HSBC Bank Güncel EFT Saatleri Bilgileri
1 Eki, 2018 9:34 tarihinde eklendi

HSBC Bank Güncel EFT Saatleri Bilgileri

HSBC Bank Güncel EFT Saatleri Bilgileri

HSBC Bank ülkemizde 30 yıla yakın hizmet veren bir bankadır. Londra merkezli olan bu banka 2017 yılı itibari ile bir çok değişiklik yaparak teknolojik bir banka olmuştur. Eğer HSBC Bank müşterisi iseniz para transferlerinizi HSBC Bank EFT saatleri içersinde yapmanız gerekmektedir. Bu yazımızda HSBC Bank’ın EFT Saatlerini sizler için araştırdık.

HSBC EFT Saatleri

HSBC Bankasından para transferleri yapmak istiyorsanız EFT ve ya HAVALE işlemleri yapabilirsiniz. EFT işlemi ile HAVALE işlemini müşteriler genelde karıştırmaktadır. EFT işlemi bir bankadan başka bir bankaya para transferidir. Örneğin HSBC Bank’tan Akbank’a yapacağınız para transfer işlemini EFT üzerinden yaparsınız. Bunu yapmak için de EFT saatleri içersin de transfer yapmanız gerekir. Havale işlemleri ise bir bankadan bağlı bulunduğu bankanın diğer başka hesaba para transferidir. Havale işlemlerinizi 7 gün 24 saat yapabilirsiniz.

HSBC Bank EFT saatleri sabah 08.30 akşam üstü 17.00 arasındadır. EFT işlemlerinizi bu saatler içersin de yapabilirsiniz. Bunun sebebi ise EFT işlemlerinizde ki para transferlerini merkez bankası onayından geçtiği için, merkez bankasının açık olduğu gün ve saatler içersin de bu işlemi yapabilirsiniz. HSBC bank ile yapacağınız EFT’ler en geç 30 dakika içersinde karşı tarafa iletilecektir. Havale işlemlerinde ise anında para transferi yapabilirsiniz.

EFT işlemlerinizi bu saatler içersinde değilde örneğin Cumartesi ve ya Pazar’da yapabilirsiniz. Yalnız burada bilmeniz gereken yaptığınız EFT işlemleri yine mesai saatleri içinde ve HSBC Bank EFT saatleri içersinde işleme geçecektir. Bu durum akşam 17.30 ve sonrasında yapılan EFT işlemleri içinde geçerlidir. Böyle bir işlem yaptıysanız bir daha ki EFT saatleri içersinde işleme geçeceğini bilmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yapı Kredi Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi


EFT İşlemleri İptali

HSBC Bank’tan EFT saatleri içersinde para transferi gerçekleştirdiniz ve 30 dakika karşı tarafa transferiniz gerçekleşmediyse HSBC bank müşteri hizmetleri numarası 0850 211 0111 ‘i arayarak EFT hakkında bilgi alabilir ve işleme geçmediyse iptal edebilirsiniz. Hafta sonu yaptığınız işlemler içinde işleme geçmeden vazgeçebilir ve işlemi iptal ettirebilirsiniz. Bu işlemleri HSBC bank müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz. Ayrıca HSBC bank internet şubesini kullanarak da işlemlerinizi iptal ettirebilirsiniz. EFT işlemlerinizi mesai saatleri başlamadan iptal ettirme hakkınız vardır. Yalnız işleme geçen EFT işlemi iptal olmaz.

HSBC Bank EFT Ücretleri

HSBC EFT işlemi yaptığınızda sizden EFT ücreti alacaktır. Şubelerden yapacağınız EFT işlemlerinde 50 ve 100 TL arasında işlem ücreti alınmaktadır. Bu kadar ödeme yapmak istemiyorsanız internet bankacılığını kullanabilirsiniz. İnternet Bankacılığından yapacağınız EFT işlemlerinden 4 TL ücret alınmaktadır. HSBC Bank mobil şubeyi kullanarak EFT yaparsanız buradan da 3 TL ücret alınmaktadır.

HSBC Bank Mobil indirmek için tıklayınız. 

Müşteri hizmetlerini arayarak da EFT işlemleri yapabilirsiniz. Bu işlem için 20 ve 50 TL arasında ücret alınmaktadır. Ayrıca saat 16.00’dan sonra yapacağınız EFT işlemleri geç EFT olarak algılanmaktadır. Bu sebeple banka sizden geç EFT ücreti olarak 6.50 TL alacaktır. EFT ücreti üzerinde eklenecektir.

 Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *