İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar
20 Şub, 2019 1:11 tarihinde eklendi

İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar

İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredilerinde emekli vatandaşlarımız daha çok önemli ve daha çok ön plana çıkmaktadırlar. Bu sebeple kredi notu düşük dahi olsa emekli iseniz bankalardan kredi almanız mümkün olabilir. İcralık emekliye kredi veren bankalar arasında çok fazla banka bulunmamaktadır. Ama şöyle bir durum daha var. Eğer hala açıkta bir icralık durumunuz varsa hiç bir bankadan kredi alamazsınız. İcralık emekliye kredi veren bankalardan kredi almak istiyorsanız bütün icralık takiplerinizi kapatmalısınız. Eğer takiplerinizi kapattıysanız bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu konumuzda sizlere icralık dosyalarınızı kapattıktan sonra hangi bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz bunları söyleyeceğiz. Sizde emekli iseniz bu bankalardan kredi alabilirsiniz.

İcralık Emekli Hangi Dosyaları Kapsar?

Bankaları vermeden önce bu icralık durumlara bir göz gezdirmek lazım. Bazı kişiler icralık durumu tüm icraya düşmüş borçları olduğunu zanneder. Yalnız bu icralık emekli durumu sizin sadece bankadan dolayı icralık olduğunuz durumlardır. Eğer özel bir şirketten ve ya bir fatura borcunu ödemediğiniz için icralık olduysanız bu bankaları bağlamaz ve hiç bir sorun yaşamazsınız. Bankalara kredi başvurusu yaptığınız da bankalar sizin sadece kredi sicilinize bakar. Diğer icra dosyaları bankaları ilgilendirmez. Bunun için bankalara başvurmayan müşterilerin kredi başvurularını yapmalarını öneririz. Banka sizin kredi sicili ve kredi notunuza göre kredilendirir. Bu durum emeklilerde daha cazip ve uygun faizlerle kredi almalarını sağlar. Çünkü emeklilerin maaşları garanti olduğu için her ay taksidini maaşın yattığı güne getirerek otomatik olarak kesmektedirler. Bu bilgiyi de verdikten sonra, dilerseniz şimdi size İcralık emekliye kredi veren bankaları bir gösterelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Burgan Bank'tan 500.000 TL'ye kadar İpotekli Kredi

İcralık Emekliye Kredi 

Şimdi sizlere eğer icralık olduğunuz için kredi alamıyorsanız hangi bankalardan kredi başvurusu yaparak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz bunları söyleyeceğiz. Dediğimiz gibi icralık borçlarınızı kapattıktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. İşte icralık emekliye kredi veren bankalar şunlardır:

Ziraat Bankası

Ziraat bankası ülkemizdeki en çok tercih edilen kamu bankalarından birisidir. Ziraat bankasından en çok kullanılan kredilerden bir tanesi de emekli kredisidir. Eğer sizde icralık olduğunuz için kredi alamıyorsanız icralık dosyalarınızı kapattığınıza dair belgeleri Ziraat bankasına götürüp maaşınızı da bu bankaya taşırsanız maaşınız miktarı kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yalnız bazı durumlarda bankalar sizin maaşınızı taşıdıktan sonra ilk maaşınızı çekmenizi beklemektedir. İşinizin acileyetini söyleyerek bu durumu öne çekebilirsiniz. Ziraat bankasından icralık emekliye kredi almak için maaşınızda bloke olmaması ve maaş taşımasına açık olması gerekmektedir. Maaş taşıma işlemini e-devlet şifrenizle yapabilirsiniz. Eğer Ziraat bankasından maaş alıyorsanız anında kredinizi kullanabilirsiniz.Halk Bank

Halk bankası da emeklilere kredi veren bankalardan bir tanesidir. Sizde bu bankada eğer icralık durumda olup borcunuzu kapattıysanız kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yalnız bu bankadan kredi almak için maaşınızı taşıdıktan sonra ilk maaşınızı almanız gerekmektedir. Tüm icralık borçlarınızı kapattığınıza dahil belgeleri bankaya götürdükten sonra kredi başvurusu yapabilir ve 1-2 gün içinde bu bankadan emekli kredisi kullanabilirsiniz. Eğer maaşınız bu bankada ve size icralık dosyanız var diye kredi vermiyorlarsa dosyalarınızı kapatıp ertesi gün kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çalışmayanlara Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Burgan Bank

Yeni açılan bir banka olan bu banka özellikle emekli müşterilerine çok iyi kampanyalar yapmaktadırlar. Sizde bu bankadan kredi almak istiyorsanız maaşınızı Burgan Bank’a taşımanız gerekmektedir. Eğer maaşınızı taşırsanız ve icralık borçlarınızı kapattıysanız 100 bin liraya kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Maaşınıza göre verilecek bu kredide 36 ay vade yapabilirsiniz. Bu kredi başvurusunu yapmak için emekli maaşınızın boş olması gerekmektedir. En yakın Burgan Bank şubesine giderek kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Denizbank

Denizbank özellikle emeklilerde kredi notu sorgulaması yapmadan kredi veren bir bankadır. Eğer icralık oldunuz ve borcunuzu ödediyseniz evraklarınızla birlikte en yakın Denizbank’a giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu bankada maaş taşıma isteyecek ve kredinizi maaşınızın yatmasını beklemeden kullanabileceksiniz. Bunun için en yakın Denizbank şubesine giderek bilgi alabilir ve kredi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Verilen en yüksek limit 65.000 TL x 36 Ay vade ile olacaktır.

Şekerbank

İcralık emekliye kredi veren bankalardan bir tanesi de Şekerbank’tır. Çok tercih edilmese de en iyi sonucu veren bu banka maaş taşıması yaptığınızda anında 100 bin liraya kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Sizde bu bankadan kredi alıp, tüm ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Maaşınıza göre kredi veren bu bankadan maaşınızı Şekerbank’a taşıdığınızda yararlanabilirsiniz. Bu yüzden sizde en yakın Şekerbank’a giderek emekli kredisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere icralık emekliye kredi veren 5 bankayı gösterdik. Sizde bu bankalara giderek emekli kredisi alabilirsiniz. Tüm bankalarda emeklilere kredi verilirken maaş taşınması işlemi yapılmaktadır. Bu yüzden maaşınızda bloke olmadığından emin olduktan sonra kredi başvurunuzu yapınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emekli Maaşının Kaç Katına Kadar Kredi Alabilirim?


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *