İcralık Emekliye Burgan Bank’tan Kredi İmkanı (Detaylı Anlatım)
15 Şub, 2019 17:54 tarihinde eklendi

İcralık Emekliye Burgan Bank’tan Kredi İmkanı (Detaylı Anlatım)

İcralık Emekliye Burgan Bank’tan Kredi İmkanı (Detaylı Anlatım)

Emekliler kredi başvurusu yaptıklarında eğer icralık bir durum söz konusu ise başvuruları olumsuz sonuçlanmaktadır. Ama bazı bankalar ise, emekli maaşlarını banka şubelerini taşımaya taahhüt eden müşterilerine uygun faizlerle kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bu bankalardan bir tanesi de Burgan Bank’tır. Burgan Bank emekliye kredi veren bankalarda son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bir bankadır. Fakat bankanın icralık emekliye kredi vermesi için bir takım şartları vardır. Sizde bu şartlara uygunsanız kredinizi kullanmak için Burgan Bank şubelerine gidebilirsiniz. İşte bankanın şartları şunlardır.

Burgan Bank İcralık Emekliye Kredi Şartları 

Emekliye kredi veren bankalar arasında son zamanlarda en çok tercih edilen banka Burgan Bank olmuştur. Özellikle emeklilere yaptıkları kredi kampanyaları ile adından sıkça söz ettiren bu banka ile sizde emekli maaşınızı taşıyarak dilediğiniz Burgan Bank şubesinden kredinizi kullanabilirsiniz. Burgan Bank’tan emekli kredisi alabilmeniz için bankanın uyguladığı bazı şartlar vardır. Özellikle icralık emeklilerin tercih ettiği bu bankada icralık kelimesinin altını çizmek istiyoruz. İcralık olup hala devam eden icralık müşteriler bu kampanyadan faydalanamazlar. Ama icralık borcunuzu yeni kapattıysanız ve bankalarda icralık takibiniz gözükmüyorsa bu krediye başvuru yapabilirsiniz. İcralık bir kimse borcu kapatsa dahil 5 yıl hiç bir bankadan kredi alamamaktadır. Bu uygulamanın üzerine çıkan Burgan Bank emekliye icralıklarını kapatma şartıyla kredi vermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bankadan Kredi Çekmek İstiyorum? Hangi Bankaya Başvuru Yapmalıyım?

Burgan Bank emekli kredilerinde başvuru yaptığınızda sizden başka bir şart daha istemektedir. Kredi başvurusunda bulunan kişinin maaşında her hangi bir kesinti olmaması ve ayrıca maaşının boş olmasını istemektedir. Çünkü banka maaş taşıması yapacağından maaşınızda her hangi bir bloke olmasını istememektedir. Banka maaş taşıma işlemini gerçekleştirdikten sonra kredi girişinizi yapacaktır.Emekliye 100 Bin Lira Kredi Başvurusu 

Yukarıda verilen şartlara uygunsanız Burgan Bank şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Dediğimiz gibi banka sizin maaş taşıma işleminizi gerçekleştirdikten sonra kredi başvurunuzu gerçekleştirecektir. Maaş uygunluğu tartıldıktan sonra 100 bin liraya kadar ihtiyaç kredisini 1 gün içersin de alabilirsiniz. Bu krediye başvururken kredi notunuz önemli değildir. Sadece güncel borcunu ve gecikmeniz olmadığında bu krediyi alabilirsiniz. Sizde banka icralık borçlarınızı kapattıysanız en yakın Burgan Bank şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 100 bin kredide vade 36 ay olacaktır. Daha fazla vade ile başvuru yapmak istiyorsanız ipotek karşılığı kredi kullanabilirsiniz.

Emekliye İpotek Karşılığı Kredi

Eğer ihtiyaçlarınız doğrultusunda Burgan Bank’ın verdiği kredi miktarı işinizi görmüyorsa Burgan Bank ipotekli kredi kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulunuz varsa bankaya teminat vererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kredide verdiğiniz mülkün ekspertiz değeri önemlidir. Gayrimenkulun ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. 250 bin liralık ekspertiz değeri olan bir mülke 125 bin lira kredi alabilirsiniz. Bu krediyi 48 ay vade yaptırarak kullanabilirsiniz. İpotekli kredilerde vade en yüksek olarak 48 ay olacaktır. Bu kredide de emekli iseniz bankaya maaş taşıma işlemi yapmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emekliye 100.000 TL Kredi Burgan Bank'ta (2019)

Bu kredide bir başka avantajınız ise emekli maaşınız da kredi varsa banka sizin kredi borcunuzu kapatarak maaşınızı taşıyabilir. Bunun için ilk önce kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Burgan bank ipotekli kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın Burgan Bank şubesine giderek hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Burgan Bank ipotekli krediye başvurmak istiyorsanız bankaya giderken nüfus cüzdanınız, emekli maaş aldığınıza dair belge ve teminat vereceğiniz gayrimenkulun tapu fotokopisini götürmelisiniz. Bu evraklarla yapılan başvuru sonucunda krediniz değerlendirilir ve onay alması durumunda bankanın verdiğiniz teminata ekspertiz yapmasını beklersiniz. Banka ekspertiz yaptıktan sonra değere göre sizin kredinizi hazırlar ve tapu işlemlerinden sonra kredinizi kullanabilirsiniz.

Yukarıda sizlere icralık emekliye kredi veren banka Burgan Bank hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer bu bankadan kredi almak istiyorsanız yukarıdaki bilgileri iyi okumanız gerekmektedir. Ayrıca bu konu hakkında sormak istediğiniz soru ve belirtmek istediğiniz görüşler varsa aşağıdaki yorum kısmına iletinizi yazabilirsiniz. Faydalı bir içerik olduğunu düşünüyorsanız yazımızı paylaşmayı unutmayın.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *