Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri (Önemli Bilgiler)
10 Şub, 2019 22:15 tarihinde eklendi

Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri (Önemli Bilgiler)

Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri (Önemli Bilgiler)

Hızlı kredi notu yükseltme yöntemleri için yazdığımız bu makalemizde, kredi notunun artık hayatımızda ne kadar önemli olduğunu vurgulamak isteriz. Çünkü iş alımlarında bile bazı firmalar, kredi notuna bakarak alım yapmaktadır. Kredi notu düzgün olan insanlar, ödemelerini düzenli yaptığı ve borcuna sadık olan müşteriler olduğu için bu yöntemi yapmaktadırlar.

Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notunu artık her an öğrenebileceğimiz bir konuma geldik. Bunun için Merkez bankası ile ortak çalışan FİNDEKS kurumu, sizin kredi notunuzu öğrenmekte en öenmli yerdir. Doğru ve detaylı bir şekilde kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız findeks.com sitesine giderek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuzu öğrendikten sonra, düşük olduğu için üzülmeyiniz. Kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltmek mümkün. Daha önce hiç bir banka çalışmanız yok ise kredi notunuz ”0” olarak görülecektir. ”0” ( Sıfır ) kredi notu olan müşterilerinde kredi notu düşük müşterilerden fazla farkı olmaz. Daha önce banka çalışması olmadığı için, bankalar kredi vermekte riskli olarak görür ve kefil ya da teminat isterler. Eğer kredi notunuz sıfır ise acil bir şekilde kredi kartı başvurusu yaparak 3 ay yani 90 gün içinde kredi notunuza ulaşabilirsiniz. Tabi kredi kartı ödemesini de gününde yapmanız gerekir. Gününü geciktirdiğiniz bir kredi kartı ödemesi, kredi notunuzu olumsuz etkiler. Tekrardan söylemekte fayda vardır, Kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz. Şimdi sizlere madde madde sayacağımız kredi notu yükseltmek için uygulayacağınız yöntemleri sıralayacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akbank Findeks Kredi Notu Öğrenme


Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

  • Hepimizin elbet bir banka çalışması ve ya bankalarda bir hesabı vardır. Kredi notu düşük olan bireylerin kredi notunu düşüren sebeplerden bir tanesi de hiç kullanılmayan banka hesapları olduğu anlaşılmıştır. Eğer hiç kullanmadığınız banka hesapları ve banka kartları mevcutsa bunları derhal iptal ettirmelisiniz. Çünkü bu hesaplar sizin kredi notunuza etki eder. Zaten kullanmadığınız hesaplar askıda kalmıştır ve para giriş çıkışı yapılmadığı için banka tarafından bu kişi para akışı yapmıyor diye lansa edilmektedir. Ama kullandığınız hesapları kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Bankalarla yaşadığınız problemleri gidermeye çalışın. 1 gün bile gecikme yaşanırsa kredi notunuzu etkileyeceğini düşünün, geçikmiş ve eskiden takip olmuş borçlarınızı kapatarak borcu yoktur kağıtlarını alın. Ekranlardan düştüğünü gördüğünüzde ise kredi kartı başvurusunda bulunun. Eğer borçlarınızı kapatıp hala ekranlarda takip kaydınız gözüküyorsa merkez bankası ve ya findeks ile iletişime geçerek kredi notunuzu sıfırlayabilirsiniz.
  • İstikrarlı müşteri olmanız gerekmektedir. Kredi ve Kredi kartı borçlarınızı gününüzde ödeyiniz. Kredi kartı borcu öderken en az asgari ücretin 2 katını ödeyiniz. 1 gün bile gecikme yaşarsanız onu düzeltmek için 2 ay beklemeniz gerekebilir. Ayrıca telefon ve adres değişikliliği yapmamaya özen gösteriniz. Bazı bankalar telefon doğrulaması yaptığı zaman eğer sistemle uyuşmayan telefon numarası kullanıyorsanız kredinizi red edebilir.
  • Fatura ödemelerinizi kredi kartınız ve ya banka kartınız ile yapın. Alışveriş yaparken kredi kartınızla alışveriş yapın. Sakın ama sakın kredi kartından nakit avans çekmeyin. Nakit avans çekmek kredi notunu düşürebilir. Tabi faturaları öderken de kredi kartı ödemelerinizi de aksatmayın.
  • Gelelim en önemli konuya. Bankalara yaptığınız kredi ve ya kredi kartı başvuruları sizin kredi notunuzu engeller ve yükseltmez. Hatta olumsuz gelen başvurular neredeyse kredi notunuzu yarıya düşürebilir. Her bankaya ve her gördüğünüz reklama SMS göndererek kredi başvurusu yapmayın. Bu başvurular bilinçsiz başvurulardır ve kredi çekmek için yarattığınız kredi notunuzu hızlı bir şekilde düşürmektedir. Bu yüzden kredi notunuzu bilmeden başvuru yapmayın. Kredi kartı başvurularından uzak durun. Bir bankaya yaptıysanız o bankanın cevap almasını bekleyin. Bütün bankalara birden başvuru yaparsanız kredi notunuz en dibe kadar düşer ve o kredi notunu çıkartmak için de 6 ay bir süreden fazla uğraşırsınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  E-Devlet Kredi Notu Sorgulama 2019 (BEDAVA)

Kredi notu hesaplanırken, kredi toplam borcunuz, kredi kartı limitleriniz ,borçlarınıza tanımlı kredi limitleriniz, borç bakiyeleriniz, son kullandığınız krediler, gecikmiş ödemeleriniz , banka hesaplarınız, kredi başvurularınız göze alınmaktadır. Bu yüzden kredi notunuzu yüksek tutmak için bu maddelere uymanız gerekmektedir.

Yukarıda sizlere kredi notu yükseltme hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında görüş, öneri ve sorularınız varsa aşağıdaki yorum kısmına yazınızı bırakabilirsiniz. Ayrıca diğer konularımızdan olan Kredi Puanı Öğrenme adlı yazımızı okuyarak da bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *