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer halkbank müşterisiyseniz kredi başvurunuz daha hızlı sonuçlanacak ve onay alması daha da kolay olacaktır. Müşteriler yaptıkları kredi başvurularını çok çabuk yapabiliyorlar. Eğer sonucu size başvurunuz sonunda iletilmediyse bu sistemsel bir hata olabilir. Çünkü genelde hızlı başvuru gibi yaptığınız başvurunun hızlı bir şekilde geri dönüşü yapılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Online İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019

Halkbankası kredi başvurusu yapmadan önce bankanın uyguladığı şartlara uygun bir müşteri olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Öncelikle bilmeniz gereken bu banka gelir belgesiz kredi asla vermemektedir. Her kredi başvurusunda gelir belgesi istendiği gibi en az 3 ay çalışma zorunluluğu da istemektedir. Yani SGK kaydınız en az 90 gün olması durumunda bu bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca bu bankadan kredi başvurusu yapacaksanız kredi notunuz ve kredi sicilinizin iyi olması gerekmektedir. Eğer banka kredi notunuz düşük ve ya banka kredi siciliniz bozuksa bu bankadan kredi almanız çok zor olacaktır. Kredi notu sınırda olan müşteriler için ise banka kefil ve ya teminat istemektedir.Bankaya gitmeden önce kredi notunuzu findeks.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Burada kredi notunuz 1100 ve üzerindeyse kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer bu bankadan emekli maaşı ve ya çalışma maaşınızı alıyorsanız bu kredi notunda biraz daha düşük olsa bile kredi alabilirsiniz. Bunun için banka şubelerine giderek hızlı bir şekilde durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Halkbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Halkbank’tan kredi başvurusu yaptınız ve kredi sonucu henüz size bildirilmediyse kolay yöntemle başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 400 ve ya 0 850 222 0 400′ü arayarak başvuru yaptığınız kredinin sonucunu öğrenebilirsiniz. Bunun için TC Kimlik numaranız, Başvuru referans numaranız ve cep telefonunuzu müşteri temsilcisine söylemeniz yeterli olacaktır. Temsilci sizin bilgilerinizi aldıktan sonra kredi sonucuna bakarak sizi bilgilendirecektir. Bu durumda kredinizin ne aşamada olduğunu, onaylandı mı ve ya olumsuz mu sonuçlandığını öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ICBC Bank'tan Herkese 50.000 TL'ye Kadar Kredi

Halkbank kredi başvuru sonucu öğrenme işlemini internet bankacılığı kullanarak da yapabilirsiniz. Kredi sonucunu internet sitesine girerek sorgulama bölümüne girdikten sonra internet şubesine giriş yapacaksnız. Burada da TC Kimlik, cep telefonu ve başvuru referans numarasıyla kredi sonucu menüsüne gelip sonucunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde Halkbank kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

Banka Şubesinden Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme 

Eğer yukarıdaki durumlarda kredi başvuru sonucunu öğrenemediyseniz kimliğinizle birlikte en yakın Halkbank şubesine giderek krediniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bireysel müşteri temsilcisinden yapacağınız bu işlem ile kredinizin güncel durumunu öğrenebilir ve eksik olan evraklarınız varsa anında tamamlayabilirsiniz. Bankalar üzerinden yapılan kredi başvuru sonucu öğrenme işleminde hızlı sonuç alırsanız krediniz onaylandığı durumda da anında bulunduğunuz şubeden kredinizi kullanabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *